Het vuur van... Silvia Janssen

Silvia Janssen VVP 10 2017

 

Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag hun klanten het beste geven wat in hen zit. In ‘Het vuur van...’ zet VVP deze mensen op een voetstuk. Dit keer compliance deskundige Silvia Janssen.

De laatste jaren heb ik een andere kijk op de sector gekregen. Mijn compliancewerk krijgt meer het karakter van individuele inspiratiesessies en bedrijfsadvies om het eens lekker anders te doen dan de wet of regelgeving dicteert. Let op, dat geldt alleen als je vanuit je hartstreek denkt en werkt.

Meer dan vijftien jaar denk ik mee over hoe de sector zich beweegt, gedreven vanuit wetgeving. En al vijftien jaar help ik ondernemers daarin concrete oplossingen te vinden. Mijn evaluatie van vijftien jaar wetgeving? Er verandert bitter weinig en het beetje beweging dat er is, zit in de richting van procescontrole en afvinken. Ik hoef niemand uit te leggen dat de drang naar nog meer dossiervorming overtrokken is. Of dat meer dan 50 pagina’s klantinformatie echt niet wordt gelezen. En dat de kennis- en ervaringstoets gebakken lucht is. Of dat je dossiers moet gaan verwijderen (privacy) terwijl de andere toezichthouder reconstrueerbaarheid eist. Wij zijn echt de weg kwijt in regelland.

Hoe kun je in compliance dan wel bijdragen aan een betere wereld? Een wereld die past in het nieuwe tijdsbestek, waar geen ruimte meer is voor dualiteit. Eentje die past bij hooggevoelige personen, die weten hoe energie te transformeren. Eentje waarin het normaal wordt dat je dossiers zegent, mediteert op de werkvloer, familie-opstellingen met advies combineert, bestuurdersruimtes gezuiverd worden of medewerkers een chakra-healing doorlopen. Dit is geen luchtfietserij: het gebeurt in het hier en het nu (alleen weten we dat niet van elkaar). Die vraag ‘hoe komt een branche in beweging’ en ‘hoe scheppen we een nieuwe mooie liefdevolle sector’ (het echte klantbelang centraal zeg maar). Ja, daar ligt mijn vuur! Mijn eigen vuur is opgestookt via de kundalini energie en als een magneet ontmoet ik steeds meer mensen die vanuit licht in de branche werken. Wat heeft dat met compliance te maken? Helemaal niets als je op zoek bent naar procedures alleen.

Bij mij heeft compliance en energie alles met elkaar te maken. Er ligt een sterke verbinding, als je de intentie hebt te werken vanuit je ziel op persoonlijk, op bedrijfs- en op klantniveau. Veel intenties waarop regels zijn gebaseerd kloppen, alleen de uitwerking niet. Je kunt beter een nieuwe bedrijfsaanpak en klantservice bouwen op die intenties. Voor de toekomst heb ik een programma in ontwikkeling waarmee we veranderingen/ intenties (wetgeving gedreven) omzetten in energietrajecten, op persoons- en bedrijfsniveau. Ja, ik geloof dat we daarmee de financiële wereld opnieuw kunnen scheppen. Ik begin gewoon bij mezelf! n

‘Compliance en energie zijn voor mij verbonden’

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
"Wettelijk verplichte informatie is meest overtrokken zorgplicht"

"Wettelijk verplichte informatie is meest overtrokken zorgplicht"

"De meest overtrokken zorgplicht is wel de wettelijk verplichte informatie", stelt Silvia Janssen van Onkar Compliance in het kenniskatern Ken je vak! in VVP 2. "Die...

Diep duiken, niet verplicht informeren

Diep duiken, niet verplicht informeren

De meest overtrokken zorgplicht is wel de wettelijk verplichte informatie. Die gaat ervan uit, dat een consument beslissingen neemt op basis van financiële...

Silvia Janssen van start met Onkar Compliance

Silvia Janssen van start met Onkar Compliance

Silvia Janssen (43) is gestart met haar nieuwe bedrijf Onkar Compliance. Ze werkte sinds 2009 bij Oostdam & Partners waarvan ze in 2011 mede-aandeelhouder wordt....

Tips om van privacywetgeving een geschenk te maken

Tips om van privacywetgeving een geschenk te maken

De nieuwe Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) leeft nog niet zo onder adviseurs, stelt Silvia Janssen (Oostdam & Partners) in VVP 9. "Misschien omdat...

Adviseur schenkt klanten privacy

Adviseur schenkt klanten privacy

De nieuwe Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) leeft nog niet zo onder adviseurs. Misschien omdat het in eerste instantie gaat om administratieve verplichtingen...

Stop met adviseritus! Wie durft?

Stop met adviseritus! Wie durft?

'Laten we stoppen met adviseritus', zegt Silvia Janssen in Ken je vak! in VVP. Volgens Janssen lijkt het wel of iedereen op zoek is naar het perfecte adviesproces....