Dnb roept nederlanders op te gaan sparen

JOANNE KELLERMAN

DNB raadt mensen aan om flink te gaan sparen of de hypotheek versneld af te lossen. Dat zegt DNB-directeur Joanne Kellermann vandaag in het AD.

Kellerman wijst er op dat het er financieel gezien de komende jaren niet gemakkelijker op zal worden. Ze wijst op donkere vooruitzichten: lagere pensioenen, dalende huizenprijzen en stijgende zorgkosten. DNB wil voorkomen dat veel Nederlanders in financiële problemen komen als ze met pensioen gaan. Daarom moeten mensen zich nu al verdiepen in hun financiële situatie en mogelijk maatregelen nemen.

Kellermann: "Het Nederlands pensioenstelsel is en blijft één van de beste ter wereld, ook onder de huidige omstandigheden. Maar er zijn heel wat veranderingen gaande en we kunnen er zeker van zijn, dat het er de komende jaren niet makkelijker op wordt. Dat is de realiteit. Het is daarom belangrijk dat iedereen zich bewust wordt van die risico's en nu gaat nadenken over zijn eigen oudedagvoorziening", aldus Kellermann. "Financiën is al geen onderwerp waar mensen graag over nadenken. We moeten voorkomen dat mensen vanwege het diepe wantrouwen de financiële sector de rug toekeren en zich niet meer verdiepen in hun financiële plaatje."


Lees meer over

Reacties

Henk 28 juni 2012

Zolang bankiers zich (nog steeds) hoge bonussen toekennen ten tijden dat het slecht gaat , is een verzoek tot sparen niet op zijn plaats.

Harry 26 juni 2012

Nadenken prima, maar sparen en de adviseur contant betalen voor een spaar advies ? Het blijft dus bij nadenken.

Mark 26 juni 2012

Volgens mij zijn de banken als de dood voor het afwaarderen van de hypotheken en is dat waarom dit geroepen wordt. Maar wat nou als iedereen idd 500 per maand gaat aflossen en geen geld meer uitgeeft..? Dat stokt de economie tocht helemaal?

Rob van Sneladvies.nl 26 juni 2012

Goed voor de werkgelegenheid.

Ome Joop 26 juni 2012

Sparen? Betaal me blauw aan belastingen.

j.doedens 26 juni 2012

Ik denk dat de nederlander best wel kan en wil sparen, maar dan moet hij wel uitgedaagd worden. Om te beginnen de box 3 vrijstelling verhogen, zodat er ook ruimte komt om te kunnen sparen. Met een fictieve renteopbrangst van 4 % is het tarief ook niet actueel De versobering van lijfrenteaftrek van de laatste jaren (afschaffen van de basisaftrek en aangekondigdigde verlaging van de hoogte van de aftrek van lijfrente terugdraaien. Daarnaast zou de DNB de banken de eis kunnen opleggen om een redelijke rente te vergoeden op een spaarrekening. Sta je 1 dag rood krijg je omgerekend 12 % rente voor je kiezen van de bank. Als de bank 1 dag in het rood staat, krijg je met veel moeite 2,9 %. Rekening hodund met de inflatie spaar je dus eigelijk tegen de wind in en lost dit het probleem niet op. Verder zou de DNB eens kunnen gaan kijken of het mogelijk is om in andere landen te kunnen gaan sparen.

Gert van Lunteren / Harderwijk 26 juni 2012

Mark heeft natuurlijk helemaal gelijk ! Krankzinnig dat de Nederlandse Bank dit roept. 300 miljard staat er aan spaartegoed. Mijn advies: Beste Nederlanders geef 1/3 van jullie spaartegoed uit ( 100 miljard ) en we zijn in 1 keer weer "boven Jan". Die huizen worden vanzelf wel weer meer waard! Wonen moeten we altijd en over 30 jaar betalen we gemiddeld aan een huurwoning netto per maand zo'n € 1500. Dus ook onzin om "te verplichten" om je hypotheek over 30 jaar op € 0,- te hebben. Zo simpel is het en niet anders heren en dames van de politiek en banken. Gert van Lunteren / Harderwijk

Loek Sliepen 26 juni 2012

Mijn vader heeft vroeger het “goede” voorbeeld gegeven woonhuis vrij van hypotheek en spaargeld op de bank. Altijd keurig belasting betaald. Na overlijden erft zijn enigst kind woonhuis en spaargeld. Resultaat zoon betaald fikse aanslag successierechten. Moraal van het verhaal, zoon zonder kinderen kan beter oproep van DNB niet opvolgen maar flink schulden maken voordat andere verkrijgers weer een fikse aanslag Erfbelasting te verwerken krijgen. Mijn eigen woorden toch maar eens goed overpeinzen en berekenen. Misschien een mogelijkheid om mijn oude dag te financieren met mijn eigen erfbelasting. Maak er een leuke dag van Loek.

Geert 26 juni 2012

Sparen & Aflossen is uiteindelijk wel een deel van de oplossing van HET probleem. Maar er dient ook een gedragsverandering op te treden bij ál onze leidinggevenden en in de politieke besluitvorming. Bonussen, graaien in de kas, onzinnige uitgaven en zware budget overschrijdingen moeten ZWAAR bestraft worden. Het kan niet zo zijn dat de burger naast het betalen van deze blunders geen énkele zekerheid heeft dat in de toekomst stommiteiten als deze werden voorkomen. Iedereen van groot tot klein en van rijk tot arm dient zijn verantwoordelijkheid te nemen. Alleen dan komt het goed over 'n jaar of 3 / 4! Veel succes ermee Nederland.

Joost 26 juni 2012

Onzin suggesties van een DNB. Met bezuinigingen die het inkomen verder drukken valt er eerder minder af te lossen. Komt deze dame uit de tijd van de Lodewijk de veertiende? Heeft zij zo'n groot topsalaris dat ze zich totaal niet kan inbeelden dat 2/3 van de bevolking dat niet heeft? Dan de argumenten: dat mensen vanwege het diepe wantrouwen.......... Ja ga dat maar van de daken gillen. Zeker als banken aan management nog steeds topsalarissen uitkeren! Aan dit soort uitspraken herken je het Bestuur van Nederland. Diep triest.

"Verlaag rentes aflossingsvrije hypotheken"

"Verlaag rentes aflossingsvrije hypotheken"

DNB-president Klaas Knot kocht in 2013 een huis voor 947.500 euro en sloot er een hypotheek voor af van 1,2 miljoen euro, terwijl het de regel was dat banken niet...

DNB-dwangsom van 50.000 euro voor adviseur Van der Leij

DNB-dwangsom van 50.000 euro voor adviseur Van der Leij

DNB heeft een last onder dwangsom opgelegd van 50.000 euro aan Govert van der Leij. Van der Leij is eerder ook door de AFM al op de vingers getikt. Van der Leij...

Financiën moet beter en vaker toezicht houden op DNB

Financiën moet beter en vaker toezicht houden op DNB

De Algemene Rekenkamer vindt dat de minister van Financiën vaker en beter toezicht moet houden op DNB als toezichthouder van banken. De Rekenkamer: "Aan de...

Bovag richt garantie anders in

Bovag richt garantie anders in

De Bovag Garantie blijft, maar dan anders ingericht. Dit stelt Bovag in een reactie op het bericht dat DNB een streep zet door de garantie die al ruim vijftig jaar...

DNB: solvabilteit verzekeraars op orde

DNB: solvabilteit verzekeraars op orde

De eerste officiële jaarcijfers op basis van Solvency II wijzen uit dat de gemiddelde solvabiliteitsratio’s van de Nederlandse verzekeringssectoren...

DNB experimenteert met blockchain

DNB experimenteert met blockchain

DNB zet vraagtekens bij het gebruik van bitcoin, maar ziet kansen voor blockchain. DNB experimenteert met de zogenoemde distributed ledger-technologie, waarvan...