Breed moratorium adempauze voor mensen met schulden :

Wft module Vakbekwaamheid

Per 1 januari 2017 kunnen schuldenaren een adempauze krijgen, via het zogenoemde ‘breed moratorium’. Wat is het en naar wie kan worden doorverwezen?

Om schulden te kunnen oplossen, is het soms nodig om even een adempauze te krijgen. Tijdelijk geen brieven van deurwaarders, geen telefoontjes van incassobedrijven of schuldeisers en geen aanmaningen van de belastingdienst. Deze adempauze is voor veel schuldenaren nodig om orde en overzicht in de financiën te creëren en een realistisch plan op te stellen.

Dit doet een schuldenaar in samenwerking met een schuldhulpverlener, in het kader van de gemeentelijke schuldhulpverlening. Voorheen was het voor deze schuldhulpverlener wel mogelijk om de schuldeisers te vragen om een pauze, maar dit kon niet afgedwongen worden. Als één schuldeiser weigerde, mislukte soms het hele schuldhulpverleningstraject.

Met de ingang van het breed moratorium wordt dit knelpunt in de regelgeving voor schuldenaren die een natuurlijk persoon zijn ondervangen. Als de gemeentelijke schuldhulpverlening er niet uitkomt met de schuldeisers, kan de gemeente de rechter verzoeken een adempauze af te dwingen. Wijst een rechter de adempauze toe, dan moeten schuldeisers maximaal zes maanden hun incasso-activiteiten opschorten.

“Tijdens deze termijn van maximaal zes maanden wordt een deel van het geld dat de schuldenaar binnenkrijgt apart gezet”

Tijdens deze termijn van maximaal zes maanden wordt een deel van het geld dat de schuldenaar binnenkrijgt apart gezet. Een bepaald bedrag dat de schuldenaar nodig heeft om van te leven telt als enige uitzondering. Dit wordt de beslagvrije voet genoemd. Met het gespaarde geld wordt aan het eind van het moratorium alvast een deel van de schulden afbetaald.

Klant kan adempauze aanvragen

Zit een van uw klanten in de schulden en heeft hij een adempauze nodig? Voor bijzondere omstandigheden, zoals een gedwongen ontruiming van de woning, kan hij zelf al een adempauze aanvragen. En met dit breed moratorium is het de bedoeling dat de schuldenaar die pauze ook kan aanvragen nadat hij zich heeft aangemeld bij een schuldhulpverlener.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Innovaties waar adviseur én klant van profiteren

Innovaties waar adviseur én klant van profiteren

Hoe kun je innovaties omarmen om je klant en jezelf als adviseur beter te helpen bij financieel inzicht? Deze vraag beantwoorden Gert Vasse (Directeur Yellowtail)...

De kracht van social media voor adviseurs

De kracht van social media voor adviseurs

"Hoe maak je als kleinere speler in de financiële sector optimaal gebruik van social media. Niet alleen is social media een belangrijk informatiekanaal richting...

Oproep aan het intermediair

Oproep aan het intermediair

Advies met een robot touch! Het een kan bijna niet meer zonder het ander. Een robot zal steeds vaker op dynamische manier de juiste informatie samen met de klant...

Adviestip: meer declarabele uren tegen een hoger tarief

Adviestip: meer declarabele uren tegen een hoger tarief

De komende decennia zal het aantal onderdelen waarop adviseurs het verschil kunnen maken kleiner worden. De tarieven op het recht-toe-recht-aan advies zullen afnemen....

Loek Peters (Penoza) maakt adviseurs nog beter op de Dag van het Topadvies

Loek Peters (Penoza) maakt adviseurs nog beter op de Dag van het Topadvies

Acteur Loek Peters (bekend van onder meer de hitserie Penoza) is tevens oprichter van 'Maak de ander beter'. Hij verzorg de afsluitende presentatie op de Dag van...

Ontwikkel jezelf: omarm een training

Ontwikkel jezelf: omarm een training

(Door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) De Training Ontspannen Presenteren is nog maar net gestart of ik heb mijn eerste learning al te pakken: dit leer je niet uit...