Achmea scherpt distributie zorgverzekeringen aan

Jan Willem Evers

Vanaf 2018 nemen Avéro Achmea en Zilveren Kruis afscheid van circa 1.800 intermediairs. De distributie van zorgverzekeringen in het intermediaire kanaal wordt geconcentreerd bij 70 'strategische partners'.

Waarom stoppen de Achmea-dochters met de samenwerking met ruim 95 procent van hun intermediaire partners en kiezen zij voor een selecte groep strategische partners? Jan-Willem Evers, directeur Commercie: “Avéro Achmea en Zilveren Kruis houden bewust vast aan de keuze voor het intermediaire kanaal. Zij hebben een belangrijke rol in de zakelijke markt. Een flink deel van onze klanten is via het intermediair bij ons verzekerd."

 

Combinatie zorg en inkomen

“Met bepaalde strategische partners werken we samen in de combinatie zorg en inkomen", zegt Evers. "We ontwikkelen proposities en hun kennis van de Avéro- en Zilveren Kruis-producten is van hoog niveau. Zij verdienen meer aandacht. Wij zijn van plan met deze partners de komende jaren onze samenwerking op gezondheid en vitaliteit verder uit te bouwen."

.
Waarde van advies
Door meer aandacht te geven aan een kleiner aantal strategische partners, kunnen Avéro Achmea en Zilveren Kruis de waarde van advies van het intermediair voor hun verzekerden en voor werkgevers volgens Evers verder vergroten. “Met ongeveer 1.900 intermediairs is dat nu niet altijd te garanderen. 25 procent van deze intermediairs heeft  tien of minder verzekerden bij ons. Komende weken gaan we in gesprek met de intermediairs. We willen dit zorgvuldig doen. Voor 90 procent van de verzekerden verandert er niets.”

 

Focus op collectiviteiten
Avéro Achmea en Zilveren Kruis stopten eerder met gelegenheidscollectiviteiten om zich meer te gaan concentreren op collectiviteiten met werkgevers en belangenverenigingen. De zorgverzekeraar wil samen met partners werken aan de gezondheid en vitaliteit van haar verzekerden. Zowel individueel als voor teams bij de werkgever. Evers: “Er is een groeiende aandacht voor gezondheid op de werkvloer. Intermediairs kunnen daar een grote rol in spelen.”

Lees meer over

Reacties

Christine Rompa 14 juli 2017

Contactgegevens voor intermediair Telefoonnummer: 088 - 4624620 (optie 3) Email: zorg.avero@zilverenkruis.nl

Adviseur krijgt ondersteuning bij digitale transitie

Adviseur krijgt ondersteuning bij digitale transitie

Met ‘De waarde van advies’ heeft Avéro Achmea een langlopend ondersteuningsprogramma ontwikkeld voor adviseurs. Eén van de pijlers is...

Adfiz: ondersteunende maatregelen na stoppen Avéro Achmea met Schade Particulier

Adfiz: ondersteunende maatregelen na stoppen Avéro Achmea met Schade Particulier

Een zo werkbaar mogelijke overstap naar een andere verzekeraar. Dat stelt Adfiz te hebben bereikt in overleg met Avéro Achmea, dat onlangs aankondigde te...

Centraal volmachtbedrijf maakt vliegende start met 10 verzekeraars

Centraal volmachtbedrijf maakt vliegende start met 10 verzekeraars

Tien verzekeraars hebben een samenwerkingsovereenkomst getekend met het Centraal Volmachtbedrijf, mede-opgericht door Patrick Heuts (Heuts Assuradeuren uit Nuth)...

Oodit Riskplan wint innovatiepitch op event Voorzie

Oodit Riskplan wint innovatiepitch op event Voorzie

Oodit Riskplan werd tijdens een event van Voorzie over risicomanagement uitgeroepen tot meest aansprekende start-up. Het initiatief van Koen Willems, dat de innovatieve...

Achmea-labels in zee met terugvinddienst Brightmaven

Achmea-labels in zee met terugvinddienst Brightmaven

De Achmea-labels Centraal Beheer, Interpolis, FBTO en Avéro gaan in zee met Brightmaven. De vier schadeverzekeraars zetten Brightmaven in voor het terugvinden...

Achmea: "zorgpremie moet weer kostendekkend worden"

Achmea: "zorgpremie moet weer kostendekkend worden"

Achmea zet dit jaar in totaal 419,4 miljoen euro van haar reserves in om de premiestijging bij zorgverzekeringen te beperken. "De reserves die in deze jaren...