Dit zijn de gekken uit de financiële sector

NFM cover winter 2015

Crazy Ones. Dat is het themanummer van het New Financial Magazine, dat niet alleen als e-zine, maar ook weer in print verschijnt. Crazy Ones is een ode aan de frisdoeners en dwarsdenkers in onze sector, de innovators die doen wat anderen nog voor onmogelijk houden, de doeners met een ‘het kan wel’ mentaliteit.

Het themanummer, geïnspireerd door de bekende Think different campagne uit 1997 van Apple, is de eerste uitgave die wordt uitgegeven door de Stichting New Financial Forum. Initiatiefnemer Willem Vreeswijk: "Vreemd dat we briljante geesten waaraan ook Apple refereerde aan de ene kant bewonderen, maar dat we in ons dagelijks leven vaak niet openstaan voor andere ideeën of mensen die het anders willen doen. Dan komt algauw de Nederlandse mentaliteit ‘Doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg’ om de hoek kijken. Of wordt er teruggegrepen op de talloos mogelijke ‘ja maars’: we doen het al jaren zo, het mag niet van de toezichthouder, de klant zit er niet op te wachten, ik kan dat toch niet in mijn eentje gaan doen, etc etc etc. De financiële sector is volop in beweging. Welke weg we ook kiezen, er is uiteindelijk maar één gemeenschappelijke eindbestemming en dat is een gezonde en gerespecteerde financiële sector die de belangen dient van klanten, medewerkers en de samenleving als geheel. Daar heeft iedereen baat bij. Juist de Crazy Ones met hun niet voor de hand liggende visies, met hun geloof in mensen en in nieuwe wegen, met hun rare gedachtekronkels en hun enthousiasme zijn onontbeerlijk om echte stappen verder te komen. Het New Financial Magazine wil met deze editie een lans breken voor de Crazy Ones die de financiële sector kunnen inspireren en laten zien dat het wél kan, ook al is het via een iets andere weg."
In dit themanummer komen onder meer Paul van Oyen (initiatiefnemer Nederlandse Kredietunie), Walther Smets (RES), Jelle Bartels (Next Step Factory), Frederic Laloux (Reinventing Organisations), honorair hoogleraar Paul de Blot en aartsbisschop Desmond Tutu aan het woord. Een aantal artikelen verscheen eerder in VVP, een aantal portretten is nieuw. "Laat je inspireren door deze mensen en sluit je ook aan bij het New Financial Forum. Gezamenlijk kunnen we de juiste wegen vinden om onze bestemming daadwerkelijk te bereiken. De volgende editie van het New Financial Magazine verschijnt in het voorjaar van 2015 en heeft als thema The Young Ones, the Next Generation. Ideeën zijn welkom."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Duivels dilemma in de hypotheekpraktijk

Duivels dilemma in de hypotheekpraktijk

Heb jij wel eens meegemaakt dat iemand alleen zaken met je wil doen, onder voorwaarden dat je afwijkt van de normen? Hoe ga je om met dit dilemma? Stap je over je...

Workshop ethische dilemma's in de financiële sector

Workshop ethische dilemma's in de financiële sector

De stichting New Financial Forum organiseert op 14 juni samen met Björn Bierhaalder (Make Change Happen), company purpose coach Tamara Ronteltap en rechtsfilosoof...

Amba Zeggen op Radio Eenvandaag: de financiële lessen uit IJsland

Amba Zeggen op Radio Eenvandaag: de financiële lessen uit IJsland

Wat is het geheim van het herstel van de financiële crisis in IJsland? De stichting New Financial Forum organiseerde samen met Ivo Valkenburg een Learning Journey...

Geld om in te wonen

Geld om in te wonen

"Elk gezin met opgroeiende kinderen doet er goed aan wat geld opzij te zetten om ze te laten leren en studeren. Daarna gaan ze de deur uit en zullen zich normaal...

PE-beleid heeft zin!

PE-beleid heeft zin!

"Financieel adviseurs zuchten – naar eigen zeggen – onder de eisen van de permanente educatie, een instrument dat de overheid heeft ingezet om de kwaliteit...

Verantwoordelijkheid nemen vanuit het GEHEEL

Verantwoordelijkheid nemen vanuit het GEHEEL

Deelnemers aan de bijeenkomst Collectief Leiderschap van het New Financial Forum eind vorige week kregen de opdracht om geblinddoekt het perfecte vierkant te vormen....