Afm-heffing doorlopend toezicht stijgt met gemiddeld 50%

Euro's 2

In 2015 nemen de tarieven voor de heffing doorlopend toezicht aanzienlijk toe. Adviseurs en bemiddelaars gaan gemiddeld ongeveer 50 procent meer betalen dan in 2014. Aldus de AFM in haar nieuwsbrief.

De belangrijkste reden voor de stijging is de afschaffing van de overheidsbijdrage. De totale heffingskosten bestaan uit een vast basisbedrag en een variabel tarief. Voor adviseurs en bemiddelaars is het variabele tarief afhankelijk van het aantal medewerkers dat zich direct of indirect met adviseren en bemiddelen bezighoudt. Hoe meer medewerkers, des te hoger de kosten. Informatie over het aantal medewerkers wordt in de eerste helft van 2015 bij de onderneming opgevraagd.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul Schoo - 3 februari 2015

Mijn gevoel laat mij zelden in de steek. Volgens mijn gevoel is een dergelijke verhoging bij wet verboden.

Rense van der Heide - 3 februari 2015

@Willem, als je in de staatsloterij ook zo'n vooruitziende blik had gehad was je nu geen adviseur meer :) Opmerkelijk hoe waar een stuk uit 2004(!) kan zijn.

Roland Kok - 3 februari 2015

Dr. Dijsselbloem, zo mag hij zich noemen gestudeerd zegt men!!! Ik ben dan maar een simpel financieel adviseurtje. Want ik begrijp dit echt allemaal niet meer. Eerst lees ik berichten dat een groot deel van de assurantie en hypotheek adviseurs in de financiële problemen zit. Dan hoe onze branche gekrompen is, vervolgens dat het bijna onmogelijk wordt gemaakt om dit jaar examen pe plus te doen omdat de examen plaatsen vol raken, en dan vandaag deze aankondiging ! Ja wij zijn de gekken uit de financiële sector. Ach 1 troost de cowboys verdwijnen ja dat hebben we bereikt, of niet ? maar Dijsselbloem die dr titel verdien je in mijn ogen niet. Misschien een herexamen voor deze zogenaamde top economen, of ben ik de enige gek in deze branche die als een marionet blijft dansen naar de pijpen van Dijsselbloem. JA ik hou van het vak en vindt het prachtig om mensen te kunnen helpen en JA dan moet je wel een beetje gek zijn! Minister bedankt .

Marcel Verell - 3 februari 2015

wederom schande !!! ze hebben geen idee waar over ze praten maar ze doen het wel! volledig ongeschikt die Dr Dijsselbloem/AFM

Arnoud Wennekus - 3 februari 2015

Treurig verhaal dit. Naar draagkracht omslaan zou ik zeggen, als echte Nederlander?

Arnoud Wennekus - 3 februari 2015

Gooi die mailbox eens propvol daar bij AFM: Hebben zij ook eens wat last van al dat administratieve gedoe! Stuur ze eens 10000 brieven of bezwaarschriften. Ik roep maar wat... :-)

Arnoud Wennekus - 3 februari 2015

Niet Adfiz : WIJ!!!

Arnoud Wennekus - 3 februari 2015

Wat we eraan doen? Niets. Steeds maar niets. Ook wij niet. Wij intermediars zijn niet van op de barricades. Zouden we wel eens moeten doen. Ludieke actie ofzo. Als we allemaal Dijnselbloem persoonlijk nu eens een ECHTE factuur sturen. Voor overbodige kosten....Postzakje vol. Echt eens een statement maken...?!

Gert-Jan de Bekker - 3 februari 2015

Toezicht is nodig in branche, dat vooropgesteld. Toezicht dient deskundig te zijn. Mijns inziens dient AFM het goede voorbeeld te geven. Ik heb er echter wel moeite mee om excessen binnen AFM te vergoeden. Daarmee bedoel ik dat wij allen meebetalen aan: company credit cards AFM, prive chauffeurs (waarvan privégebruik ook deels is toegestaan, alsmede bezoek dokter en prive boodschappen); 1e klasse reizen per NS, Business Class vliegen. Ook fooien kunnen gedeclareerd worden... Laat topman AFM verstandig zijn om allereerst eens te snijden in personeelskosten en bijbehorende vergoedingen.

Berend Tooms - 3 februari 2015

@ Frans Voor die kantoren die nog zwarte cijfers schrijven.

Lees meer over
AFM focust op keuzebegeleiding bij pensioenen

AFM focust op keuzebegeleiding bij pensioenen

"Eén op de drie Nederlanders is ontevreden over hun pensioenfonds. En wat ik nog zorgwekkender vind: veel mensen bouwen minder pensioen op dan verwacht. Zij...

Bijdrage adviseurs aan toezichtskosten omlaag

Bijdrage adviseurs aan toezichtskosten omlaag

Adviseurs en bemiddelaars gaan procentueel inderdaad minder bijdragen aan de kosten van het toezicht. Een door minister Hoekstra aan de Kamer gezonden uitwerking...

AFM onderzoekt vergoedingen aan het intermediair

AFM onderzoekt vergoedingen aan het intermediair

De AFM gaat in overleg met marktpartijen over de toelaatbaarheid van bepaalde vergoedingen van verzekeraars aan het intermediair, zo blijkt uit het jaarlijkse Dashboard-onderzoek...

AFM-boete van 50.000 euro voor Miscanthus

AFM-boete van 50.000 euro voor Miscanthus

De AFM heeft Miscanthus Green Power (dat per 1 augustus 2018 is omgedoopt tot Pecunia Assetmanagement) een last onder dwangsom opgelegd van 50.000 euro. Dit omdat...

Balans tussen regels en eigen invulling

Balans tussen regels en eigen invulling

Leidraden van de AFM worden niet zelden benoemd als ‘regeltjes’. De term is illustratief voor het onderliggende gevoel: belemmerende verplichtingen,...

AFM:  ruimte voor eigen verantwoordelijkheid adviseur

AFM: ruimte voor eigen verantwoordelijkheid adviseur

De Autoriteit Financiële Markten (AFM) mag dan regelmatig bindende leidraden voor financieel professionals publiceren, de toezichthouder heeft naar eigen zeggen...