Aov verplicht stellen voor zzp'er

Paul den Ronden

Tweederde van de Nederlanders vindt dat zzp'ers verplicht moeten worden zichzelf te verzekeren tegen arbeidsongeschiktheid.

Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek in opdracht van HR-bureau Tentoo onder meer dan duizend respondenten in heel Nederland.

Paul den Ronden, algemeen directeur van Tentoo: "Een aov is voor sommige ondernemers te duur. Zij kunnen de maandelijkse kosten hiervoor niet missen. Veel kiezen ervoor om zich daarom niet te verzekeren. Bij een verplichtstelling zou het voor veel zzp’ers fijn zijn als dit bedrag eerst omlaag ging.” 72 procent van de Nederlanders vindt ook dat de kosten voor een aov voor zzp’ers te hoog zijn.

 

Bedreiging

51 procent van de Nederlanders ziet zzp’ers zonder arbeidsongeschiktheidsverzekering als een bedreiging voor het huidige sociale stelsel.  Den Ronden: “Zelfstandigen lopen een groot financieel risico, omdat ze in veel gevallen geen vangnet hebben. Dat hoort natuurlijk bij het ondernemen, maar het zorgt er tegelijk voor dat mensen die arbeidsongeschikt worden, niks hebben om op terug te vallen. Dat is gevaarlijk voor de ondernemer en het is ook een financiële last voor de maatschappij, omdat veel van deze mensen in de bijstand terecht komen.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Geert Hoek - 29 augustus 2017

een AOV wordt als te duur bestempeld, omdat men niet kan inzien wat de gevolgen zijn van arbeidsongeschiktheid. Als een ZZP 'er een kleine investering doet in zijn eigen bedrijf en een persoonlijk financieel plan laat opstellen waarbij alle gevolgen van het arbeidsongeschikt worden duidelijk inzichtelijk worden, dan vindt hij ( of toch minstens zijn levenspartner) het meestal niet meer zo duur en een verantwoorde maandelijkse uitgave in het (gezins) budget. niet het afsluiten van een inkomensbeschermende verzekering zou verplicht gesteld moeten worden....het inwinnen van een goed advies en het laten opstellen van een persoonlijk financieel overzicht voor men de baas inruilt voor het "eigen"baas zijn zou verplicht gesteld moeten worden voor de inschrijving bij de KvK.

Lees meer over
Betaalbaar aov-alternatief

Betaalbaar aov-alternatief

Het Voorzieningenfonds lijkt op een Broodfonds, maar werkt juist samen met adviseurs en verzekeraars om zzp’ers een betaalbaar aov-alternatief te bieden....

Vernieuwde beroepenlijst leidt tot beter passende dekking

Vernieuwde beroepenlijst leidt tot beter passende dekking

Naar aanleiding van de nieuwe gestandaardiseerde beroepenlijst hebben meerdere verzekeraars het afgelopen jaar acceptatienormen en prijsbepaling van hun arbeidsongeschiktheidsverzekeringen...

Goudse verhoogt eindleeftijd Ondernemers-AOV

Goudse verhoogt eindleeftijd Ondernemers-AOV

De Ondernemers-AOV van De Goudse kan nu ook worden afgesloten met een eindleeftijd van 68 jaar. Deze eindleeftijd is ook mogelijk voor bestaande verzekerden (tot...

Centraal Beheer: aov met kortere uitkeringsperiode

Centraal Beheer: aov met kortere uitkeringsperiode

Centraal Beheer breidt haar aov-aanbod uit met een nieuwe variant: de Kort & Krachtig AOV. Dit is een aov met een kortere uitkeringsperiode met daardoor een...

TAF biedt basis AOV

TAF biedt basis AOV

TAF heeft naast de GoedGezekerd AOV nu ook een BasisGezekerd AOV gelanceerd. Dit in samenwerking met verzekeraars iptiQ. Directeur Nicole Hollander: “Driekwart...

Movir versoepelt acceptatiebeleid agrariërs

Movir versoepelt acceptatiebeleid agrariërs

Movir accepteert aov-aanvragen van agrariërs tot een verzekerd jaarbedrag van 30.000 euro voortaan zonder enige onderbouwing van het inkomen. Movir-directeur...