Afm-heffing doorlopend toezicht stijgt met gemiddeld 50%

Euro's 2

In 2015 nemen de tarieven voor de heffing doorlopend toezicht aanzienlijk toe. Adviseurs en bemiddelaars gaan gemiddeld ongeveer 50 procent meer betalen dan in 2014. Aldus de AFM in haar nieuwsbrief.

De belangrijkste reden voor de stijging is de afschaffing van de overheidsbijdrage. De totale heffingskosten bestaan uit een vast basisbedrag en een variabel tarief. Voor adviseurs en bemiddelaars is het variabele tarief afhankelijk van het aantal medewerkers dat zich direct of indirect met adviseren en bemiddelen bezighoudt. Hoe meer medewerkers, des te hoger de kosten. Informatie over het aantal medewerkers wordt in de eerste helft van 2015 bij de onderneming opgevraagd.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Berend Tooms - 3 februari 2015

@ Frans Voor die kantoren die nog zwarte cijfers schrijven.

Frans Lampe - 3 februari 2015

In ieder geval betaalt de fiscus hier zelf weer zo'n 40% aan mee, want mijn belastbaar inkomen daalt ook.

Arnoud Wennekus - 3 februari 2015

Treurig verhaal dit. Naar draagkracht omslaan zou ik zeggen, als echte Nederlander?

Ad van der Leer - 3 februari 2015

Ik ben niet zo van ingezonden brieven en allerlei (wilde) (re)acties hoor, maar langzaamaan loopt dit toch echt de spuigaten uit......? Ad

Roland Kok - 3 februari 2015

Dr. Dijsselbloem, zo mag hij zich noemen gestudeerd zegt men!!! Ik ben dan maar een simpel financieel adviseurtje. Want ik begrijp dit echt allemaal niet meer. Eerst lees ik berichten dat een groot deel van de assurantie en hypotheek adviseurs in de financiële problemen zit. Dan hoe onze branche gekrompen is, vervolgens dat het bijna onmogelijk wordt gemaakt om dit jaar examen pe plus te doen omdat de examen plaatsen vol raken, en dan vandaag deze aankondiging ! Ja wij zijn de gekken uit de financiële sector. Ach 1 troost de cowboys verdwijnen ja dat hebben we bereikt, of niet ? maar Dijsselbloem die dr titel verdien je in mijn ogen niet. Misschien een herexamen voor deze zogenaamde top economen, of ben ik de enige gek in deze branche die als een marionet blijft dansen naar de pijpen van Dijsselbloem. JA ik hou van het vak en vindt het prachtig om mensen te kunnen helpen en JA dan moet je wel een beetje gek zijn! Minister bedankt .

Paul Schoo - 3 februari 2015

Mijn gevoel laat mij zelden in de steek. Volgens mijn gevoel is een dergelijke verhoging bij wet verboden.

Arnoud Wennekus - 3 februari 2015

Niet Adfiz : WIJ!!!

Willem van Spronsen - 3 februari 2015

Het zijn nietsnutten die je lastig komen vallen met woekerheffingen. Iedereen met woorden van gelijke strekking heeft daarin zijn gelijk, maar dit kabinet heeft daar geen boodschap aan, die wuiven het gewoon weg en hebben de zaak wat hen betreft qua begroting al afgehandeld. Het is uw probleem, zoek het verder maar uit, dat is de enige conclusie die je daar uit kunt trekken. Maar wat doen we dan verder eraan? Gaan we ons allen organiseren en dus aansluiten bij of Adfiz, of CFD, of OvFD. Bij 85% organisatiegraad kun je collectief tegenstand bieden, Je kunt je dan sterk maken om het toezicht heel eenvoudig als branche zelf te regelen. Het is doodeenvoudig, individueel red je het nooit, dan blijf je gewoon schietschijf.

Rene van der Borch - 3 februari 2015

SCHANDALIG Adfiz kom in beweging!!!!!!!!

Arnoud Wennekus - 3 februari 2015

Gooi die mailbox eens propvol daar bij AFM: Hebben zij ook eens wat last van al dat administratieve gedoe! Stuur ze eens 10000 brieven of bezwaarschriften. Ik roep maar wat... :-)

Lees meer over
Verzekeraars beheersen risico's bewust ingekocht verlies onvoldoende

Verzekeraars beheersen risico's bewust ingekocht verlies onvoldoende

Instellingen hanteren veelal een bewuste strategie als verlieslatende producten in de Motor WA- en de WIA-WGA-markt worden gezet, maar de risicobeheersing hierbij...

AFM: meer focus op voorkomen problemen

AFM: meer focus op voorkomen problemen

Meer internationale samenwerking en focus op voorkomen van problemen. Dit zijn de speerpunten van de AFM, zoals aangeven in het jaarverslag over 2017. Voorzitter...

AFM legt Geldshop forse boete op

AFM legt Geldshop forse boete op

De AFM heeft op 18 december 2014 twee bestuurlijke boetes opgelegd van ieder 270.000 euro aan Geldshop.nl  en Geldlenen. Dit omdat zij tussen 1 januari 2011...

MMAB 2018: ook AFM speelt in op verscherpte datawetgeving

MMAB 2018: ook AFM speelt in op verscherpte datawetgeving

Ook de AFM moet inspelen op de aanscherping van de privacy- en datawetgeving, blijkt uit de inmiddels gestarte Marktmonitor adviseurs en bemiddelaars 2018. "Als...

Merel van Vroonhoven blijft AFM-voorzitter

Merel van Vroonhoven blijft AFM-voorzitter

Merel van Vroonhoven is voor vier jaar herbenoemd als voorzitter van de AFM. Paul Rosenmöller, voorzitter van de raad van toezicht: “Onder de leiding...

Boerboom (AFM) neemt taken Raaijmakers waar

Boerboom (AFM) neemt taken Raaijmakers waar

Jan Boerboom, hoofd toezicht Service Centrum van de AFM, neemt vanaf 1 april de taken van Karina Raaijmakers waar. Raaijmakers, nu nog hoofd toezicht Verzekeren...