Adviseur ondersteunen bij marketing en communicatie

Als intermediair maatschappij kiest Nh1816 verzekeringen in haar distributiemodel voor de financieel adviseur. Naast aanbod van uitstekende particuliere schadeproducten, service en processen, is Nh1816 dé businesspartner van de adviseur. “Nh1816 werkt met onafhankelijke ondernemers en is geen franchiseformule”, vertelt Janwillem Swart, manager Marketing & Ccommunicatie. "Onze marketing-en communicatieondersteuning is maatwerk en voor ieder kantoor anders.”

Nh1816 is een coöperatieve verzekeraar die zich onderscheidt door een stabiel beleid en innovatieve oplossingen. Nh1816 streeft niet de hoogste winst na, maar doet zaken in het belang van verzekerden en financieel adviseurs. Bijvoorbeeld door lokaal en duurzaam ondernemerschap van de adviseur te stimuleren. Door hen handvatten te bieden om lokaal het verschil te kunnen maken en de toegevoegde waarde als adviseur te onderstrepen. Hierbij ontvangt de adviseur volop praktische steun. Variërend van een productbrochure tot social-mediatraining.

Adviseurs

Veel kantoren hebben hun handen vol aan de werkzaamheden die bij financieel advies horen. Marketing- en communicatie-activiteiten worden daardoor makkelijk vooruitgeschoven of zo mogelijk uitbesteed. Swart: “Vanuit mijn ervaring kan ik samenwerkende adviseurs qua marketing en communicatie in drie categorieën verdelen. Ten eerste de adviseurs die alles zelf in de hand hebben met een plan, goede huisstijl, uitstekende online zichtbaarheid en hiervoor iemand in dienst hebben of inhuren. Ten tweede zijn er de adviseurs die marketing en communicatie niet nodig hebben omdat het goed gaat en ze al moeite hebben nieuwe offerte-aanvragen af te handelen. En tot slot de categorie adviseurs die wel graag stappen zetten maar er geen tijd voor vinden.”

“De eerste groep adviseren wij wel, maar we hoeven ze bijna niks te vertellen. De tweede groep adviseren we vooral hoe ze het makkelijker kunnen doen en hoe ze eventueel ook aandacht voor de langere termijn kunnen hebben. De laatste groep bieden wij concreet toegevoegde waarde op de korte termijn. Met middelen, efficiency en ideeën.”

“Als tijd voor marketing en communicatie schaars is, dan moet het support eenvoudig en efficiënt werken”, vult Swart aan. “Onze marketingafdeling wil de samenwerkende kantoren graag helpen meer te realiseren in minder tijd met een hoge kwaliteit. Daarom bieden wij een supportomgeving die de adviseur ondersteunt bij zijn marktbenadering. We hebben hiermee geen verdienmodel, het is ondersteunend aan de samenwerking met de adviseur en het platform is ook niet voor alle adviseurs beschikbaar. Als we er beide energie uit halen dan biedt het meerwaarde. Nh1816 rekent in een aantal gevallen de kostprijs van de activiteit door, zodoende blijft de ondersteuning betaalbaar en toegankelijk.”

Business Support

Nh1816 wil haar marketing- en communicatie-ondersteuning zo efficiënt en klantspecifiek mogelijk aanbieden. Daarom heeft zij het platform Business Support geïntroduceerd. “We noemen het Business Support omdat we in de breedste zin van het woord praktische ondersteuning willen bieden, voegt Swart toe. “Via dit platform wordt de samenwerkende kantoren een breed palet marketing- en verkoopondersteuning aangeboden.”

Nh1816 biedt praktische hulpmiddelen om zelf aan de slag te gaan en draagt daarmee actief bij aan de lokale marketingactiviteiten van de samenwerkende adviseurs. Bijvoorbeeld met informatie over goede doelen en hoe je een dergelijk project kunt organiseren. Maar ook kant en klare productbrochures met eigen logo en huisstijlkleur of e-mailfunctionaliteiten om je klanten te informeren en adviseren. De middelen en ondersteuning stemmen wij zoveel mogelijk af op de behoeften en wensen van de samenwerkende adviseurs. Zodoende kan hij zijn klanten optimaal bedienen en is de toegevoegde waarde van de adviseur beter te herkennen.

Co-branding

Diverse uitingen, zoals e-mails en posters, zijn door middel van templates geautomatiseerd. Op de varianten die zijn voorzien van co-branding worden automatisch diverse huisstijlelementen van de adviseur geplaatst. Zo kunnen alle adviseurs marketingmaterialen inzetten met daarop hun eigen logo, kleuren en content. Het materiaal sluit zo nog beter aan bij de adviseur en de lokale marktbehoefte. Daarnaast kunnen ze deze co-branded materialen binnen enkele klikken bestellen, waarna de gekoppelde leverancier van Nh1816 direct met de productie aan de slag kan.

Persoonlijk en digitaal

Het Business Support platform sluit goed aan bij de overige middelen die Nh1816 inzet voor de samenwerkende adviseurs. Bijvoorbeeld ZEST Magazine, de VerzekeringApp en Mijn-omgeving. Swart: “Als de verzekerde inlogt op een door Nh1816 gefaciliteerde Mijn-omgeving dan ziet hij het logo en de contactgegevens van zijn lokale adviseur. Dat geldt tevens voor de Verzekeringapp die Nh1816 heeft ontwikkeld. Ook die heeft het logo van de adviseur.”

“Het verschil maak je als maatschappij in zaken zoals aandacht, service en snelheid. Dat geldt ook voor de lokale adviseurs met wie we zaken doen. Wij geloven dat het model met de lokale financieel adviseur het beste is in het vinden, binden en boeien van verzekerden. Persoonlijk en digitaal zijn daarin de succesfactoren voor een toekomstbestendige business. Daarmee heb je de perfecte combinatie te pakken, van dichtbij de klant staan en snel kunnen acteren in een digitale omgeving. Dat geldt zowel voor de relatie tussen adviseur en klant als Nh1816 en diezelfde adviseur. De adviseur staat naast de klant en wij als verzekeringsmaatschappij staan als businesspartner naast de adviseur.”

 

Janwillem Swart: ‘Als tijd voor marketing en communicatie schaars is, dan moet het support eenvoudig en efficiënt werken’

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Local Hero Vincent Poel

Local Hero Vincent Poel

In de rubriek Local Hero stelt VVP samen met Nh1816 het lokale advies kantoor centraal. Het belang van deze lokale helden voor de samenleving kan niet genoeg worden...

Local hero Edwin van de Panne

Local hero Edwin van de Panne

In de rubriek Local Hero stelt VVP samen met NH1816 het lokale advieskantoor centraal. Het belang van deze lokale helden voor de samenleving kan niet genoeg worden...

Oud-directeur Philippe Laureau Nh1816 overleden

Oud-directeur Philippe Laureau Nh1816 overleden

Nh1816 meldt het plotseling overlijden van oud-directeur Brand- en Herverzekering Philippe Laureau. De in Suresnes (Frankrijk) geboren Laureau is 78 jaar geworden....

Adviseurs doneren aan Stichting Slowcare Elzeneindhuis

Adviseurs doneren aan Stichting Slowcare Elzeneindhuis

Negen financieel adviseurs uit de regio Oss hebben samen met de Coöperatie Nh1816 een bedrag van 4.500 euro gedoneerd aan de Stichting Slowcare Elzeneindhuis. In...

Local hero

Local hero

In de rubriek Local Hero stelt VVP samen met Nh1816 het lokale advieskantoor centraal. Het belang van deze lokale helden voor de samenleving kan niet genoeg worden...

Wiertsema: “Regelklimaat moet adviesvriendelijker”

Wiertsema: “Regelklimaat moet adviesvriendelijker”

“Het regelklimaat dient adviesvriendelijker te worden”, aldus Enno Wiertsema, algemeen directeur Adfiz, tijdens het congres ‘Klantgerichtheid intermediair’...