Budgetpolis: afschaffen of omarmen?

Zorgverzekeraars

De discussie over budgetpolissen is nog niet voorbij. Patiëntenfederatie NPCF roept zorgverzekeraars op om te stoppen met het aanbieden van budgetpolissen. Vergelijkingssite Geld.nl constateert juist dat de huidige voorwaarden bij budgetpolissen een stuk gunstiger zijn dan in 2015. Hierdoor wordt een budgetverzekering voor meer mensen interessant.

Veel zorgverzekerden die voor een budgetpolis kiezen zouden zich niet bewust zijn van de risico's, zegt NPCF. Uit een rapportage van de Nederlandse Zorgautoriteit blijkt dat veel patiënten op kosten worden gejaagd na een behandeling in een ziekenhuis die niet onder hun polis bleek te vallen. Ook lopen houders van budgetpolissen volgens NPCF het risico dat ze minder goede zorg krijgen. "Ze kunnen te maken krijgen met lange reistijden en lange wachttijden in ziekenhuizen. Of ze moeten zich wenden tot ziekenhuizen die onder verscherpt toezicht staan", schrijft de NPCF in een brief aan de zorgverzekeraars.

 

Mogelijk toch interessant

Eind vorig jaar laaide de discussie over budgetpolissen op, toen bleek dat consumenten met een 'selectieve' zorgverzekering 20 procent of meer van de kosten van een ziekenhuisopname of een andere dure behandeling zelf moesten bijbetalen. Verschillende zorgverzekeraars hebben zich die kritiek aangetrokken. Onder meer Menzis, Univé en VGZ hebben de voorwaarden van hun budgetpolissen inmiddels verruimd. Met name zijn er meer zorgverleners gecontracteerd. "Hierdoor wordt een budgetverzekering voor veel meer mensen interessant", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

Reactie toevoegen

 

Reacties

René Vos - 3 december 2015

Klanten hebben geen idee waar ze aan beginnen als ze een Budgetpolis nemen. Als assurantiekantoor adviseer ik mijn klanten ook niet meer. Kunt u bepalen op basis van de te verwachten vraag aan medische zorg in 2016 welke polis het beste is voor uw relatie? Ik niet. Wel stel ik mijn klanten altijd een restitutiepolis voor. Willen ze via mijn kantoor verzekeren dan kan dat maar alleen een top (de meeste zijn volgens mij toB)product. Misschien kortzichtig misschien onjuist maar ik kan de AFM niet uitleggen waarom ik iemand een Budgetpolis heb geadviseerd als hij in het volgend jaar gedotterd moet worden en het blijkt dat hij een groot gedeelte zelf moet betalen. Want dan "had mijn klant voor die paar tientjes meer per maandtoch wel een goed product gekozen?" Dit wordt volgens mij de volgende Woekerpolisaffaire en ik zie het allemaal al weer gebeuren bij Antoinette en consorten...

René Vos - 3 december 2015

Misschien wil de heer Bosch nog eens opschrijven wat hij bedoelt ?

Dick Aardenburg - 3 december 2015

De politiek wilde eenvoud, gelijkheid en solidariteit, dus hebben zij het ziekenfonds en particulier verzekeren afgeschaft. Nu is er een grote wirwar aan polissen met niet te vergelijken dekkingen tegen explosief gestegen kosten. De politiek predikt al jaren lang "kijk verder, want het kan goedkoper". Tja, de spreuk "goedkoop = duurkoop" geldt anno 2015 nog steeds. Wil je een lager premie? Neem dan een (overzichtelijk) hoger eigen risico. Politiek doe je werk eens goed,... budget polis en 80% van de "aanvullende polissen" afschaffen, en breng duidelijkheid terug voor de burger.

Arnoud Bosch - 3 december 2015

Laat en budget poliskopers tekenen voor het feit dat u kan worden aangesproken voor een bedrag welke kan oplopen tot maximaal E.......... als u zich niet volgens de polis voorwaarden laat behandelen door een zorgverlener die geen contract met ons heeft afgesloten. Juist het maximale bedrag wordt niet eens opgenomen. Juist is een taak voor AFM om dit in het belang van de klant te regelen met het gezegde premie voordeel kan worden Geldlenen kost Geld. Arnoud Bosch

Lees meer over
Geen verder onderzoek naar toetredingsdrempels nieuwe zorgverzekeraars

Geen verder onderzoek naar toetredingsdrempels nieuwe zorgverzekeraars

Het kabinet vindt het niet nodig verder onderzoek te laten doen naar eventuele toetredingsdrempels voor nieuwe zorgverzekeraars, antwoordt minister Bruins op Kamervragen...

Premies basisverzekeringen stijging minimaal

Premies basisverzekeringen stijging minimaal

Gemiddeld zijn de premies voor de basisverzekeringen met 2 procent gestegen tot 112 euro per maand, zo blijkt uit onderzoek van MoneyView. Eerder werd nog uitgegaan...

Zorgverzekeraars: stop met geld pompen in de zorg

Zorgverzekeraars: stop met geld pompen in de zorg

Stop met geld pompen in de zorg. Dit komt als een boemerang terug. Hoogste tijd om te investeren in gezond blijven. Dit is samengevat de boodschap van de vier grootste...

Nederlanders verknocht aan zorgpolis van de baas

Nederlanders verknocht aan zorgpolis van de baas

Meer dan de helft van de verzekerden die zich heeft aangesloten bij een collectieve zorgverzekering, vaak via de werkgever, maakt daar al langer dan tien jaar gebruik...

Zorgverzekeraars pakken dure geneesmiddelen aan

Zorgverzekeraars pakken dure geneesmiddelen aan

De brancheorganisaties van universitair medische centra, ziekenhuizen en zorgverzekeraars hebben een akkoord bereikt over een gezamenlijke aanpak van dure geneesmiddelen. Het...

Grote zorgverzekeraars kunnen zich meer onderscheiden op dienstverlening en collectieve verzekeringen

Grote zorgverzekeraars kunnen zich meer onderscheiden op dienstverlening en collectieve verzekeringen

De grote zorgverzekeraars kunnen zich meer onderscheiden op dienstverlening en collectieve verzekeringen. Dat blijkt uit gezamenlijk onderzoek van de Autoriteit...