Consumentenbond: Woekerpolisdeal Allianz onacceptabel

Bart Combée

De overeenkomst tussen Allianz en enkele claimorganisaties over woekerpolissen, krijgt forse kritiek van de Consumentenbond en Stichting AllianzDINPlanDupe. De Consumentenbond en de stichting vinden de compensatie te mager en betreuren het dat de compensatieregeling alleen wordt aangeboden aan consumenten die zich bij een claimorganisatie aansloten. Beide partijen willen dat Allianz de grondslagen voor de berekening van de compensatie openbaar maakt.

"We zijn blij dat Allianz eindelijk erkent dat dat klanten met een woekerpolis recht hebben op meer compensatie", aldus Bart Combée, algemeen directeur Consumentenbond. "Maar de regeling die Allianz nu voorstaat doet de gedupeerden geen recht’."

De leden van de stichting AllianzDInplan Dupe hebben het aanbod van Allianz tijdens een bijeenkomst afgelopen zaterdag in Utrecht massaal afgewezen, aldus voorzitter Marijke Clerx, zelf ook gedupeerde. Clerx: "In tegenstelling tot enkele juichende mediaberichten vorige week, zijn wij na bestudering van het aanbod absoluut niet enthousiast. Allianz compenseert niet de kosten die ten onrechte zijn ingehouden, evenmin als het beleggingsrendement dat daardoor misgelopen is. Dat maakt erg veel uit. We betreuren het dat de onderhandelingen met Allianz tot niets hebben geleid."

Proefprocedures in voorbereiding
"Onze leden hebben allen klachten ingediend bij de geschillencommissie van het Kifid. We verwachten nu voor het eind van het jaar de uitspraak in de drie proefprocedures die worden begeleid door onze advocaat en actuaris en die we samen financieren. We vertrouwen erop dat Allianz dan alsnog met een redelijke compensatie over de brug zal moeten komen", aldus Clerx.

Geheime schikkingen
De Consumentenbond en de stichting willen dat Allianz een regeling openstelt voor alle gedupeerden en de grondslagen voor de berekening van de compensatie openbaar maakt. De Consumentenbond strijdt al langer tegen de praktijk van verzekeraars om (de inhoud van) schikkingen geheim te houden en sommige woekerpolisgedupeerden veel meer compensatie te betalen dan de vaak veel grotere groep overige klanten met dezelfde polissen.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
VVP Event Inkomen: solidiair of solitiair?

VVP Event Inkomen: solidiair of solitiair?

Zzp-ers liggen het meest wakker van zorgen over mogelijke arbeidsongeschiktheid, terwijl ze niet of nauwelijks in actie komen om zich ertegen te verzekeren. De vooroordelen...

Wat denken ondernemers nu echt over de aov?

Wat denken ondernemers nu echt over de aov?

Wat denken ondernemers nu echt over de aov en wat zijn hun ervaringen? Martijn Pennekamp helpt jaarlijks 180.000 ondernemers op weg met zijn platforms ikwordzzp-er.nl...

Allianz betrekt nieuw kantoor in Rotterdam

Allianz betrekt nieuw kantoor in Rotterdam

Allianz in Nederland verhuist medio 2020 naar een nieuw kantoor in Rotterdam. Er wordt intrek genomen in het kantoor aan de Coolsingel 120, dat de naam Allianz Tower...

Alle verzekeraars voldoen aan wettelijke activeringsplicht woekerpolissen

Alle verzekeraars voldoen aan wettelijke activeringsplicht woekerpolissen

Alle verzekeraars voldoen aan de wettelijke activeringsplicht voor klanten met een hypotheek- of pensioengebonden beleggingsverzekering, aldus de AFM. Eind...

Nieuwe waarden centraal in zomereditie New Financial Magazine

Nieuwe waarden centraal in zomereditie New Financial Magazine

"Hoog tijd voor een nieuw economisch systeem dat correct rekent, dat wil zeggen óók met maatschappelijke kosten. Als we vasthouden aan het huidige...

Taxi's dreigen onverzekerbaar te worden

Taxi's dreigen onverzekerbaar te worden

Taxi's zijn niet of nauwelijks meer te verzekeren, zo blijkt uit eigen onderzoek van het FD onder verzekeraars en adviseurs. Volgens het FD trokken Nationale-Nederlanden...