Vijf innovatieve pitches voor adviseurs

Jack Hommel

Oodit riskplan werd tijdens een Innovatie event risicomanagement van voorzie uitgeroepen tot meest aansprekende idee. Het initiatief van Koen Willems, dat innovatieve ideeën van vier andere partijen achter zich liet, biedt één softwareoplossing ter ondersteuning van het complete risicomanagementproces. “We maken de wereld veiliger met een gebruiksvriendelijke, betaalbare en betrouwbare tool.”

Jack Hommel: ‘In co-creatie richting nieuwe financiële wereld.’

Bijna zeventig adviseurs waren uitgenodigd voor het Innovatie Event Risicomanagement in het inspirerende Hoofdzendgebouw Radio Kootwijk. Jack Hommel, directeur Avéro Achmea, benadrukte dat Avéro Achmea al sinds 2009 inzet op de waarde van een goed advies. “Daarbij willen we het intermediair ondersteunen met kennis, inspiratie en willen we in co-creatie nieuwe mogelijkheden verkennen. Met Voorzie willen we het intermediair helpen de nieuwe wereld vorm te geven. Vandaar dat we vandaag aandacht vragen voor innovaties op het gebied van risicomanagement. Vandaag vijf pitches die van waarde zijn voor het intermediair en daarmee voor de klant.”

Voor de partijen hun pitches deden, verzorgde Sarah Bennink Bolt, een van de zestien leden van het huidige Nuon Solar Team, een wervelende presentatie over het succes van hun zonneauto’s op de World Solar Challenge. Het team werd zes keer wereldkampioen van de acht keer dat het meedeed. De laatste keer, in 2015, bedroeg het verschil na 3.000 kilometer met nummer twee slechts 8 minuten. Een paar van de geheimen van het team: de wil om te winnen, de hechtheid van het team en tegelijkertijd de diversiteit van de verschillende teamleden, de bereidheid om out of the box te denken en snel een plan aan te passen en verbeteringen aan te brengen, het niet teren op bestaande successen, maar iedere keer met een nieuw team weer van nul af aan te beginnen en het vieren van nieuwe successen. “Toen het team in 2015 met acht minuten verschil wereldkampioen werd, heeft ieder teamlid te horen gekregen waarom nu juist hij of zij dat verschil heeft gemaakt.”

Vijf pitches

De vijf pitches werden beoordeeld volgens de Dragons' Den methodiek. Een jury, bestaande uit Maria Dorresteijn (freelance risicoconsultant), Pieter Louter (directievoorzitter Centraal Beheer) en Willem Vreeswijk (VVP en New Financial Forum), beoordeelde de ideeën en riep Oodit Riskplan van Koen Willems, die ooit bij Interpolis werkte, uit tot winnaar. Volgens Willems hoeven risicobeheer en preventie niet inge

‘Gebruiksvriendelijke, betrouwbare en betaalbare tool maakt de wereld veiliger’

 

De dragons en Koen Willems: 'Net zo betrouwbaar als kraanwater.'

wikkeld te zijn en kun je er snel en eenvoudig voordeel mee behalen. Bedrijven kunnen er direct mee aan de slag, de tool is betaalbaar, gebruiksvriendelijk en helpt bedrijven risico’s te organiseren, analyseren en met eigen teams te beheren. “Deze tool is net zo betrouwbaar als kraanwater”, aldus Willems.

Een uitstekende tool ook voor adviseurs die zich als risicomanager willen profileren bij hun klanten.

Voorzie heeft de winnaar een advertorial in VVP ter beschikking gesteld om het eigen bedrijf aan te prijzen.

Een andere sterke pitch werd gehouden door David Bornebroek van Risk Factory uit Twente. Dit concept, dat de wereld veiliger wil maken, richt zich nu nog op kinderen van de basisschool. Later volgt ook de doelgroep senioren. Risk Factory is een ervaringsfabriek en laat kinderen beleven hoe je zelfredzamer en beter voorbereid kunt zijn op onveilige situaties. Dit doen zij onder meer met serious gaming in een hangar die is omgebouwd tot levensecht ‘dorp’. Nu al hebben 5.210 leerlingen van groep 8 ervaringen opgedaan met tal van gesimuleerde risico’s (verkeer, brand, alcohol, internet). De ervaring is dat driekwart van de deelnemers de intentie heeft om preventie- en veiligheidsmaatregelen te nemen.

Skylab Analytics, in 2016 opgericht door de Portugees André Tavares, integreert kunstmatige intelligentie met satellietbeelden. Daarmee kunnen uiterst nauwkeurige voorspellingen worden gedaan voor bijvoorbeeld de landbouw of de verzekeringsindustrie.

Scott Henry wil vanuit Engeland met LeakBot Nederland veroveren. Met deze eenvoudig aan te brengen tool kunnen snel en eenvoudig verborgen lekkages in woningen worden opgespoord. Voor verzekeraars is dit de grootste kostenpost bij schadeverzekeringen.

T-Xchange, een initiatief van de multinational Thales, helpt bedrijven beter voorbereid te zijn op de gevolgen van een cyberaanval. Edward Faber liet zien hoe bedrijven bewuster worden van cyber crime door een combinatie van een serious game en een training. Het laat onder meer zien wat de impact is van cyber crime, hoe je daar als verantwoordelijke mee omgaat en wat de gevolgen zijn van beslissingen. Doel is preventie en de impact van een cyber aanval te verkleinen.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Leiderschap

Leiderschap

Leiderschap kent vele vormen en gedaanten. Voor de een is een leider een visionair, een aanjager, een doener, iemand die het goede voorbeeld geeft. Voor een ander...

Leiderschap in de  nieuwe financiële  wereld

Leiderschap in de nieuwe financiële wereld

De financiële sector is al jaren in transformatie. Of het nu van binnenuit komt of van buitenaf wordt opgelegd, iedereen is overtuigd dat de nieuwe financiële...

Geen koningen op de troon, maar aanvoerders in het veld

Geen koningen op de troon, maar aanvoerders in het veld

Ze zijn ‘van’ de grootste spelers in de verzekeringsbranche: Narc van Nuland, ceo van Aon, en Jack Hommel, directeur zakelijk van Centraal Beheer en...

Samen werken met  focus op mens en resultaat

Samen werken met focus op mens en resultaat

“Een leider geeft kaders aan en zorgt binnen die kaders voor dialoog en cocreatie met een focus op mens en resultaat.” Dat is de visie van Wendy van...

‘Loslaten is de hoop opgeven op een beter verleden’

‘Loslaten is de hoop opgeven op een beter verleden’

“Je kunt pas verder wanneer je niet het verleden maar het heden als uitgangspositie neemt voor de toekomst”, aldus auteur, inspirator en spreker Jaap...

Leiderschap vereist richtingsbesef en moed

Leiderschap vereist richtingsbesef en moed

“We gaan niet meer bereiken door nog meer te managen. Leiderschap is gevraagd. En leiderschap is niet hetzelfde als management.” Aldus leiderschapstrainer...