Let op de zorgverzekering bij een echtscheiding

Van de verdeling van de inboedel tot het vaststellen van alimentatie; bij een echtscheiding moet er veel geregeld worden. Iets wat in eerste instantie vaak over het hoofd wordt gezien, is de zorgverzekering. We bespreken de theoretische en praktische aandachtspunten voor beide (ex-)partners.

NNormaliter is de looptijd van een zorgverzekering een jaar en kan deze alleen per 1 januari worden beëindigd. Wanneer partners ervoor kiezen om te scheiden, mag de verzekering tussentijds beeindigd worden. De verzekeringnemer mag de zorgverzekering en eventuele aanvullende verzekeringen voor de partner en kinderen opzeggen. Tot het moment van opzegging komen het eigen risico en de eigen bijdragen van de gezinsleden voor rekening van de verzekeringnemer.

Het is begrijpelijk dat de verzekeringnemer bij een echtscheiding deze lasten niet langer wil dragen. Het zo snel mogelijk opzeggen van de gezamenlijke verzekering is dus verstandig. Dit heeft echter grote gevolgen voor de rest van het gezin. De (ex-)partner zal een eigen zorgverzekering moeten afsluiten, maar zal mogelijk ook te maken krijgen met een hogere premie. Een van de waarschijnlijke collectiviteitsvoordelen is immers korting op de premie. Voor een nieuwe basisverzekering en (indien wenselijk) aanvullende verzekeringen komen deze te vervallen.

Wie neemt de kinderen

Wat betreft de zorgverzekering van de kinderen zal er ook het een en ander geregeld moeten worden. Als afgesproken wordt dat één van de ouders de zorg voor kinderen op zich zal nemen, kan het voor beide ouders logisch lijken om dit via de polis van de zorgdragende ouder te regelen. Was deze ouder echter niet de oorspronkelijke verzekeringnemer, dan zal er goed gekeken moeten worden naar de verschillende premies en dekkingen.

Soms is het makkelijker en voordeliger om de kinderen op de polis van de oorspronkelijke verzekeringnemer te laten staan. Een belangrijk punt om mee te nemen in het advies naar uw klant (of klanten).

Permanent actueel. Omdat het moet

Heeft u inhoudelijk klantcontact? Dan heeft u ook de verplichting om Permanent Actueel te zijn. Met de rubriek ‘Permanent actueel’ in VVP helpen wij u op weg. Maandelijks brengen wij verschillende actualiteiten onder de aandacht. Wat zijn de ontwikkelingen in de branche, toegespitst op uw vakgebied? Aan bod komen wetswijzigingen, nieuwe regelingen en aandachtspunten binnen het Wft-vakbekwaamheidsstelsel. Even lezen en u bent weer op de hoogte. De rubriek wordt verzorgd door de Vakredactie van Lindenhaeghe. Wilt u op een van de onderwerpen reageren? Mail uw reactie naar vakredactie@lindenhaeghe.nl

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Innovaties waar adviseur én klant van profiteren

Innovaties waar adviseur én klant van profiteren

Hoe kun je innovaties omarmen om je klant en jezelf als adviseur beter te helpen bij financieel inzicht? Deze vraag beantwoorden Gert Vasse (Directeur Yellowtail)...

De kracht van social media voor adviseurs

De kracht van social media voor adviseurs

"Hoe maak je als kleinere speler in de financiële sector optimaal gebruik van social media. Niet alleen is social media een belangrijk informatiekanaal richting...

Oproep aan het intermediair

Oproep aan het intermediair

Advies met een robot touch! Het een kan bijna niet meer zonder het ander. Een robot zal steeds vaker op dynamische manier de juiste informatie samen met de klant...

Adviestip: meer declarabele uren tegen een hoger tarief

Adviestip: meer declarabele uren tegen een hoger tarief

De komende decennia zal het aantal onderdelen waarop adviseurs het verschil kunnen maken kleiner worden. De tarieven op het recht-toe-recht-aan advies zullen afnemen....

Loek Peters (Penoza) maakt adviseurs nog beter op de Dag van het Topadvies

Loek Peters (Penoza) maakt adviseurs nog beter op de Dag van het Topadvies

Acteur Loek Peters (bekend van onder meer de hitserie Penoza) is tevens oprichter van 'Maak de ander beter'. Hij verzorg de afsluitende presentatie op de Dag van...

Ontwikkel jezelf: omarm een training

Ontwikkel jezelf: omarm een training

(Door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) De Training Ontspannen Presenteren is nog maar net gestart of ik heb mijn eerste learning al te pakken: dit leer je niet uit...