A.s.r. moet woekerpolishouder meer schadevergoeding betalen

ASR pand van website ASR

A.s.r. moet de afkoopwaarde van een beleggingsverzekering, die in juni 2007 op verzoek van de consument is beëindigd, opnieuw berekenen. De verzekeraar mag aan deze consument naast de fondsbeheerkosten (TER) geen andere dan beheer- en administratiekosten in rekening brengen. Dit blijkt uit een uitspraak van de Commissie van Beroep van Kifid (CvB 2017-043). 

In februari 1998 sluit de consument met hulp van een intermediair een Waerdye Spaarplan af bij a.s.r. voor de duur van 30 jaar. De polis is op 1 juni 2007 op verzoek van de consument beëindigd en omgezet in een ander product. De consument heeft zich bij Kifid ondermeer beklaagd over de gebrekkige informatie vooraf en over kosten, die door de verzekeraar onterecht in rekening zouden zijn gebracht. Eerder stelde de Geschillencommissie de consument al in het gelijk. De Commissie van Beroep heeft hetzelfde oordeel: a.s.r. heeft de consument vóór het afsluiten van de beleggingsverzekering onvoldoende geïnformeerd over de kosten, die in rekening worden gebracht, en wat dat betekent voor het uiteindelijke beleggingsresultaat. In de offerte en de verzekeringsvoorwaarden wordt alleen gesproken over beheer- en administratiekosten.

A.s.r. moet de afkoopwaarde per 1 juni 2007 opnieuw berekenen. De verzekeraar dient dit bedrag, verminderd met het eerder aan consument uitgekeerde bedrag, en met de wetttelijke rente vanaf 1 juni 2007 aan consument te betalen. Daarnaast moet de verzekeraar de proceskosten vergoeden.

Oneerlijke bedingen en dwaling

De consument heeft aangevoerd dat met betrekking tot de risicopremie de verzekeraar oneerlijke voorwaarden heeft gebruikt, zoals bedoeld in de Europese richtlijn over oneerlijke bedingen in consumentenovereenkomsten. Naar het oordeel van de Commissie is van oneerlijke bedingen niet gebleken. Ook het beroep op dwaling wijst de Commissie van Beroep af, zoals ook de Geschillencommissie had gedaan.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Adviseren gaat het beste met passie

Adviseren gaat het beste met passie

Neurensics, een onderzoeksbureau voor neuromarketing, bekeek voor ASR de effecten op het brein van het verkopen van een verzekering met een verkoopgesprek en pitches....

Anbang van start met verkoop Vivat

Anbang van start met verkoop Vivat

Anbang heeft een aantal internationale zakenbanken verzocht een voorstel te doen om Vivat te verkopen, aldus de Telegraaf. Anbang nam Vivat in 2015 over voor 1...

ASR past voorwaarden VVP aan

ASR past voorwaarden VVP aan

ASR heeft binnen het Vernieuwd Voordeelpakket (VVP) de Aansprakelijkheid-, Inboedel en Woonhuisverzekering aangepast. De aangepaste verzekeringen gelden voor nieuwe...

ASR Bank stopt met verkoop bankspaarproducten

ASR Bank stopt met verkoop bankspaarproducten

ASR Bank stopt op 1 september 2018 met de verkoop van de bankspaarproducten Lijfrente Spaarrekening en Extra Pensioen Uitkering. In een brief aan het intermediair...

We kunnen beter stoppen met het UPO

We kunnen beter stoppen met het UPO

"We kunnen beter stoppen met het UPO en jaarlijks verwijzen naar het goed toegankelijke online Pensioenregister van de overheid", aldus Arthur Arbouw, adjunct-directeur...

Overregulering pensioenen kost miljoenen en schiet doel voorbij

Overregulering pensioenen kost miljoenen en schiet doel voorbij

(Arthur Arbouw is adjunct-directeur Pensioenen bij a.s.r. pensioenen) Dat het op dit moment onrustig is in pensioenland, is geen nieuws meer. Maar daardoor zouden...