Waak voor dekkingshiaten op vakantie

De vakantie: een tijd van ontspanning voor uw klant. Tenminste, dat is de bedoeling. Helaas gaat er wel eens wat mis. Denk aan een vakantie die letterlijk in het water valt door regenval, een hotelkamer die dubbel geboekt is, een vaas die per ongeluk wordt omgestoten in een museum. Een reisverzekering is vaak geen overbodige luxe. Maar welke overlappingen zijn er met reguliere verzekeringen?

De aansprakelijkheidsverzekering (AVP) heeft werelddekking. Een voorbeeld: u loopt als toerist door het centrum van New York, let even niet op en veroorzaakt een verkeersongeluk op een druk kruispunt. Uw schuld staat vast (naar het Amerikaanse recht) en u wordt gesommeerd de schade te vergoeden. De AVP-verzekeraar neemt dan de claim in behandeling. Valkuil: schadebedragen liggen in de Verenigde Staten hoger. Mogelijk is de verzekerde som op de AVP niet voldoende. Een aanvullende verzekering kan in een dergelijk geval aanbeveling verdienen.

Basisverzekering

De basisverzekering vergoedt geneeskundige kosten in het buitenland. De dekking is wereldwijd, maar niet onbeperkt. De vergoeding kan oplopen tot maximaal het kostenniveau zoals dat geldt in Nederland. In sommige landen (bijvoorbeeld de Verenigde Staten) zijn de kosten per ligdag in een ziekenhuis vele malen hoger dan in een Nederlands ziekenhuis. Mogelijk dekt een aanvullende zorgverzekering (met buitenlanddekking) het verschil tussen het bedrag dat in Nederland verschuldigd is en de werkelijke kosten. Een aanvullende reisverzekering inclusief dekking voor geneeskundige kosten is ook mogelijk.

Gezinsrechtsbijstand

De gezinsrechtsbijstandverzekering heeft meestal Europadekking. Soms biedt de rechtsbijstandverzekering, in bepaalde situaties, ook werelddekking. Dat is afhankelijk van de mogelijkheden van de betreffende verzekeraar. Denk bijvoorbeeld aan juridische bijstand wanneer een verzekerde als toerist – in een land buiten Europa – slachtoffer is van een verkeersongeluk. Voor de zekerheid: check de voorwaarden.

Inboedelverzekering

De dekking van de inboedelverzekering is het ruimst als het risico zich binnenshuis manifesteert. Maar als de spullen zich buiten de woning, maar binnen Nederland, bevinden, is er voor sommige evenementen ook dekking. Voor bepaalde evenementen is er zelfs dekking buiten Nederland, maar wel binnen Europa. De dekking is echter beperkt. Bagage verzeker je het best op een reisverzekering.

Reisverzekering

Pech onderweg, repatriëring, ongevallendekking en schade toegebracht aan de accommodatie zijn enkele voorbeelden van zaken die meestal niet op de reguliere polissen zijn meeverzekerd. Een aanvullende reisverzekering biedt hiervoor een oplossing.

Dekkingshiaten

Kortom: ga als adviseur het gesprek aan met uw klant en breng samen de risico’s in kaart. Het is uw taak om te voorkomen dat de klant zich dubbel verzekert, maar daarnaast moet u natuurlijk ook waken voor dekkingshiaten. Op de hoogte blijven van de ontwikkelingen rondom de reisverzekering is daarom een absolute vereiste!

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Meer declarabele uren tegen een hoger tarief

Meer declarabele uren tegen een hoger tarief

De komende decennia zal het aantal onderdelen waarop adviseurs het verschil kunnen maken kleiner worden. De tarieven op het recht-toe-recht-aan advies zullen afnemen....

Oproep aan het intermediair

Oproep aan het intermediair

Advies met een robot touch! Het een kan bijna niet meer zonder het ander. Een robot zal steeds vaker op dynamische manier de juiste informatie samen met de klant...

Verzekeringen tegen verlies geld en vermogen

Verzekeringen tegen verlies geld en vermogen

Ondernemers werken dagelijks met geld. De één incasseert contant en loopt de risico’s van beroving en diefstal van het kasgeld, terwijl de...

Advies bij echtscheiding en hypotheek

Advies bij echtscheiding en hypotheek

Jaarlijks scheiden er meer dan 33000 echtparen. Veel van deze echtparen zijn in het bezit van een eigen woning. Als hypotheekadviseur moet u klanten in een echtscheidingssituatie...

De kracht van social media voor adviseurs

De kracht van social media voor adviseurs

"Hoe maak je als kleinere speler in de financiële sector optimaal gebruik van social media. Niet alleen is social media een belangrijk informatiekanaal richting...

Innovaties voor beter financieel inzicht voor klant en adviseur

Innovaties voor beter financieel inzicht voor klant en adviseur

Hoe kun je innovaties omarmen om je klant en jezelf als adviseur beter te helpen bij financieel inzicht? Deze vraag beantwoorden Gert Vasse (Directeur Yellowtail)...