Aov-informatieronde voor adviseurs

aov-verzekering

Adviseurs ontvangen een aov-toolkit tijdens de landelijke informatieronde van Adfiz, AFM, Bureau D&O, Allianz, De Goudse, Klaverblad en Movir.

Volgens de organisatoren krijgen adviseurs tijdens deze bijeenkomsten alle informatie en een waardevolle toolkit in handen om AOV-advies te geven van een hoog niveau. Zij organiseren in november op vier plaatsen in Nederland informatiebijeenkomsten. Het thema van deze bijeenkomsten is: ‘Verbetering van de advieskwaliteit en de marktpositie van de financieel adviseur op het gebied van Arbeidsongeschiktheidsverzekeringen’.

De bijeenkomsten vinden plaats op: 3 november in Bunnik, 10 november in Assen, 12 november in Best en 16 november in Sassenheim.  Geïnteresseerden kunnen meer informatie vinden op de website, waar men zich ook kan aanmelden.

Er zijn twee redenen waarom Adfiz, AFM, Bureau D & O en de AOV-verzekeraars de handen ineen slaan. Ten eerste is er een maatschappelijke zorg ontstaan over het omvangrijke aantal ondernemers dat geen arbeidsongeschiktheidsverzekering heeft. Veel ondernemers lijken zich er niet van bewust dat voor hen geen sociaal vangnet bestaat wanneer zij arbeidsongeschikt raken. Daarnaast blijkt uit het onderzoek naar advies over arbeidsongeschiktheidsverzekeringen van de AFM dat in de praktijk zowel bij aanbieders als bij onafhankelijke adviseurs het advies over deze verzekering sterk moet worden verbeterd. De sector heeft breed aangegeven de handschoen op te pakken en de advieskwaliteit te verbeteren.

Lees meer over
Movir introduceert aov met eindleeftijd 68 jaar

Movir introduceert aov met eindleeftijd 68 jaar

Movir biedt voortaan de mogelijkheid om de individuele arbeidsongeschiktheidsverzekeringen af te sluiten met eindleeftijd 68 jaar. Daarmee biedt Movir volgens eigen...

Aov verplicht stellen voor zzp'er

Aov verplicht stellen voor zzp'er

Tweederde van de Nederlanders vindt dat zzp'ers verplicht moeten worden zichzelf te verzekeren tegen arbeidsongeschiktheid. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek...

Verzekeraar hoeft 'brandend huis' niet te verzekeren

Verzekeraar hoeft 'brandend huis' niet te verzekeren

Verzekeraars zijn niet gehouden om verzekerden die op 1 januari 2014 reeds ziek waren de mogelijk te bieden van verlenging van de uitkeringstermijn van hun aov....

Consument moet psychische klachten melden bij aangaan aov

Consument moet psychische klachten melden bij aangaan aov

Een consument heeft ten onrechte psychische klachten niet gemeld bij het aangaan van een aov en de schending van de mededelingsplicht staat vast. Aldus de Geschillencommissie...

Movir: van starterskorting naar aanvangskorting

Movir: van starterskorting naar aanvangskorting

Movir voert verbeteringen door die de aov aantrekkelijker maken voor medici, zakelijk professionals en ondernemers. Zo wordt de starterskorting (voor startende professionals...

Aov-uitkering mag in mindering worden gebracht op inkomensschade

Aov-uitkering mag in mindering worden gebracht op inkomensschade

Aov-uitkeringen moeten worden meegenomen bij de bepaling van inkomensschade. Dat oordeelt de rechtbank Den Haag. De rechtbank neemt daarbij in overweging dat sprake...