"diabetespatiënt slachtoffer orv-toeslagen"

Independer (nieuw logo)

Diabetespatiënten betalen gemiddeld 230 procent meer orv-premie dan gezonde mensen, soms loopt dit op tot 500 procent, zo blijkt uit onderzoek van Independer en Diabetesvereniging Nederland.

Volgens Independer en Diabetesevereniging Nederland heffen verzekeraars vaak onevenredig hoge toeslagen aan mensen met diabetes die een overlijdensrisicoverzekering willen afsluiten. "De hoogte van die toeslagen lijkt bovendien te zijn gebaseerd op willekeur. Verzekeraars hebben vaak weken nodig om de hoogte van de ‘diabetestoeslag’ te berekenen. Mensen met diabetes die een overlijdensrisicoverzekering aanvragen in verband met de aankoop van een huis, hebben hierdoor geen tijd meer om een offerte bij een andere partij op te vragen. Zij moeten in dat geval de opslag accepteren of er voor kiezen het huis te laten lopen."
Diabetesvereniging Nederland krijgt van haar leden vaak te horen dat premies voor de overlijdensrisicoverzekering zeer fors verhoogd worden. Ook blijkt dat de premieverhoging zelfs per verzekeraar niet voorspelbaar is. Zo kan dezelfde verzekeraar de ene keer een hoge toeslag hanteren, terwijl hij een andere keer juist een lagere toeslag rekent. Daniel de Wild van Independer: “Wij vinden dat sommige verzekeraars misbruik maken van de situatie van diabetespatiënten. De onvoorspelbaarheid van de torenhoge opslagen is daar een duidelijk signaal van. Wel zijn we blij dat ruim tien verzekeraars nu meewerken aan het vooraf vergelijkbaar maken van premies voor deze groep mensen, inclusief de verhoging. Wij roepen de verzekeraars die dit nog niet doen op dit voorbeeld te volgen.”

Lees meer over

Reacties

Albert van der Poll 12 maart 2015

De premies zijn hooguit enkele tientjes dus 230% is de welbekende Independer framing: als het niet over duizenden euro's besparen kan gaan, moeten we het maar in de honderden procenten zoeken om een beetje aandacht te trekken. Ik heb inmiddels de gezondheidsvraag vooraan in de inventarisatie (wijzer geworden), zo kun je meestal tijdig inspelen op een situatie van chronische ziekte. Mocht het een keer helemaal de spuigaten uitlopen, dan zal elke adviseur ook na passeren van de hypotheek nog meewerken aan het verpanden van een betere polis. Het huis laten lopen vanwege de orv premie zal niet vaak het geval zijn. Met een wat lager kapitaal en een wat kortere looptijd is vaak zeer goed om te gaan, zeker vergeleken met huursituaties.

Oplichters misbruiken naam Independer

Oplichters misbruiken naam Independer

Independer heeft bij de Fraude Helpdesk melding gemaakt van een nep-actie waarbij haar naam wordt gebruikt. Independer: "Op dit moment ontvangen we meldingen van...

Autoverzekeraars wijzen jongeren te snel de deur

Autoverzekeraars wijzen jongeren te snel de deur

Independer vindt dat verzekeraars meer moeite kunnen doen om jongeren tot 24 jaar te verzekeren. Independer: "De premies van autoverzekeringen blijven stijgen....

Independer voortaan tot 22.00 uur bereikbaar

Independer voortaan tot 22.00 uur bereikbaar

"Er is geen enkele vergelijkingssite of verzekeraar die je zo laat nog kunt bellen voor advies." Aldus Independer, dat door de week voortaan telefonisch bereikbaak...

Independer breidt uit met bestelautomodule

Independer breidt uit met bestelautomodule

Independer heeft een vergelijkings- en adviesmodule voor bestelautoverzekeringen gelanceerd. De nieuwe module is gericht op particulieren en kleine zakelijke ondernemers....

Reispolissen Univé, cb en Generali hebben duidelijkste polisvoorwaarden

Reispolissen Univé, cb en Generali hebben duidelijkste polisvoorwaarden

De reisverzekeringen van Univé, Centraal Beheer en Generali hebben de duidelijkste polisvoorwaarden. Dat blijkt uit een onderzoek van Klinkende Taal, uitgevoerd...

Independer biedt hypotheekadvies voor 995 euro

Independer biedt hypotheekadvies voor 995 euro

Independer is gestart met online hypotheekadvies. Het vaste all-in tarief voor het afsluiten van een hypotheek met begeleiding van hypotheekadviseurs van Independer...