Adviseurs omarmen risicomanagement

VKG (kantoor)

Zestig procent van de adviseurs wil zich in de toekomst meer gaan richten op bedrijfscontinuïteit en risicomanagement, aldus onderzoek van NBBC en VKG onder aangesloten adviseurs.

Deze uitkomst geldt ook voor de wat kleinere kantoren met maximaal vijf medewerkers. Eenderde van de kantoren geeft aan behoefte te hebben aan ondersteuning op dit vlak. “Door intermediairs te ondersteunen op het gebied van bedrijfscontinuïteit en risicomanagement levert VKG toegevoegde waarde.” aldus Bart Vermeulen van NBBC.

Uit het onderzoek blijkt ook dat kantoren die ondernemers in de toekomst willen adviseren over bedrijfscontinuïteit en risicomanagement, deze onderwerpen voor hun eigen advieskantoor nog te weinig in kaart hebben gebracht. Zij brengen relatief minder vaak periodiek de risico’s die een bedreiging vormen voor de continuïteit van de eigen organisatie in beeld. Zij hebben relatief minder vaak maatregelen genomen om de bedrijfsvoering na een calamiteit te kunnen voortzetten. Ook hebben deze kantoren de risico's die een bedreiging vormen voor de liquiditeit van de eigen organisatie minder goed in beeld. Bart Vermeulen: “Voor de groep adviseurs die van plan is om in de toekomst andere ondernemers over bedrijfscontinuïteit en risicomanagement te gaan adviseren, is er dus werk aan de winkel.”

De bevindingen van het onderzoek worden gepresenteerd op de VKG On Stage dagen op 14, 16 en 21 april.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter de Hond - 8 april 2015

Dat is een goed signaal!. Co creatie is een kracht op zich. Fitale Advies werkt inmiddels succesvol samen met een aantal kleine en middelgrote kantoren op dit gebied. Fitale Advies s een recent opgericht adviesbedrijf dat zich, met name voor het MKB, richt op het in kaart brengen van Kansen&Risico’s en adviseren op het gebied van het grootste bedrijfskapitaal: De Mens. Ik, Peter de Hond, heb als Register Adviseur IGM in mijn dienstverband bij grote, landelijke Inkomensverzekeraars en intermediair, ruime ervaring opgedaan in het adviseren en begeleiden van MKB-bedrijven vanuit verzekeringstechnisch perspectief.

Lees meer over
Focus thema van nieuw VKG Podium

Focus thema van nieuw VKG Podium

VKG Podium heet het nieuwe netwerkevenement dat VKG op 27 september organiseert. Ook adviseurs die nog niet samenwerken met de serviceprovider zijn welkom.  Het...

Roadshow VKG beantwoordt AVG-vragen adviseurs

Roadshow VKG beantwoordt AVG-vragen adviseurs

"Hoe lang mag/moet ik persoonsgegevens bewaren en hoe verhoudt zich dat tot mijn zorgplicht? Met wie moet ik allemaal een verwerkersovereenkomst sluiten?" Dat waren...

Lloyds in zee met VKG

Lloyds in zee met VKG

Lloyds Bank en VKG zijn een samenwerking aangegaan voor hypotheken. Michiel van der Linde (Lloyds Bank): “Wij zien dat financieel advieskantoren zich steeds...

VKG stopt met rijgedragpolis

VKG stopt met rijgedragpolis

VKG is gestopt met de pay-how-you-drive autoverzekering ‘Jouw eerste autoverzekering’. Naar eigen zeggen is het tijdelijk. VKG gaat zich de komende...

VKG: totaalpolis voor de bouw

VKG: totaalpolis voor de bouw

VKG heeft de Bouw Polis gelanceerd. Dit in samenwerking met RI Verzekeringen. De verzekering combineert CAR, ontwerpaansprakelijkheid en aansprakelijkheid. De schadeafhandeling...

VKG lanceert Cyberprotect.nl voor consumenten

VKG lanceert Cyberprotect.nl voor consumenten

VKG heeft www.cyberprotect.nl gelanceerd, een site voor consumenten met informatie over de Cyber Protect verzekering, een product van AXA Assistance. Eric-Jan van...