Afm-heffing doorlopend toezicht stijgt met gemiddeld 50%

Euro's 2

In 2015 nemen de tarieven voor de heffing doorlopend toezicht aanzienlijk toe. Adviseurs en bemiddelaars gaan gemiddeld ongeveer 50 procent meer betalen dan in 2014. Aldus de AFM in haar nieuwsbrief.

De belangrijkste reden voor de stijging is de afschaffing van de overheidsbijdrage. De totale heffingskosten bestaan uit een vast basisbedrag en een variabel tarief. Voor adviseurs en bemiddelaars is het variabele tarief afhankelijk van het aantal medewerkers dat zich direct of indirect met adviseren en bemiddelen bezighoudt. Hoe meer medewerkers, des te hoger de kosten. Informatie over het aantal medewerkers wordt in de eerste helft van 2015 bij de onderneming opgevraagd.

Lees meer over

Reacties

Berend Tooms 3 februari 2015

@ Frans Voor die kantoren die nog zwarte cijfers schrijven.

Frans Lampe 3 februari 2015

In ieder geval betaalt de fiscus hier zelf weer zo'n 40% aan mee, want mijn belastbaar inkomen daalt ook.

Arnoud Wennekus 3 februari 2015

Treurig verhaal dit. Naar draagkracht omslaan zou ik zeggen, als echte Nederlander?

Ad van der Leer 3 februari 2015

Ik ben niet zo van ingezonden brieven en allerlei (wilde) (re)acties hoor, maar langzaamaan loopt dit toch echt de spuigaten uit......? Ad

Roland Kok 3 februari 2015

Dr. Dijsselbloem, zo mag hij zich noemen gestudeerd zegt men!!! Ik ben dan maar een simpel financieel adviseurtje. Want ik begrijp dit echt allemaal niet meer. Eerst lees ik berichten dat een groot deel van de assurantie en hypotheek adviseurs in de financiële problemen zit. Dan hoe onze branche gekrompen is, vervolgens dat het bijna onmogelijk wordt gemaakt om dit jaar examen pe plus te doen omdat de examen plaatsen vol raken, en dan vandaag deze aankondiging ! Ja wij zijn de gekken uit de financiële sector. Ach 1 troost de cowboys verdwijnen ja dat hebben we bereikt, of niet ? maar Dijsselbloem die dr titel verdien je in mijn ogen niet. Misschien een herexamen voor deze zogenaamde top economen, of ben ik de enige gek in deze branche die als een marionet blijft dansen naar de pijpen van Dijsselbloem. JA ik hou van het vak en vindt het prachtig om mensen te kunnen helpen en JA dan moet je wel een beetje gek zijn! Minister bedankt .

Paul Schoo 3 februari 2015

Mijn gevoel laat mij zelden in de steek. Volgens mijn gevoel is een dergelijke verhoging bij wet verboden.

Arnoud Wennekus 3 februari 2015

Niet Adfiz : WIJ!!!

Willem van Spronsen 3 februari 2015

Het zijn nietsnutten die je lastig komen vallen met woekerheffingen. Iedereen met woorden van gelijke strekking heeft daarin zijn gelijk, maar dit kabinet heeft daar geen boodschap aan, die wuiven het gewoon weg en hebben de zaak wat hen betreft qua begroting al afgehandeld. Het is uw probleem, zoek het verder maar uit, dat is de enige conclusie die je daar uit kunt trekken. Maar wat doen we dan verder eraan? Gaan we ons allen organiseren en dus aansluiten bij of Adfiz, of CFD, of OvFD. Bij 85% organisatiegraad kun je collectief tegenstand bieden, Je kunt je dan sterk maken om het toezicht heel eenvoudig als branche zelf te regelen. Het is doodeenvoudig, individueel red je het nooit, dan blijf je gewoon schietschijf.

Rene van der Borch 3 februari 2015

SCHANDALIG Adfiz kom in beweging!!!!!!!!

Arnoud Wennekus 3 februari 2015

Gooi die mailbox eens propvol daar bij AFM: Hebben zij ook eens wat last van al dat administratieve gedoe! Stuur ze eens 10000 brieven of bezwaarschriften. Ik roep maar wat... :-)

AFM focust op top 10-risico's financiële sector

AFM focust op top 10-risico's financiële sector

De AFM focust zich in 2018 in het toezicht op de top 10-risico's in de financiële sector. "Bestaande problemen willen we oplossen en nieuwe risico’s...

Wat betekent (robo-)advies voor het toezicht?

Wat betekent (robo-)advies voor het toezicht?

"Innovatieve producten en diensten brengen kansen met zich mee, zoals het stimuleren van veilig gedrag en meer toegankelijk (robo)advies. De ontwikkelingen moeten...

AFM: uitspraak rechter leidt tot minder effectief toezicht

AFM: uitspraak rechter leidt tot minder effectief toezicht

De AFM gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de bestuursrechter van 20 december 2017, om meer duiding te krijgen over de interpretatie van de zorgplicht. Volgens...

Raaijmakers weg bij AFM

Raaijmakers weg bij AFM

Karina Raaijmakers vertrekt bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Ze begint op 1 april als directeur Toezicht en Handhaving van de Nederlandse Zorgautoriteit...

Adviseurs gaan minder bijdragen aan toezichtskosten

Adviseurs gaan minder bijdragen aan toezichtskosten

Adviseurs en bemiddelaars gaan minder bijdragen aan de kosten van het doorlopende AFM-toezicht. Droegen zij tot nu toe 21,2 procent van de totale kosten bij, dit...

AFM kijkt naar financiële producten met duurzaamheidslabel

AFM kijkt naar financiële producten met duurzaamheidslabel

De AFM brengt dit jaar in kaart welke financiële producten in de retailmarkt een duurzaamheidslabel voeren. Dat staat in Agenda 2018 die de toezichthouder woensdag...