Adviseurs willen kunnen rekenen op aanbieders en overheid

Cover VVP 10 - 2017

Wispelturige verzekeraars en zwalkend overheidsbeleid. Het maakt het leven van de financieel adviseur er niet makkelijker op, vertellen ze in de nieuwe VVP (nummer 10). Verder in deze uitgave weer veel vakinformatie en een oproep aan verzekeraars om eindelijk een goede aov voor zzp'ers te ontwikkelen.

Bas Schumacher (Welkom bij BAS): "Het kost al moeite om zzp'ers over de drempel van de aov te krijgen, maar als het dan lukt, kunnen ze zich niet goed verzekeren."

De adviseurs die dit jaar meededen aan de rubriek Uit de praktijk constateren in de afsluitende ronde tafel wispelturigheid bij verzekeraars. "Er komt een interim-directeur die meent dat het anders moet en als een olifant in de porseleinkast te keer gaat. Een volgende directeur haalt de banden met financieel adviseurs juist weer aan. Verzekeraars zijn in dit opzicht betrouwbaar tot het moment dat ze de telefoon hebben neergelegd."

De OvFD vindt dat het woningmarktbeleid zwalkt. "Hierdoor wordt adviseren ook lastiger. Een hypotheek sluit je af voor de lange termijn, maar wat nu een goede oplossing lijkt, kan over een paar jaar zomaar anders zijn. Adviseurs hebben tenslotte geen glazen bol."

Ken je vak!

Uiteraard ook in deze VVP weer de supervakgerichte rubriek 'Ken je vak!'. Een van de tips daarin, in dit geval van Richard Meinders, lid van het VVP Ondernemerspanel: "Het gespreid betalen van advies- en bemiddelingskosten is een goede optie, die jou als financieel dienstverlener in staat stelt om de beloning te vragen die noodzakelijk is om jouw werk goed te kunnen doen. Houd je echter aan de spelregels: maximaal 24 maanden en geen opslag voor rente of kosten."

Nog geen lezer van VVP? Klik HIER om u te abonneren.

VVP geeft ook dagelijks een gratis digitale nieuwsbrief uit. 

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Volgende nieuwsbrief verschijnt maandag

Volgende nieuwsbrief verschijnt maandag

In verband met Koningsdag verschijnt de volgende nieuwsbrief van VVP Online maandag. De 'Ken je vak!'-nieuwsbrief die normaal gesproken op vrijdag uitkomt, hebben...

Mensenwerk blijft cruciaal bij bijzondere risico’s

Mensenwerk blijft cruciaal bij bijzondere risico’s

Innovatie in de adviespraktijk vraagt om innovatie van de adviespraktijk. Aldus schadedocent en auteur Anita Hol-Bubeck tijdens het VVP Event bijzondere risico’s...

Klant door en door kennen

Klant door en door kennen

Neem als marktleider je maatschappelijke verantwoordelijkheid en span je tot het uiterste in om risico’s verzekerbaar te houden. Aldus financieel adviseurs...

“Tien procent hypotheekmarkt blijft behouden voor adviseurs”

“Tien procent hypotheekmarkt blijft behouden voor adviseurs”

"Ik zie weinig toekomst voor financieel advieskantoren”, aldus adviseur en horeca-ondernemer Lennart van Gastel in VVP 2 van 13 maart 2018. Van Gastel...

ATP verpestte wittebroodsweken

ATP verpestte wittebroodsweken

Het verzekeringsbedrijf ligt nog vaak onder vuur. Maar bladerend door oude VVP’s kan de conclusie toch niet anders zijn dat er, hoewel het altijd beter kan...

Stelling van de week

Stelling van de week

De rust aan het provisiefront is teruggekeerd, in ieder geval voorlopig, zo luidde de conclusie in het artikel Rust keert terug aan provisiefront in de eerste editie...