Afm-heffing doorlopend toezicht stijgt met gemiddeld 50%

Euro's 2

In 2015 nemen de tarieven voor de heffing doorlopend toezicht aanzienlijk toe. Adviseurs en bemiddelaars gaan gemiddeld ongeveer 50 procent meer betalen dan in 2014. Aldus de AFM in haar nieuwsbrief.

De belangrijkste reden voor de stijging is de afschaffing van de overheidsbijdrage. De totale heffingskosten bestaan uit een vast basisbedrag en een variabel tarief. Voor adviseurs en bemiddelaars is het variabele tarief afhankelijk van het aantal medewerkers dat zich direct of indirect met adviseren en bemiddelen bezighoudt. Hoe meer medewerkers, des te hoger de kosten. Informatie over het aantal medewerkers wordt in de eerste helft van 2015 bij de onderneming opgevraagd.

Lees meer over

Reacties

Berend Tooms 3 februari 2015

@ Frans Voor die kantoren die nog zwarte cijfers schrijven.

Frans Lampe 3 februari 2015

In ieder geval betaalt de fiscus hier zelf weer zo'n 40% aan mee, want mijn belastbaar inkomen daalt ook.

Arnoud Wennekus 3 februari 2015

Treurig verhaal dit. Naar draagkracht omslaan zou ik zeggen, als echte Nederlander?

Ad van der Leer 3 februari 2015

Ik ben niet zo van ingezonden brieven en allerlei (wilde) (re)acties hoor, maar langzaamaan loopt dit toch echt de spuigaten uit......? Ad

Roland Kok 3 februari 2015

Dr. Dijsselbloem, zo mag hij zich noemen gestudeerd zegt men!!! Ik ben dan maar een simpel financieel adviseurtje. Want ik begrijp dit echt allemaal niet meer. Eerst lees ik berichten dat een groot deel van de assurantie en hypotheek adviseurs in de financiële problemen zit. Dan hoe onze branche gekrompen is, vervolgens dat het bijna onmogelijk wordt gemaakt om dit jaar examen pe plus te doen omdat de examen plaatsen vol raken, en dan vandaag deze aankondiging ! Ja wij zijn de gekken uit de financiële sector. Ach 1 troost de cowboys verdwijnen ja dat hebben we bereikt, of niet ? maar Dijsselbloem die dr titel verdien je in mijn ogen niet. Misschien een herexamen voor deze zogenaamde top economen, of ben ik de enige gek in deze branche die als een marionet blijft dansen naar de pijpen van Dijsselbloem. JA ik hou van het vak en vindt het prachtig om mensen te kunnen helpen en JA dan moet je wel een beetje gek zijn! Minister bedankt .

Paul Schoo 3 februari 2015

Mijn gevoel laat mij zelden in de steek. Volgens mijn gevoel is een dergelijke verhoging bij wet verboden.

Arnoud Wennekus 3 februari 2015

Niet Adfiz : WIJ!!!

Willem van Spronsen 3 februari 2015

Het zijn nietsnutten die je lastig komen vallen met woekerheffingen. Iedereen met woorden van gelijke strekking heeft daarin zijn gelijk, maar dit kabinet heeft daar geen boodschap aan, die wuiven het gewoon weg en hebben de zaak wat hen betreft qua begroting al afgehandeld. Het is uw probleem, zoek het verder maar uit, dat is de enige conclusie die je daar uit kunt trekken. Maar wat doen we dan verder eraan? Gaan we ons allen organiseren en dus aansluiten bij of Adfiz, of CFD, of OvFD. Bij 85% organisatiegraad kun je collectief tegenstand bieden, Je kunt je dan sterk maken om het toezicht heel eenvoudig als branche zelf te regelen. Het is doodeenvoudig, individueel red je het nooit, dan blijf je gewoon schietschijf.

Rene van der Borch 3 februari 2015

SCHANDALIG Adfiz kom in beweging!!!!!!!!

Arnoud Wennekus 3 februari 2015

Gooi die mailbox eens propvol daar bij AFM: Hebben zij ook eens wat last van al dat administratieve gedoe! Stuur ze eens 10000 brieven of bezwaarschriften. Ik roep maar wat... :-)

AFM: houd tijdig rekening met nieuwe leennormen

AFM: houd tijdig rekening met nieuwe leennormen

De AFM wijst consumenten erop dat per 1 januari 2018 de leennormen voor hypotheken wijzigen. De toezichthouder wijst erop dat de normen ook gelden voor degenen...

Dé ZZP’er bestaat niet, we kunnen wél oplossingen bedenken

Dé ZZP’er bestaat niet, we kunnen wél oplossingen bedenken

Op het moment van schrijven van deze column is er nog geen nieuw kabinet. En omdat begin september duidelijk werd dat sociale partners geen overeenstemming hebben...

AFM brengt pensioenregeling onder bij Nationale APF

AFM brengt pensioenregeling onder bij Nationale APF

De AFM gaat vanaf 1 januari 2018 de uitvoering van haar pensioenregeling voor de circa duizend deelnemers overbrengen van Pensioenfonds AFM naar De Nationale APF....

AFM-bestuurder wordt consultant

AFM-bestuurder wordt consultant

AFM-bestuurder Femke de Vries treedt op 1 januari 2018 in dienst als senior partner bij &samhoud consultancy. De reden voor de overstap is van persoonlijke...

Nog één week om mening over provisieverbod te ventileren

Nog één week om mening over provisieverbod te ventileren

Financieel adviseurs hebben nog één week om hun stem te laten horen over het provisieverbod. Onderzoeksbureau Decisio evalueert in samenwerking met...

AFM boetes van 20.000 euro voor twee advieskantoren

AFM boetes van 20.000 euro voor twee advieskantoren

 De AFM heeft boetes opgelegd van 20.000 euro aan fiinancieel adviseur Van der Aa uit Enschede en aan de Hypotheekexperts uit Almere. De twee lasten onder dwangsom...