Deel pe-ervaringen in Wft-examenloket

Vijf brancheorganisaties

 Brancheorganisaties Adfiz, CFD, NVF en OvFD openen opniieuw het Wft-examenloket.

Kandidaten die het PE-examen voor de tweede PE-periode (1 april 2017 – 1 april 2019) hebben afgelegd, kunnen hier hun ervaringen delen. De brancheorganisaties gebruiken de uitkomsten in overleggen met CDFD en het ministerie van Financiën voor een goed verloop van de tweede PE-periode. "Voor de lange termijn blijft modernisering gewenst zodat permanente professionele ontwikkeling niet gefrustreerd wordt door de druk van periodieke herexamens", zeggen de brancheorganisaties, die het intermediair oproepen ervaringen te delen op het Ervaringsloket Wft

 

VERBETERPUNTEN

Volgens de brancheorganisaties zijn de vragen vernieuwd en is het aantal vragen flink ingekort. Het online Wft-ervaringenloket is in 2015 geopend om zicht te krijgen op de werking, kwaliteit en doelmatigheid van de WFT PE/plus en WFT-examens. Meer dan duizend adviseurs hebben destijds hun ervaringen via dit loket gedeeld. De brancheorganisaties zeggen dat de bevindingen uit het loket hebben geleid tot diverse verbeterpunten in de Wft-examinering op gebied van de kwaliteit van examenvragen en de technische werking van de examens.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Stijn Brouwers - 29 augustus 2017

Ik zal jullie mijn ervaringen delen: stoppen per direct. Voegt totaal niets toe dit rigide diplomaplicht. Zeer frustrerend en bovendien totale overregulering. Standsorganisaties, adviseurs ect. moeten hier veel meer actie gaan ondernemen. Doodsteek voor de assurantiebemiddeling.

Lees meer over
Reageer meteen op datalek

Reageer meteen op datalek

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens. Adfiz geeft in VVP 4 uitleg over hoe je gegevens kunt beveiligen en wat je moet...

Dick Vos in bestuur Adfiz

Dick Vos in bestuur Adfiz

Tijdens de Algemene Ledenvergadering is Dick Vos benoemd tot bestuurslid van Adfiz. Vos is mede-eigenaar en commercieel directeur van Veldhuis Advies uit Heerde....

"Fiscale behandeling advies moet terug naar niveau van voor provisieverbod"

"Fiscale behandeling advies moet terug naar niveau van voor provisieverbod"

Bevorder de toegankelijkheid van advies en breng de fiscale behandeling van advies terug naar het niveau van voor het provisieverbod. Dat is de boodschap van Enno...

Fantastisch pleidooi voor hybride advies

Fantastisch pleidooi voor hybride advies

Een aantal maanden geleden trad de AFM naar buiten met haar visie op roboadvies. In dit visiedocument onderscheidt ze vier soorten advies, waarbij de robot in...

Reageer meteen op datalek

Reageer meteen op datalek

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens. In dit artikel geven we uitleg over hoe je gegevens kunt beveiligen en wat...

Professionaliteit niet laten uithollen door PE-examen

Professionaliteit niet laten uithollen door PE-examen

"Wil je zelf de regie houden over je professionele ontwikkeling en werkgeluk? Wacht dan niet af tot het stelsel op de schop gaat,...