Honderd jaar oude ring niet antiek

section1_page54_article50_1.jpg

SCHADE - Een consument heeft een inboedelverzekering afgesloten. De polisvoorwaarden bepalen een maximale dekking voor sieraden van 2500 euro en een maximale vergoeding voor antiek van 15000 euro. De verzekerde krijgt te maken met een diefstal van een ring uit 1915 met een waarde van 8900 euro. De verzekeraar stelt dat hiervoor de maximale vergoeding voor de dekking van sieraden geldt. De consument beroept zich op de dekking voor de rubriek antiek.

De geschillencommissie stelt de verzekeraar in het gelijk. In artikel 2.1 van de voorwaarden is de maximumdekking voor verschillende categorieën bezittingen op volgorde geduid, waaruit volgt dat als er sprake is van een sieraad een ander, lager maximum geldt dan als er sprake is van antiek. Mede gelet op de toelichting van het begrip ‘sieraden’ bij artikel 2.1 van de voorwaarden, is voldoende duidelijk dat in het onderhavige geval sprake is van een sieraad. Een ring is immers ook een sieraad dat gemaakt is om op het lijf te dragen als het een antieke ring betreft. Voor de interpretatie van deze bepaling is derhalve maar één lezing en daarmee is de bepaling duidelijk.

Bovendien is de consument expliciet op de mogelijkheid gewezen om sieraden als kostbaarheden te verzekeren. De consument heeft voor sieraden echter alleen gekozen voor de basisdekking zodat zijn sieraden onder de inboedelverzekering slechts tot een maximum van 2500 euro zijn verzekerd.

- Uitspraak 2017 - 685

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Beschermende maatregel kost consument geld

Beschermende maatregel kost consument geld

HYPOTHEKEN - Artikel 81a Besluit Gedragstoezicht financiële ondernemingen Wft luidt: ‘Een aanbieder van een hypothecair krediet offreert voor een consument...

Consument moet geschil zelf met aannemer regelen

Consument moet geschil zelf met aannemer regelen

HYPOTHEKEN - De hypothecaire financiering vindt plaats via een bouwdepot. De consument geeft op enig moment de aanbieder opdracht om van een nota van een leverancier...

Frits Salomons legt voorzitterschap Commissie van Beroep Kifid neer

Frits Salomons legt voorzitterschap Commissie van Beroep Kifid neer

Het bestuur van Kifid verwacht binnen afzienbare tijd een nieuwe voorzitter Commissie van Beroep te kunnen benoemen met instemming van de minister van Financiën....

Premieverhoging bij nieuwe auto mag

Premieverhoging bij nieuwe auto mag

SCHADE - Na aanschaf van een andere auto, vraagt een consument om een overschrijving van zijn autoverzekering. De premie voor de andere auto blijkt echter fors...

Kifid vernieuwt klachtenloket

Kifid vernieuwt klachtenloket

Het online klachtenloket van Kifid is wegens vernieuwing tijdelijk buiten gebruik van vrijdag 2 februari 17.00 uur tot maandag 5 februari 13.00 uur. Kifid vernieuwt...

Vereenvoudigde Kifid-procedure slaat niet altijd aan

Vereenvoudigde Kifid-procedure slaat niet altijd aan

De nieuwe werkwijze van Kifid, waarbij klachten waarvan snel duidelijk was dat zij ongegrond waren vaker vereenvoudigd zouden worden afgedaan, heeft niet altijd...