De Hypotheker biedt ondernemers binnen week zekerheid over hypotheek zonder nhg

Twan Cats

De Hypotheker biedt zelfstandig ondernemers vanaf nu binnen een week duidelijkheid over de mogelijkheid om een hypotheek te sluiten die niet onder de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) valt.

De Hypotheker werkt hierbij samen met Raadhuys Tax Legal Accounting, ABN Amro en Delta Lloyd. Raadhuys geeft na ontvangst van de benodigde documenten binnen enkele dagen een inkomensverklaring af, die is afgestemd op het kredietbeleid van de geldverstrekkers.

De geldverstrekkers kunnen door deze inkomensverklaring kortere doorlooptijden hanteren in vergelijking met het reguliere aanvraagproces. Hierdoor krijgen zelfstandig ondernemers snel zekerheid over hun hypotheekaanvraag.

“Sinds december 2016 bieden we zelfstandig ondernemers met een inkomensverklaring vanaf 12 maanden al de mogelijkheid om een hypotheek onder de Nationale Hypotheek Garantie te verkrijgen. Hierdoor konden we al veel zelfstandigen ondersteunen. Dat breiden we nu uit met de mogelijkheid voor zelfstandig ondernemers die een hypotheek zonder NHG willen aanvragen”, zegt Twan Cats, Commercieel Directeur van De Hypotheker. ”Het adviseren van een zelfstandig ondernemer is erg complex, zeker bij het vaststellen van het juiste inkomen. Onze adviezen zijn daarom gebaseerd op een inkomensverklaring. Raadhuys kan een stabiel inkomen vaststellen met inachtneming van het kredietbeleid van ABN Amro en Delta Lloyd, de geldverstrekkers waarmee we samenwerken.”


De adviseur van De Hypotheker overhandigt alle benodigde documenten aan Raadhuys, die binnen drie werkdagen een inkomensanalyse afgeeft. Als er aanvullende vragen zijn over het inkomen en het acceptatiebeleid kan deze termijn met enkele dagen worden verlengd. Vervolgens maakt Raadhuys de inkomensverklaring op, afgestemd op het acceptatiekader van de geldverstrekker. Deze geeft binnen 48 uur na ontvangst van de inkomensverklaring een deelakkoord op het inkomen. Deze nieuwe procedure leidt tot veel kortere doorlooptijden. Cats: “Het levert klanten aanzienlijke tijdswinst op. Daarbij zijn de kosten voor de inkomensanalyse ook nog eens fiscaal aftrekbaar. En als het dossier compleet wordt aangeleverd, is het zelfs mogelijk binnen 48 uur na ontvangst van de aanvraag een bindende offerte te ontvangen.”

Lees meer over
Veel ondernemers onzeker over hun financiële kennis

Veel ondernemers onzeker over hun financiële kennis

Veel ondernemers geven aan op diverse belangrijke punten onzeker te zijn over hun kennis van geldzaken. Vooral bij financieel vooruitkijken valt er nog veel te winnen...

Rabobank biedt ondernemers financiering binnen één dag

Rabobank biedt ondernemers financiering binnen één dag

Rabobank biedt mkb-ondernemers met een goed plan binnen één dag duidelijkheid over hun financieringsaanvraag. Zakelijke klanten die vóór...

'collectief' pensioen voor ondernemers

'collectief' pensioen voor ondernemers

"Aan de basis van het concept staat dat de ondernemer in loondienst treedt bij zichzelf en daardoor, behalve als ondernemer, ook wordt gezien als werknemer....

Nibc verstrekt ook hypotheken aan zzp\'ers

Nibc verstrekt ook hypotheken aan zzp\'ers

NIBC Direct hanteert sinds kort bij de hypotheekverstrekking naast inkomen uit vast of flexibel dienstverband, ook inkomen uit een zelfstandige onderneming. ...

Helft zelfstandig ondernemers heeft geen orv

Helft zelfstandig ondernemers heeft geen orv

Bijna de helft van de zelfstandig ondernemers heeft geen overlijdensrisicoverzekering heeft afgesloten. Dit blijkt uit onderzoek van Marketresponse in opdracht van...

Honderd kritische vragen over zakelijke verzekeringen

Honderd kritische vragen over zakelijke verzekeringen

Na de Now App voor consumenten heeft Delta Lloyd nu ook een Now App Zakelijk geïntroduceerd. De app bevat ruim honderd kritische vragen (en antwoorden) voor...