De plicht om van betekenis te zijn

Ron Bavelaar 2016

“Leiding geven aan een bedrijf kan eenvoudig zijn, zolang je missie volstrekt duidelijk en makkelijk te onthouden is. Eén zin volstaat. Alles wat niet bijdraagt aan je missie, past niet en moet je dus laten”, aldus Ron Bavelaar, directievoorzitter van Yarden, in de rubriek ‘Aan de Keukentafel’ van de herfsteditie van New Financial Magazine, onderdeel van het New Financial Forum. “Alles wat je doet, moet goed zijn voor de klant en je organisatie moet van meerwaarde zijn voor de maatschappij. Wees eerlijk en rechtvaardig en denk altijd vanuit de klant.” Iedereen maakt in zijn leven wel een aantal keer iets mee wat van grote betekenis is. Voor Ron Bavelaar (58) was dat zijn bezoek aan een provisorisch ingericht hospitaal in Kenia vorig jaar. “In mijn optiek dien je als organisatie ook een goed doel te ondersteunen. Bij Yarden hebben we gekozen voor het Leger des Heils en Amref Flying Doctors. Het maakt niet veel uit welke goede doelen je kiest maar als je er een kiest, ga daar dan ook vol voor. In 2016 werd ik samen met de andere leden van de Amref business club uitgenodigd om op eigen kosten in Samburu, in het noorden van Kenia, een kijkje te komen nemen bij de projecten die ondersteund werden. Eigenlijk wilde ik dat niet. Ik stelde voor om de reis niet te maken en het geld dat de reis zou kosten over te maken zodat meer mensen geholpen konden worden. Wat hebben ze trouwens aan pottenkijkers daar?”

“Als je wilt helpen, kun je beter je baan opzeggen en daar echt gaan helpen, zo dacht ik. En deze optie is ook wel eens door mijn hoofd geschoten. Toch stond de organisatie van Amref erop dat we ter plekke een kijkje gingen nemen in onder meer een moeder-kindhospitaal. Dat hebben we gedaan. We kwamen in aanraking met onvoorstelbaar leed, erger dan ik van te voren had gedacht. Te vroeg geboren kinderen die in een soort couveuses lagen, waar wij onze konijnen nog niet in verzorgen. Veel kinderen en vrouwen overleven het niet en overlijden aan complicaties bij de bevalling. De artsen en verpleegkundigen die er werkten, Kenianen uit de regio die door Amref worden opgeleid, vertelden blij te zijn dat ze dit werk konden doen dankzij de hulp van de mensen van ‘overzee’, van ons dus, die ook nog eens de moeite namen om een kijkje te komen nemen. Daar putten zij kracht uit, dat zij niet alleen stonden in dit zware werk. Dat trof mij enorm.” “Ook het gebed van de aan Amref verbonden priester raakte me zeer, ook al ben ikzelf niet gelovig. De priester zei: ‘God, kunt U ervoor zorgen dat deze mensen van ‘overzee’ weer veilig thuiskomen, dat zij en hun gezinnen gezond blijven en dat het goed gaat met hun bedrijven, zodat ze ons blijvend van hulp kunnen zijn’. Dit kwam diep bij me binnen. Het is de omgekeerde wereld. Men is dankbaar voor onze hulp terwijl wij voor een groot deel juist verantwoordelijk zijn voor het lijden in Afrika. Voor mij was het nog duidelijker dat wij als organisaties en als mens de plicht hebben om te helpen waar we kunnen en van betekenis te zijn voor de maatschappij. Dat is mijn drive.”

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
MultiSafe reikt Klantverslag uit aan Yarden

MultiSafe reikt Klantverslag uit aan Yarden

In navolging van Yarden heeft MultiSafe een Klantjaarverslag uitgebracht. Michael Mackaaij (MultiSafe) overhandigde woensdag 16 december het eerste Klantverslag...

Yarden presenteert als eerste klantjaarverslag

Yarden presenteert als eerste klantjaarverslag

Yarden heeft als eerste financiële dienstverlener een Klantverslag ontwikkeld. Directievoorzitter Ron Bavelaar presenteerde het Klantverslag over 2014 gisterenavond...

Ron Bavelaar nieuwe directievoorzitter Yarden

Ron Bavelaar nieuwe directievoorzitter Yarden

Ron Bavelaar (ex-Hypotheekshop) is per 1 maart 2014 benoemd tot directievoorzitter van Yarden. Hij gaat zich onder meer richten op de strategieontwikkeling van de...

Hypotheekshop verwerpt \'blok-aan-je-been-hypotheek\'

Hypotheekshop verwerpt \'blok-aan-je-been-hypotheek\'

De consument is helemaal niet gebaat bij de nieuwe hypotheekconstructie van Minister Blok, aldus de Hypotheekshop, die de nuanceringen van de minister beschouwt...

"haal een streep door execution only"

"haal een streep door execution only"

“Haal een streep door execution only bij complexe producten. Slecht voor de klant en dus ook slecht voor de financiële sector als geheel”, aldus...

Hypotheekshop: genadeklap voor woningmarkt

Hypotheekshop: genadeklap voor woningmarkt

De combinatie Rutter II en het Belastingpland 2013 vormen de genadeklap voor de woningmarkt, aldus de Hypotheekshop. De Hypotheekshop zegt zich grote zorgen te maken...