1.125 euro voor hypotheekadvies in kader beheer

Huis te koop S.A. 2012 TB

Bestaande klanten die geen adviseur meer hebben, betalen bij de intermediairlabels van ABN Amro gemiddeld 1.125 euro als er in het kader van het beheer toch opnieuw advies gegeven moet worden. Eventuele 'kosten gericht op afsluiten product' bedragen gemiddeld 850 euro. Dat is op te maken uit het dienstverleningsdocument hypotheekvraag van Direktbank, Florius en MNF Bank.

VVP was verbaasd dvd's van deze met financieel adviseurs samenwerkende hypotheekaanbieders tegen te komen. Gevraagd om een toelichting zegt Florius: "Onze producten en diensten zijn alleen verkrijgbaar via het onafhankelijk intermediair waarmee wij een samenwerking hebben. Wij hechten veel waarde aan kwaliteit, transparantie en kiezen daarom voor het onafhankelijke intermediair voor een optimale dienstverlening en advisering aan klanten. Echter willen wij bestaande klanten zonder een intermediair (bijvoorbeeld doordat het intermediair failliet is of zijn ondernemingsactiviteiten heeft gestaakt) ook goed helpen. In het kader van beheer heeft ook deze klant mogelijk opnieuw advies nodig en nemen wij onze verantwoordelijkheid.

In deze hoedanigheid vervult Florius dan de rol van bemiddelaar/adviseur. Omdat wij het belangrijk vinden dat klanten weten wat zij van Florius kunnen en mogen verwachten, hebben wij een dienstverleningsdocument."

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Jeffrey Leichel - 28 oktober 2013

Interessant businessmodel. Uiteindelijk eindig je dus als klant altijd als directe klant van Florius.

Albert van der Poll - 28 oktober 2013

De gedachte om die klanten te verwijzen naar de adviseurs waarmee Florius nog wel "samenwerkt" is niet opgekomen? Dat zal in veel gevallen voor die klant goedkoper, kwalitatief beter en praktischer zijn.

Jeffrey Leichel - 28 oktober 2013

Precies ook mijn gedachte Albert. Maar dan geef je iets aan een onafhankelijk kantoor die misschien wel oversluit als de voorwaarden niet meer concurrerend zijn. En daarmee is het bewijs geleverd dat de AFM moet ingrijpen en alle onafhankelijken in dit land wettelijk toegang geeft in alle systemen van alle banken om beheertaken (waaronder mutaties) te kunnen uitvoeren. Hoelang gaat deze kolder nog door voordat we worden gehoord?

Lees meer over
Gratis advies

Gratis advies

Ik vermoed dat een aantal lezers bij het lezen van deze titel al beginnen te hyperventileren: Advies is niet gratis! U heeft ongelijk. Wacht nog even met reageren...

Knab: "De offline adviseurs zijn duurder"

Knab: "De offline adviseurs zijn duurder"

Degenen die op zoek zijn naar de goedkoopste hypotheek mét advies, komen in 3 van de 4 onderzochte cases terecht bij een online adviseur. Dat stelt Knab op...

De waarde van advies

De waarde van advies

Laten we afspreken dat we het vanaf nu niet meer hebben over de kosten, maar over de prijs en de waarde van financieel advies. Aldus blogt Fred de Jong op www.newfinancialforum.nl. Financieel...

Zeven vragen aan... Dennis Jansen

Zeven vragen aan... Dennis Jansen

1. Wat drijft je als adviseur? Wat maakt jouw vak uniek? Mijn rol als financieel adviseur en directeur van Koopwoning Service Financieel in Huissen kun je vergelijken...

Ga ervan uit dat alles mogelijk is

Ga ervan uit dat alles mogelijk is

Denk out of the box, kijk over de schutting, ga ervan uit dat alles mogelijk is. Dat zijn enkele van de tips die directeur en mede-oprichter Cliff Hoffman van...

Local hero... Gijs Ubels

Local hero... Gijs Ubels

In de rubriek Local Hero stelt VVP samen met NH1816 het lokale advieskantoor centraal. Het belang van deze lokale helden voor de samenleving kan niet genoeg worden...