Verkoop woning vereist actieve houding adviseur

LEVEN – In 2014 verkoopt de consument zijn woning en lost zijn hypothecaire lening af. In overleg met de consument beëindigt de adviseur wel de opstalverzekering van de woning. De adviseur overlegt echter niet met de consument over de via zijn bemiddeling afgesloten overlijdensrisicoverzekeringen waaronder een verzekering die verpand is aan de geldverstrekker. Beide verzekeringen lopen na de verkoop door. De consument komt daar pas geruime tijd later achter en verwijt de adviseur dat deze hem hierop niet geattendeerd heeft. De geschillencommissie stelt de consument in het gelijk met onder meer de volgende motivering:

De commissie is van oordeel dat de tussenpersoon bij gelegenheid van de verkoop van de woning en de daarbij behorende aflossing van de hypothecaire geldlening door consument, niet enkel de opstalverzekering had moeten stopzetten, maar de overlijdensrisicoverzekeringen ter sprake had moeten brengen en had moeten bespreken wat met die verzekeringen diende te gebeuren. De tussenpersoon had de nieuwe (financiële) situatie met de consument moeten bespreken om te bezien of de assurantieportefeuille van consument moest worden aangepast. De adviseur heeft dit echter niet gedaan, waarmee vaststaat dat hij is tekortgeschoten in zijn verplichtingen als assurantietussenpersoon – Uitspraak 2017 – 130

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Geen rechtsbijstand na verwijderen muur

Geen rechtsbijstand na verwijderen muur

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN SCHADE. UIT VVP 3. In de voorwaarden van de rechtsbijstandverzekering is opgenomen, dat er géén rechtsbijstand wordt verleend...

Kifid: vermiste koffer is geen buitengewoon onvoorziene omstandigheid

Kifid: vermiste koffer is geen buitengewoon onvoorziene omstandigheid

Een vermiste of vertraagde koffer is niet aan te merken als ‘buitengewoon onvoorziene omstandigheid’ voor een reisverzekering, zo blijkt uit bindende...

Kifid: ABN Amro mag relaties met niet EU-klanten beëindigen

Kifid: ABN Amro mag relaties met niet EU-klanten beëindigen

ABN Amro mag de bancaire relatie met haar klanten buiten de EU eenzijdig beëindigen, zo blijkt uit een tweetal uitspraken van de Geschillencommissie van Kifid...

Adviseur niet aansprakelijk voor aanpassing ORV

Adviseur niet aansprakelijk voor aanpassing ORV

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN LEVEN (UIT VVP 3, APRIL 2018) In deze uitspraak gaat het om een consument die in 2015 in verband met zijn scheiding, onder meer de verzekerde...

Schoondochter informeren ‘onzorgvuldig’

Schoondochter informeren ‘onzorgvuldig’

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN - LEVEN.  Meer Kifid-uitspraken, zie VVP 3, katern Ken je Vak! Welke informatie mag de verzekeraar aan wie verstrekken? Met de...

Geen rechtsbijstand na verwijderen muur

Geen rechtsbijstand na verwijderen muur

SCHADE - In de voorwaarden van de rechtsbijstandverzekering is opgenomen, dat er géén rechtsbijstand wordt verleend bij het voeren van verweer tegen...