Verzekeraar moet duidelijk zijn over dekking

Kifid 2017 (deel logo)

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN SCHADE - In november 2016 sluit de consument een autoverzekering. De ingangsdatum is 1 januari 2017. Verzekeraar heeft het beleid om geen auto’s te verzekeren met een aantal schadevrije jaren van minder dan 0. Op het moment van het sluiten van de verzekering heeft de consument 4 schadevrije jaren. In december raakt hij betrokken bij een ongeval waardoor het aantal schadevrije jaren naar min 1 daalt. De verzekeraar zegt hierop de verzekering op.

De geschillencommissie ziet zich gesteld voor 2 vragen. De eerste vraag is of de verzekeraar de verzekering mag beëindigen. De geschillencommissie komt tot het oordeel dat de polisvoorwaarden zodanig zijn geformuleerd dat de consument had mogen begrijpen dat bij een voorlopige dekking de verzekering alleen zou worden beëindigd indien bij controle in Roy Data zou blijken, dat er een negatief aantal schadevrije jaren zouden zijn. Mede omdat de verzekeraar een groene kaart heeft gezonden en nergens aangeeft dat het hier gaat om een voorlopige dekking, komt de geschillencommissie tot het oordeel dat hier sprake is van een definitieve acceptatie en op grond daarvan de verzekering niet mag worden opgezegd, omdat de verzekerde inmiddels een negatief aantal schadevrije jaren heeft.

De tweede vraag betreft die of de consument aanspraak kan maken op de premie zoals die in november 2016 was geoffreerd. Hierop stelt de geschillencommissie de consument teleur. De verzekeraar zich mag laten leiden door de royementsgegevens uit Roy Data, welke bij beëindiging van een verzekeringsovereenkomst door motorrijtuigverzekeraars worden aangeleverd. Ten tijde van het aanvragen van deze (nieuwe) verzekering waren deze gegevens nog niet beschikbaar. De (nieuwe) verzekeraar mag daarom een premie berekenen die hoort bij -2 schadevrije jaren. - Uitspraak 2018 -239

 ...

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Bank hoeft niet te lenen voor aflossing

Bank hoeft niet te lenen voor aflossing

HYPOTHEKEN – In 2014 sluit de consument een hypotheek voor 395.000 euro bij de geldverstrekker waarbij de rente voor twintig jaar is vastgesteld op 4,3 procent....

Kifid: digitaal portaal dit najaar open voor alle financiële dienstverleners

Kifid: digitaal portaal dit najaar open voor alle financiële dienstverleners

Kifid verwacht dit najaar het digitale portaal beschikbaar te stellen voor alle financiële dienstverleners, waarna het klachtproces voor zowel de dienstverlener...

Interne streefnorm Kifid wordt herzien

Interne streefnorm Kifid wordt herzien

"De tot voor kort door Kifid gehanteerde interne streefnorm is niet langer realistisch." Aldus minister Hoekstra in zijn rapportage aan de Kamer over de...

Wanner Los voorzitter Commissie van Beroep Kifid

Wanner Los voorzitter Commissie van Beroep Kifid

Het bestuur van Kifid heeft mr. W.J.J. (Wanner) Los per 1 oktober benoemd tot voorzitter van de Commissie van Beroep. Los is sinds 1994 onafgebroken werkzaam bij...

Camera even laten liggen: geen vergoeding

Camera even laten liggen: geen vergoeding

SCHADE - Consument plaatst bij het betalen van zijn parkeerticket een kleine maar dure camera op de parkeerautomaat. Na betaling vergeet de consument de camera....

Onderbouwing afkoopwaarde niet verplicht

Onderbouwing afkoopwaarde niet verplicht

LEVEN - In deze uitspraak gaat het om een consument die bij een verzekeraar de afkoopwaarden van twee door hem afgesloten uitvaartverzekeringen opvraagt. De hierop...