DAS rekent extra risico bij vrije advocaatkeuze

Toga advocaat

Verzekerden die zelf een advocaat willen kiezen bij procedures zonder verplichte procesvertegenwoordiging, gaan bij DAS een eigen bijdrage betalen. Dit 'eigen risico' bedraagt voor particulieren 250 euro en voor zakelijk verzekerden 500 euro. Naar aanleiding van de recente uitspraak van het Europese Hof van Justitie over vrije advocaatkeuze zal DAS de polisvoorwaarden aanpassen.

Behalve een eigen bijdrage bij vrije advocaatkeuze gaat de rechtsbijstandverzekeraar maximum bedragen hanteren voor de inschakeling van een externe rechtshulpverlener. Het maximum verschilt per procedure. Zo is de maximale vergoeding voor een arbeidsrechtprocedure 2.500 euro, voor een bestuurs- en sociaal verzekeringsrechtprocedure 3.000 euro en voor overige procedures 5.000 euro (bedragen ex BTW). Voor procedures waarbij verplicht een advocaat nodig is, verandert er niets. DAS vergoedt de kosten op dezelfde manier als nu het geval is. Uitgangspunt blijft wel dat de klant moet meewerken aan een minnelijke regeling van zijn geschil, mits dat van hem redelijkerwijs gevraagd kan worden. De uitleg in de polisvoorwaarden over de vrije advocaatkeuze zal DAS duidelijker verwoorden. De rechtsbijstandverzekeraar gaat verzekerden er expliciet op wijzen dat zij zich in een procedure ook kunnen laten bijstaan door een externe rechtshulpverlener.

 

Premiestijging voorkomen

Sinds de uitspraak van het EU-Hof van november 2013 heeft iedere klant van een rechtsbijstandverzekeraar het recht op vrije advocaatkeuze als er in zijn zaak een juridische procedure gevoerd moet worden.Het gevolg is dat rechtsbijstandverzekeraars wellicht veel vaker dan voorheen zaken waarin geprocedeerd wordt moeten gaan uitbesteden aan advocaten. "Daarmee is bij het opstellen van de oorspronkelijke polisvoorwaarden geen rekening gehouden. De vrees is dat de kosten daarvan significant kunnen stijgen", aldus DAS. De wijziging van de polisvoorwaarden van DAS heeft als doel premiestijgingen als gevolg van de uitspraak van het EU-hof voor verzekerden zo veel mogelijk te voorkomen.
 


 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Van Lieshout nieuwe CFRO DAS

Van Lieshout nieuwe CFRO DAS

Jean-Pierre van Lieshout volgt Linda Moos per 1 oktober 2018 op als Chief Financial Risk Officer van DAS Holding. Tevens wordt hij lid van de directie.. Van Lieshout...

DAS: Pouw teruggetreden als directeur

DAS: Pouw teruggetreden als directeur

Eric Pouw is teruggetreden als algemeen directeur van DAS Holding. Zijn vertrek is het gevolg van een verschil van inzicht omtrent het te voeren beleid, schrijft...

Helft mkb klaar voor privacywetgeving

Helft mkb klaar voor privacywetgeving

Meer dan de helft van de ondernemers heeft het interne privacybeleid op orde en heeft dit beleid gedeeld met de medewerkers. Iets minder dan de helft van het mkb...

DAS houdt open huis

DAS houdt open huis

DAS houdt zaterdag 30 september, tijdens de week van de rechtspraak, open huis. Algemeen directeur Eric Pouw: "Omdat wij vinden dat het recht voor iedereen toegankelijk...

Egmont Philips directeur Marketing DAS

Egmont Philips directeur Marketing DAS

Egmont Philips (43) is per 1 juni benoemd tot directeur Marketing bij DAS. Philips wordt verantwoordelijk voor alle marketing werkzaamheden van de rechstbijstandverzekeraar....

DAS introduceert Business Club

DAS introduceert Business Club

DAS Rechtsbijstand introduceert Business Club DAS. DAS omschrijft Business Club als "een mooie aanvulling op de rechtsbijstandverzekering". Maar ook zonder...