Adviseurs omarmen risicomanagement

VKG (kantoor)

Zestig procent van de adviseurs wil zich in de toekomst meer gaan richten op bedrijfscontinuïteit en risicomanagement, aldus onderzoek van NBBC en VKG onder aangesloten adviseurs.

Deze uitkomst geldt ook voor de wat kleinere kantoren met maximaal vijf medewerkers. Eenderde van de kantoren geeft aan behoefte te hebben aan ondersteuning op dit vlak. “Door intermediairs te ondersteunen op het gebied van bedrijfscontinuïteit en risicomanagement levert VKG toegevoegde waarde.” aldus Bart Vermeulen van NBBC.

Uit het onderzoek blijkt ook dat kantoren die ondernemers in de toekomst willen adviseren over bedrijfscontinuïteit en risicomanagement, deze onderwerpen voor hun eigen advieskantoor nog te weinig in kaart hebben gebracht. Zij brengen relatief minder vaak periodiek de risico’s die een bedreiging vormen voor de continuïteit van de eigen organisatie in beeld. Zij hebben relatief minder vaak maatregelen genomen om de bedrijfsvoering na een calamiteit te kunnen voortzetten. Ook hebben deze kantoren de risico's die een bedreiging vormen voor de liquiditeit van de eigen organisatie minder goed in beeld. Bart Vermeulen: “Voor de groep adviseurs die van plan is om in de toekomst andere ondernemers over bedrijfscontinuïteit en risicomanagement te gaan adviseren, is er dus werk aan de winkel.”

De bevindingen van het onderzoek worden gepresenteerd op de VKG On Stage dagen op 14, 16 en 21 april.

Lees meer over

Reacties

Peter de Hond 8 april 2015

Dat is een goed signaal!. Co creatie is een kracht op zich. Fitale Advies werkt inmiddels succesvol samen met een aantal kleine en middelgrote kantoren op dit gebied. Fitale Advies s een recent opgericht adviesbedrijf dat zich, met name voor het MKB, richt op het in kaart brengen van Kansen&Risico’s en adviseren op het gebied van het grootste bedrijfskapitaal: De Mens. Ik, Peter de Hond, heb als Register Adviseur IGM in mijn dienstverband bij grote, landelijke Inkomensverzekeraars en intermediair, ruime ervaring opgedaan in het adviseren en begeleiden van MKB-bedrijven vanuit verzekeringstechnisch perspectief.

VKG omarmt producten Dazure

VKG omarmt producten Dazure

VKG heeft haar productenpallet uitgebreid met de GewoonIdee Nabestaandenverzekering en de GoedIdee Nabestaandenverzekering van Dazure. Dazure uit Breda is een bijzondere...

Vkg: zomeractie 'hypotheken & kredieten'

Vkg: zomeractie 'hypotheken & kredieten'

VKG houdt een zomeractie in verband met de vernieuwing per 1 augustus van VKG Hypotheken & Kredieten. VKG op haar website: "Vanaf 1 augustus tot en met...

Pay-how-you-drive polis van vkg

Pay-how-you-drive polis van vkg

VKG heeft een pay-how-you-dreve autoverzekering ontwikkeld die het rijgedrag volgt en bedoeld is voor jonge automobilisten. In de nieuwsbrief van VKG wordt de polis...

VKG benoemt directeuren

VKG benoemt directeuren

Binnen de sectordirectie van VKG zijn voor twee belangrijke aandachtgebieden directieleden benoemd. VKG verwacht met deze aanpassingen haar dienstverlening nog verder...

Vkg ook gestopt met noclaimstarter

Vkg ook gestopt met noclaimstarter

VKG is ook gestopt met het aanbieden van het product NoClaimStarter®.  VKG maakte eerder al bekend te stoppen met de huismerkproducten VKG-Gezinspakket,...

VKG schrapt aantal huismerkproducten

VKG schrapt aantal huismerkproducten

Service provider VKG schrapt een aantal huismerkproducten. Reden, volgens een intermediairmailing: onvoldoende rendement. VKG: "Eén of meer relaties...