Aov verplicht stellen voor zzp'er

Paul den Ronden

Tweederde van de Nederlanders vindt dat zzp'ers verplicht moeten worden zichzelf te verzekeren tegen arbeidsongeschiktheid.

Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek in opdracht van HR-bureau Tentoo onder meer dan duizend respondenten in heel Nederland.

Paul den Ronden, algemeen directeur van Tentoo: "Een aov is voor sommige ondernemers te duur. Zij kunnen de maandelijkse kosten hiervoor niet missen. Veel kiezen ervoor om zich daarom niet te verzekeren. Bij een verplichtstelling zou het voor veel zzp’ers fijn zijn als dit bedrag eerst omlaag ging.” 72 procent van de Nederlanders vindt ook dat de kosten voor een aov voor zzp’ers te hoog zijn.

 

Bedreiging

51 procent van de Nederlanders ziet zzp’ers zonder arbeidsongeschiktheidsverzekering als een bedreiging voor het huidige sociale stelsel.  Den Ronden: “Zelfstandigen lopen een groot financieel risico, omdat ze in veel gevallen geen vangnet hebben. Dat hoort natuurlijk bij het ondernemen, maar het zorgt er tegelijk voor dat mensen die arbeidsongeschikt worden, niks hebben om op terug te vallen. Dat is gevaarlijk voor de ondernemer en het is ook een financiële last voor de maatschappij, omdat veel van deze mensen in de bijstand terecht komen.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Geert Hoek - 29 augustus 2017

een AOV wordt als te duur bestempeld, omdat men niet kan inzien wat de gevolgen zijn van arbeidsongeschiktheid. Als een ZZP 'er een kleine investering doet in zijn eigen bedrijf en een persoonlijk financieel plan laat opstellen waarbij alle gevolgen van het arbeidsongeschikt worden duidelijk inzichtelijk worden, dan vindt hij ( of toch minstens zijn levenspartner) het meestal niet meer zo duur en een verantwoorde maandelijkse uitgave in het (gezins) budget. niet het afsluiten van een inkomensbeschermende verzekering zou verplicht gesteld moeten worden....het inwinnen van een goed advies en het laten opstellen van een persoonlijk financieel overzicht voor men de baas inruilt voor het "eigen"baas zijn zou verplicht gesteld moeten worden voor de inschrijving bij de KvK.

Lees meer over
Allianz past AOV voor ondernemers aan

Allianz past AOV voor ondernemers aan

Verzekeraar Allianz heeft de AOV’s voor ondernemers op vijf punten aangepast. Zo is het maximum verzekerd bedrag verhoogd en komen er meer beroepen voor een...

Ook Aegon past aov aan

Ook Aegon past aov aan

Ook Aegon heeft de aov aangepast, naar eigen zeggen aan de laatste maatschappelijke ontwikkelingen. Zo is het assortiment uitgebreid met een nieuwe variant voor...

Zo overleven we zwarte zaterdag volgens Reaal

Zo overleven we zwarte zaterdag volgens Reaal

Verzekeraars zetten stevig in op preventie, Reaal is geen uitzondering. De verzekeraar die tv-bioloog Freek Vonk een zorgeloze vakantie bezorgt, wil ook graag dat...

Verzekerd tot AOW, mét eigen verantwoordelijkheid

Verzekerd tot AOW, mét eigen verantwoordelijkheid

Partnercontent De Amersfoortse De Amersfoortse introduceert speciaal voor ondernemers met een zwaar beroep een nieuwe arbeidsongeschiktheidsverzekering (aov),...

Aov Movir toegankelijker voor zelfstandig ondernemers

Aov Movir toegankelijker voor zelfstandig ondernemers

De kennis en kunde van Delta Lloyd en Movir is gecombineerd in de verbeterde Soepel&Zeker AOV, de aov gericht op zelfstandig ondernemers. Voor zelfstandig...

Jonge ondernemers vaker onwetend over aftrekbaarheid aov-premie

Jonge ondernemers vaker onwetend over aftrekbaarheid aov-premie

Meer dan de helft (59 procent) van de ondernemers tussen de 18 en 34 jaar weet niet dat de premie voor een arbeidsongeschiktheidsverzekering aftrekbaar is bij de...