Dit zijn de gekken uit de financiële sector

NFM cover winter 2015

Crazy Ones. Dat is het themanummer van het New Financial Magazine, dat niet alleen als e-zine, maar ook weer in print verschijnt. Crazy Ones is een ode aan de frisdoeners en dwarsdenkers in onze sector, de innovators die doen wat anderen nog voor onmogelijk houden, de doeners met een ‘het kan wel’ mentaliteit.

Het themanummer, geïnspireerd door de bekende Think different campagne uit 1997 van Apple, is de eerste uitgave die wordt uitgegeven door de Stichting New Financial Forum. Initiatiefnemer Willem Vreeswijk: "Vreemd dat we briljante geesten waaraan ook Apple refereerde aan de ene kant bewonderen, maar dat we in ons dagelijks leven vaak niet openstaan voor andere ideeën of mensen die het anders willen doen. Dan komt algauw de Nederlandse mentaliteit ‘Doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg’ om de hoek kijken. Of wordt er teruggegrepen op de talloos mogelijke ‘ja maars’: we doen het al jaren zo, het mag niet van de toezichthouder, de klant zit er niet op te wachten, ik kan dat toch niet in mijn eentje gaan doen, etc etc etc. De financiële sector is volop in beweging. Welke weg we ook kiezen, er is uiteindelijk maar één gemeenschappelijke eindbestemming en dat is een gezonde en gerespecteerde financiële sector die de belangen dient van klanten, medewerkers en de samenleving als geheel. Daar heeft iedereen baat bij. Juist de Crazy Ones met hun niet voor de hand liggende visies, met hun geloof in mensen en in nieuwe wegen, met hun rare gedachtekronkels en hun enthousiasme zijn onontbeerlijk om echte stappen verder te komen. Het New Financial Magazine wil met deze editie een lans breken voor de Crazy Ones die de financiële sector kunnen inspireren en laten zien dat het wél kan, ook al is het via een iets andere weg."
In dit themanummer komen onder meer Paul van Oyen (initiatiefnemer Nederlandse Kredietunie), Walther Smets (RES), Jelle Bartels (Next Step Factory), Frederic Laloux (Reinventing Organisations), honorair hoogleraar Paul de Blot en aartsbisschop Desmond Tutu aan het woord. Een aantal artikelen verscheen eerder in VVP, een aantal portretten is nieuw. "Laat je inspireren door deze mensen en sluit je ook aan bij het New Financial Forum. Gezamenlijk kunnen we de juiste wegen vinden om onze bestemming daadwerkelijk te bereiken. De volgende editie van het New Financial Magazine verschijnt in het voorjaar van 2015 en heeft als thema The Young Ones, the Next Generation. Ideeën zijn welkom."

Lees meer over
Peter Risseeuw pleit voor actieve dienstentransparantie

Peter Risseeuw pleit voor actieve dienstentransparantie

Actieve dienstentransparantie. Dat is waar Peter Risseeuw van Periscoop Onderzoek & Advies voor pleit in een column op het New Financial Forum. Risseeuw deed...

Geld als mythe

Geld als mythe

"IJslanders zijn bijgelovig en beroemd om hun verhalen, maar ze zijn tegelijkertijd diep verbonden met de harde werkelijkheid van ijs en vuur, van dood en leven....

Aftermovie Positive Finance Day 2017

Aftermovie Positive Finance Day 2017

Het kan echt anders! De Positive Finance Day, die Dazure en de stichting New Financial Forum op 9 november jl samen organiseerden, is hier een mooi voorbeeld van....

“Huidig gedrag financiële dienstverleners vertoont huidige prioriteiten”

“Huidig gedrag financiële dienstverleners vertoont huidige prioriteiten”

“Doe je wat je moet doen om te bereiken wat je bereiken wilt? Je huidige gedrag vertoont je huidige prioriteiten!”, aldus Alex Klein die zijn BedrijfsAnalyseMethode...

Rolmodellen financiële sector in het New Financial Magazine

Rolmodellen financiële sector in het New Financial Magazine

Girlpower is ook voor boys. Dat zegt de IJslandse ondernemer Halla Tómasdóttir in de nieuwe editie van het New Financial Magazine met als thema Rolmodellen. Toen...

Be good and show it @ Positive Finance Day

Be good and show it @ Positive Finance Day

Het kan écht anders. Voorbeelden daarvan te over op de Positive Finance Day, een initiatief van de Stichting New Financial Forum en Dazure. Voorbeelden...