Advies belangrijk bij roekeloze financiële consument

Geldshop logo 2015

"Oplossing kan zijn dat mensen vrijwillig data delen met  hun adviseur zodat hij/zij met de meest actuele situatie proactief een klant kan benaderen en adviseren
over mogelijke oplossingen." Aldus Geldshop in haar rapport 'Is de financiële consument roekeloos?'

Het rapport: "Een grote groep mensen zou meer aandacht aan hun financiën moeten besteden. De intentie is er soms wel, maar er volgt geen of onvoldoende actie van de consument. Financiële adviseurs en marktpartijen zetten veel communicatiemiddelen en initiatieven in om de klant te bereiken en het inzicht en overzicht in hun financiën op de agenda te krijgen. En toch lukt het onvoldoende om mensen in beweging te  krijgen en financiële problemen te voorkomen. Oplossing kan zijn dat mensen vrijwillig data delen met hun adviseur zodat hij/zij met de meest actuele situatie proactief een klant kan benaderen en adviseren over mogelijke oplossingen. Uiteraard, wel rekening houdend met privacy wetgeving en klantbelang. En ervan uitgaande dat aanbieders geen hekken om de klantdata gaan zetten om de klant bij hen, tegen zijn belang in, in oude producten te houden.

"Gemak dient de mens en in de nabije toekomst zal het veel eenvoudiger worden om grip op je financiële toekomst te krijgen/houden. Wanneer consumenten zelf niet of onvoldoende in actie komen, kunnen zij dit uitbesteden aan onafhankelijke financiële adviseurs, die zij vertrouwen door data met deze adviseurs te delen. Zo kan op basis van een algoritme gekeken worden of een klant in aanmerking komt om over te sluiten naar een beter product tegen betere voorwaarden en of lagere maandlasten. Zo kan ook een advies gegeven worden wat te doen met een bedrag dat men extra te besteden heeft. Bijvoorbeeld aflossen op lening, buffer aanleggen voor onvoorziene uitgaven, sparen voor pensioen of studie van kinderen etcetera. Mogelijkheden zijn legio.
"Voordeel van deze ontwikkeling is dat mensen die zeggen dat ze aandacht hebben voor hun financien en het managen van geld, maar effectief toch niets doen toch geholpen worden door de trigger van de financieel adviseur. De adviseur legt scenario’s voor. Als je nu niets doet is je situatie straks zo. Doe je iets dan is je situatie straks zo. Duidelijker kan het niet worden."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Gratis advies

Gratis advies

Ik vermoed dat een aantal lezers bij het lezen van deze titel al beginnen te hyperventileren: Advies is niet gratis! U heeft ongelijk. Wacht nog even met reageren...

Knab: "De offline adviseurs zijn duurder"

Knab: "De offline adviseurs zijn duurder"

Degenen die op zoek zijn naar de goedkoopste hypotheek mét advies, komen in 3 van de 4 onderzochte cases terecht bij een online adviseur. Dat stelt Knab op...

De waarde van advies

De waarde van advies

Laten we afspreken dat we het vanaf nu niet meer hebben over de kosten, maar over de prijs en de waarde van financieel advies. Aldus blogt Fred de Jong op www.newfinancialforum.nl. Financieel...

Zeven vragen aan... Dennis Jansen

Zeven vragen aan... Dennis Jansen

1. Wat drijft je als adviseur? Wat maakt jouw vak uniek? Mijn rol als financieel adviseur en directeur van Koopwoning Service Financieel in Huissen kun je vergelijken...

Ga ervan uit dat alles mogelijk is

Ga ervan uit dat alles mogelijk is

Denk out of the box, kijk over de schutting, ga ervan uit dat alles mogelijk is. Dat zijn enkele van de tips die directeur en mede-oprichter Cliff Hoffman van...

Local hero... Gijs Ubels

Local hero... Gijs Ubels

In de rubriek Local Hero stelt VVP samen met NH1816 het lokale advieskantoor centraal. Het belang van deze lokale helden voor de samenleving kan niet genoeg worden...