Dijsselbloem populairste minister bij ondernemers

Jeroen Dijsselbloem 2016

Minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem is opnieuw de populairste minister volgens ondernemers. In de jaarlijkse Nieuwjaarsenquête van VNO-NCW belonen zij Dijsselbloem met een 7,3. Hij wordt op de hielen gezeten door minister-president Rutte die een 7,2 krijgt (in 2014 nog een 5,4).

Over de hele linie zijn ondernemers begin 2017 een stuk positiever over het kabinet Rutte-Asscher dan de afgelopen jaren. Waren ondernemers drie jaar terug nog vernietigend in hun oordeel (rapportcijfer 4,9), dit jaar wordt het kabinet beloond met een 6,3. Bijna 70 procent van de ondernemers geeft aan tevreden tot zeer tevreden te zijn over het beleid dat het kabinet de afgelopen vier jaar heeft gevoerd.

Naast Dijsselbloem en Rutte krijgen ook veel andere ministers dit jaar een beter rapportcijfer dan voorheen. De minst populaire ministers zijn Ronald Plasterk van Binnenlandse Zaken (4,9), Lodewijk Asscher van Sociale Zaken (4,9) en Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie (4,8).


Comeback VVD

De VVD maakt een duidelijke comeback als dé ondernemerspartij. Waar in 2014 nog maar 25 procent van de ondernemers overwoog om op de VVD te stemmen en het vorig jaar nog zo’n 40 procent was, is dat nu een massieve 70 procent. Oppositiepartijen CDA en D66 zouden op dit moment nog slechts 4 procent van de stemmen van ondernemers krijgen. En dat terwijl in 2014 D66 (25 procent) en CDA (20 procent) nog bijna even belangrijk waren voor ondernemers als de VVD. Ook de PVV blijft impopulair onder ondernemers: 2 procent overweegt op Wilders te stemmen.

Lastendruk blijft pijnpunt

Bijna 90 procent van de ondernemers is ontevreden over de aanpak van bureaucratie en regeldruk door dit kabinet. Ook de lastendruk en het onderwijsbeleid zijn pijnpunten voor respectievelijk bijna 80 en meer dan 70 procent van de respondenten. Veel gelukkiger worden ondernemers van de pogingen om de buitenlandse handel te stimuleren: meer dan 80 procent is hier tevreden tot zeer tevreden over. Ook over het stimuleren van de groei en het herstel van het consumentenvertrouwen is de gemiddelde ondernemer zeer te spreken.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Dijsselbloem houdt Den Haag voor gezien

Dijsselbloem houdt Den Haag voor gezien

Jeroen Dijsselbloem houdt Den Haag voor gezien. In een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer schrijft Dijsselbloem te vinden dat zijn partij PvdA in de Tweede...

Wetsvoorstel implementatie PRIP's naar Tweede Kamer

Wetsvoorstel implementatie PRIP's naar Tweede Kamer

Minister Dijsselbloem heet het Wetsvoorstel implementatie PRIP's aan de Tweede Kamer toegezonden. Met de aanpassing vnan de Wft wordt een EU-verordering geïmplementeerd...

Kabinet volgt aanbevelingen WRR

Kabinet volgt aanbevelingen WRR

Het kabinet is blij met de brede analyse van de WRR, met zowel de financiële sector als de samenleving als uitgangspunt van beleid.  Het kabinet kan zich...

SNS Bank wordt de volksbank

SNS Bank wordt de volksbank

SNS Bank heeft de ambitie een bank met de menselijke maat te worden. Daar hoort ook een nieuwe naam bij. Per 1 januari 2017 wijzigt de naam SNS Bank in de Volksbank...

Dijsselbloem wil verbod op reclame risicovolle financiële instrumenten

Dijsselbloem wil verbod op reclame risicovolle financiële instrumenten

Minister Dijsselbloem van Financiën wil dat reclame voor bepaalde risicovolle financiële instrumenten verboden wordt. Dat moet er toe leiden dat die instrumenten...

Europese hypotheekregels van kracht

Europese hypotheekregels van kracht

Met ingang van 14 juli is de Europese hypothekenrichtlijn (Mortgage Credit Directive) van kracht in Nederland. Volgens Financiën worden huizenkopers hiermee...