De Hypotheekshop noteert stijging rente

Huis Te Koop (jan 2012) TB

De Hypotheekshop verwacht dat na Rabobank en Munt meer geldverstrekkers de rente verhogen.

De Hypotheekshop: "Veel beleggers verwachten dat de Europese Centrale Bank in september zal aankondigen dat ze het huidige opkoopbeleid van staatsleningen gaat afbouwen. Toch heerst er onzekerheid omdat de economische groei in de eurozone nauwelijks gepaard gaat met hogere inflatie. Daarom is het lastig te voorspellen wanneer en hoe snel de ECB daadwerkelijk haar opkoopbeleid gaat afbouwen. Afgelopen dinsdag, na een speech van ECB-president Draghi, trokken zenuwachtige beleggers de conclusie dat het moment al was gekomen met als gevolg dat de euro en de obligatierentes in de dagen erna snel opliepen. De rente op Nederlandse staatsleningen stond aan het eind van de week rond de 0,2 procentpunt hoger dan de week daarvoor.

"Het duurt in de regel één tot twee weken voordat een stijging van de rente op de kapitaalmarkt leidt tot verhogingen van de hypotheekrente. Rabobank en Munt Hypotheken reageerden echter snel en kondigden voor komende week al een renteverhoging aan. Het ligt voor de hand dat andere aanbieders zullen volgen."

 

Over de eerste helft van 2017 daalde de rente juist licht, aldus de Hypotheekmonitor van De Hypotheekshop: "Velen hadden verwacht dat de stijging van de hypotheekrente eind vorig jaar zou doorzetten in 2017, maar het omgekeerde gebeurde: de (middel)lange hypotheekrente is in de eerste 6 maanden van dit jaar juist (licht) gedaald. Hoewel de basis van de hypotheekrente, de rente op de kapitaalmarkt, een aantal keer steeg als gevolg van oplopende politieke spanningen, zette even vaak na verloop van tijd de daling weer in. Daardoor bleef de kapitaalmarktrente lange tijd op het niveau van medio november 2016."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Tweedeling tussen geldvertrekkers hoge en lage hpotheken

Tweedeling tussen geldvertrekkers hoge en lage hpotheken

"Er is een tweedeling zichtbaar onder regiepartijen. Syntrus en MUNT kiezen duidelijk voor de lage verstrekkingen waar Aegon, ASR en NN juist kiezen voor de hoge...

"Digitale klantomgeving geldverstrekkers  vormt risico voor de klant"

"Digitale klantomgeving geldverstrekkers vormt risico voor de klant"

"Het zou goed zijn als geldverstrekkers hun beleid rond de klantomgeving heroverwegen", aldus de Hypotheekshop die constateert dat steeds meer geldverstrekkers met...

Hypotheekadviseurs bevelen lange rentevast periodes aan

Hypotheekadviseurs bevelen lange rentevast periodes aan

Na januari breekt ook februari 2018 alle records op het gebied van hypotheekaanvragen. Ook oversluiten zit in de lift, zo blijkt uit de Hypotheekshop Maandmonitor....

"Onderzoek verlaging borgtochtprovisie NHG"

"Onderzoek verlaging borgtochtprovisie NHG"

De Hypotheekshop meent dat het Waarborgfonds Eigen Woningen verlaging van de NHG borgtochtprovisie van nu 1 procent moet onderzoeken. De adviesketen in De Hypotheekshop...

Hypotheekshop: geldverstrekkers niet één pot nat

Hypotheekshop: geldverstrekkers niet één pot nat

Dat alle geldverstrekkers één pot nat’ zijn, gat zeker niet op. Sterker nog, bijna alle geldverstrekkers blijken een segment te hebben waarin...

Traditionele hypotheekseizoen bestaat niet meer

Traditionele hypotheekseizoen bestaat niet meer

Het traditionele hypotheekseizoen bestaat niet meer, aldus de Hypotheekmonitor januari van de Hypotheekshop.Januari was met ongeveer 35.000 hypotheekaanvragen ongebruikelijk...