Zeven vragen aan adviseur Frits Poirot

Frits Poirot VVP 10 2017

 

1. Wat drijft je als adviseur? Wat maakt jouw vak uniek?

Mijn drijfveer in mijn werk is het persoonlijk contact met mensen. Iedere klant brengt een eigen verhaal mee, dat bepalend is voor de persoonlijke wensen rond een hypotheek of een andere financiële vraag. Ik vind het bijzonder om in al die verschillende situaties samen met de klant een passende oplossing te vinden. Ik stel de klant dan ook meerdere malen de vraag of alles begrijpelijk is overgekomen.

Als de reactie dan zo is, dat er nu eindelijk in begrijpelijke taal is uitgelegd waar het om gaat, dan kun je daar als adviseur blij van worden! Zeker als je je beseft, dat de klant op het punt staat om één van de belangrijkste beslissingen in zijn of haar leven te nemen.

2. Wanneer is jouw dag als adviseur geslaagd?

Op het moment dat mijn klant door mijn toedoen een juiste beslissing heeft kunnen nemen en daarover zijn waardering uitspreekt, is mijn dag geslaagd.

Ook is mijn dag geslaagd als je aan al je voorgenomen werkzaamheden hebt kunnen voldoen. Vaak is dat een utopie, omdat er altijd wel zaken zijn die tussendoor aandacht nodig hebben. En toch. als je de lat hoog legt, bereik je vaak meer dan je vooraf denkt en dat geeft uiteindelijk weer een goed gevoel.

3. Welke tip zou je de adviessector willen meegeven? En welke tip aan verzekeraars?

Mijn tip aan de adviessector is verder te kijken dan je neus lang is en vooral niet te blijven hangen in het ‘oude stramien’, waarmee ik benadruk om te gaan adviseren op netto besteedbaar inkomen. In de praktijk blijkt toch nog vaak dat dit niet wordt gedaan.

4. Wat is de grootste verandering waar adviseurs mee te maken krijgen? Graag toelichten.

Digitalisering is een blijvende verandering die steeds sneller zal toenemen. Mijns inziens kan dat absoluut geen kwaad voor met name de efficiëntie. Zorg dus vooral dat je bijblijft of probeer juist vooruitstrevend te zijn. Achter de veranderingen aan hobbelen is allang geen optie meer.

5. Hoe ziet volgens jou het adviesvak er over vijf jaar uit? Graag toelichten.

Persoonlijk denk ik dat menselijke eigenschappen als empathie, coaching, maar ook creativiteit, moeilijk zijn te automatiseren. Mijn verwachting is het vak over vijf jaar met het genot van automatisering, maar bovenal met persoonlijk onderscheidingsvermogen te mogen uitoefenen. Door constant wijzigende regelgeving, wat haar directe invloed heeft op de adviespraktijk, verwacht ik juist dat onze kennis als adviseur een nog belangrijkere rol zal spelen.

6. Welk adviesgesprek heeft op jou grote impact gehad en waarom?

Natuurlijk zijn er gedurende de vijftien jaar dat ik mag adviseren allerlei verdrietige adviessituaties voorgevallen. Maar gelukkig ook veel vreugdevolle. Ze blijven me allemaal bij en zijn stuk voor stuk belangrijk.

‘Adviseren op basis van netto besteedbaar inkomen is de enige juiste manier’

Het is je taak als adviseur er op de juiste manier mee om te gaan en je oprecht te verdiepen in je klant, zodat je hem of haar houvast kunt bieden in elke situatie.

7. Wat is het grootste inzicht geweest in jouw adviescarrière? En waarom?

Mijn grootste inzicht is in het bijzonder geweest het adviseren op basis van netto besteedbaar inkomen. Dit komt voort uit een cursus over het gebruik van een financieel planningsprogramma. Vanaf dat moment, inmiddels al zo’n jaar of tien geleden, zijn we volledig gaan adviseren op netto besteedbaar inkomen.

Volgens mij is dat de enige juiste manier van adviseren. Sterker nog, het maakt het adviseren veel leuker, omdat je het financiële inzicht veel beter kunt vertalen naar het juiste advies voor je klant. Hierdoor weet de klant goed wat alle maandelijkse lasten zijn in zijn nieuwe woonsituatie. Maar ook in een andere omstandigheid, zoals pensioen, arbeidsongeschiktheid en werkloosheid. ■

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Zelfstandige krijgt geen goede aov

Zelfstandige krijgt geen goede aov

Verzekeraars zouden meer out of the box moeten denken. Dat vindt Bas Schumacher, directeur-eigenaar van Welkom bij BAS in Bilthoven. “Het kost al moeite...

Local  hero... Nick Karis

Local hero... Nick Karis

In de rubriek Local Hero stelt VVP samen met NH1816 het lokale advieskantoor centraal. Het belang van deze lokale helden voor de samenleving kan niet genoeg worden...

Zeven vragen aan... Dennis Jansen

Zeven vragen aan... Dennis Jansen

1. Wat drijft je als adviseur? Wat maakt jouw vak uniek? Mijn rol als financieel adviseur en directeur van Koopwoning Service Financieel in Huissen kun je vergelijken...

Ga ervan uit dat alles mogelijk is

Ga ervan uit dat alles mogelijk is

Denk out of the box, kijk over de schutting, ga ervan uit dat alles mogelijk is. Dat zijn enkele van de tips die directeur en mede-oprichter Cliff Hoffman van...

Adviseur hoeft gesprek niet woordelijk vast te leggen

Adviseur hoeft gesprek niet woordelijk vast te leggen

Van een redelijk handelend en redelijk bekwaam hypotheekadviseur kan niet worden verlangd dat ieder gesprek woordelijk wordt vastgelegd en woordelijk kan worden...

Klant eist vergeefs vergoeding advieskosten door geldverstrekker

Klant eist vergeefs vergoeding advieskosten door geldverstrekker

De hypotheeksom van een klant werd verlaagd. Niet de geldverstrekker maar zijn adviseur had hem moeten melden dat de verlaging was doorgevoerd, oordeelt de Geschillencommissie...