ASR verhoogt premies inboedel- en woonhuispolissen

ASR pand van website ASR

ASR verhoogt de premies van de Inboedel- en Woonhuisverzekeringen in het oude Voordeelpakket met 5 procent.

Uitleg ASR: "In de afgelopen jaren heeft a.s.r. meer storm-, hagel- en neerslagschade moeten vergoeden dan verwacht. Wij verwachten dat deze toename de komende jaren doorgaat. Ook onderzoeksresultaten van meteorologische instituten tonen meer storm, hagel en neerslag aan. Om ervoor te zorgen dat in de toekomst dergelijke schades ook nog kunnen worden vergoed, hebben we besloten het premiepromillage van de Inboedel- en Woonhuisverzekeringen in het oude Voordeelpakket (waarvan  de pakketnummers met een 5 beginnen) met 5% te verhogen."

De premieverhoging gaat in vanaf prolongatie december. Deze premie-aanpassing vindt plaats tegelijk met de indexering van het verzekerd bedrag. De Woonhuis-index stijgt en de Inboedel-index daalt. In totaal
stijgt de premie voor de Woonhuisverzekering hierdoor met maximaal 7% en de premie voor de Inboedelverzekering met maximaal 2%. Wat de premieverhoging precies betekent voor de totaalpremie, staat in de prolongatiebrief die alle klanten minimaal 30 dagen vóór de hoofdprolongatiedatum ontvangen.

De premiestijging past bij de trend in de markt. Toch liet ASR begin dit jaar weten dat de uitstekende resultaten voor een deel ook werden veroorzaakt door een gunstige schadelastontwikkeling, juist vanwege het milde winterweer.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
We kunnen beter stoppen met het UPO

We kunnen beter stoppen met het UPO

"We kunnen beter stoppen met het UPO en jaarlijks verwijzen naar het goed toegankelijke online Pensioenregister van de overheid", aldus Arthur Arbouw, adjunct-directeur...

Overregulering pensioenen kost miljoenen en schiet doel voorbij

Overregulering pensioenen kost miljoenen en schiet doel voorbij

(Arthur Arbouw is adjunct-directeur Pensioenen bij a.s.r. pensioenen) Dat het op dit moment onrustig is in pensioenland, is geen nieuws meer. Maar daardoor zouden...

NHG kiest voor Robeco en ASR

NHG kiest voor Robeco en ASR

NHG besteedt de vermogensbeheeractiviteiten uit aan ASR vermogensbeheer en Robeco. Beide vermogensbeheerders beheren straks gezamenlijk een belegd vermogen van circa...

Folkert Pama: "Individuele pensioenkeuzes: van zorgplicht naar zorgpret"

Folkert Pama: "Individuele pensioenkeuzes: van zorgplicht naar zorgpret"

"Per 1 september 2016 is de Wet verbeterde premieregeling in werking getreden. Kortweg komt die erop neer dat de werknemer na de pensioendatum (deels) risicodragend...

Kifid: ASR mag uitkeringsdatum zonder overleg met de klant wijzigen

Kifid: ASR mag uitkeringsdatum zonder overleg met de klant wijzigen

Een consument verwijt ASR dat het de driemaandelijkse lijfrente-uitkering zonder aankondiging niet meer op de eerste van de maand maar op de vierde dag van de maand...

ASR neemt PC Uitvaart over

ASR neemt PC Uitvaart over

ASR neemt PC Uitvaart over. De portefeuille zal worden ondergebracht bij Ardanta. PC Uitvaart is opgericht in 1931 en verzorgt uitvaarten in de regio Noordwest-Nederland....