Dit zijn de gekken uit de financiële sector

NFM cover winter 2015

Crazy Ones. Dat is het themanummer van het New Financial Magazine, dat niet alleen als e-zine, maar ook weer in print verschijnt. Crazy Ones is een ode aan de frisdoeners en dwarsdenkers in onze sector, de innovators die doen wat anderen nog voor onmogelijk houden, de doeners met een ‘het kan wel’ mentaliteit.

Het themanummer, geïnspireerd door de bekende Think different campagne uit 1997 van Apple, is de eerste uitgave die wordt uitgegeven door de Stichting New Financial Forum. Initiatiefnemer Willem Vreeswijk: "Vreemd dat we briljante geesten waaraan ook Apple refereerde aan de ene kant bewonderen, maar dat we in ons dagelijks leven vaak niet openstaan voor andere ideeën of mensen die het anders willen doen. Dan komt algauw de Nederlandse mentaliteit ‘Doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg’ om de hoek kijken. Of wordt er teruggegrepen op de talloos mogelijke ‘ja maars’: we doen het al jaren zo, het mag niet van de toezichthouder, de klant zit er niet op te wachten, ik kan dat toch niet in mijn eentje gaan doen, etc etc etc. De financiële sector is volop in beweging. Welke weg we ook kiezen, er is uiteindelijk maar één gemeenschappelijke eindbestemming en dat is een gezonde en gerespecteerde financiële sector die de belangen dient van klanten, medewerkers en de samenleving als geheel. Daar heeft iedereen baat bij. Juist de Crazy Ones met hun niet voor de hand liggende visies, met hun geloof in mensen en in nieuwe wegen, met hun rare gedachtekronkels en hun enthousiasme zijn onontbeerlijk om echte stappen verder te komen. Het New Financial Magazine wil met deze editie een lans breken voor de Crazy Ones die de financiële sector kunnen inspireren en laten zien dat het wél kan, ook al is het via een iets andere weg."
In dit themanummer komen onder meer Paul van Oyen (initiatiefnemer Nederlandse Kredietunie), Walther Smets (RES), Jelle Bartels (Next Step Factory), Frederic Laloux (Reinventing Organisations), honorair hoogleraar Paul de Blot en aartsbisschop Desmond Tutu aan het woord. Een aantal artikelen verscheen eerder in VVP, een aantal portretten is nieuw. "Laat je inspireren door deze mensen en sluit je ook aan bij het New Financial Forum. Gezamenlijk kunnen we de juiste wegen vinden om onze bestemming daadwerkelijk te bereiken. De volgende editie van het New Financial Magazine verschijnt in het voorjaar van 2015 en heeft als thema The Young Ones, the Next Generation. Ideeën zijn welkom."

Lees meer over
Impactvolle shortlist Positive Finance Award 2017

Impactvolle shortlist Positive Finance Award 2017

Er zijn volop lichtpunten in de financiële wereld. Dat is de conclusie van de jury van de Positive Finance Award. Uit een longlist van meer dan vijftig kandidaten...

Niemand kan succesvol zijn in een wereld die faalt

Niemand kan succesvol zijn in een wereld die faalt

“Niemand kan succesvol zijn in een wereld die faalt. Dat geldt ook voor de superrijken. Het huidige economische model is onhoudbaar”, aldus auteur en...

De plicht om van betekenis te zijn

De plicht om van betekenis te zijn

“Leiding geven aan een bedrijf kan eenvoudig zijn, zolang je missie volstrekt duidelijk en makkelijk te onthouden is. Eén zin volstaat. Alles wat niet...

Vernieuwers in de financiële sector

Vernieuwers in de financiële sector

We kunnen inmiddels archieven vullen met negatieve artikelen over de financiele sector. Voor de andere zijde, de zonzijde van de financiële sector, is nauwelijks...

Adviseurs Anton Rijnja en Jan de Boer winnaars Échte winst

Adviseurs Anton Rijnja en Jan de Boer winnaars Échte winst

Anton Rijnja (A&A Hypotheken uit Den Helder) en Jan de Boer (De Boer & Partners uit Zoetermeer) krijgen het boek Échte winst van Petra Hoogerwerf...

Positive Finance Day: be good and show it

Positive Finance Day: be good and show it

Be good and show it. Dat is het thema van de Positive Finance Day in Den Haag. Tijdens dit event wordt door deelnemers uit de financiële sector in beeld gebracht...