Edwin Herdink likes & unlikes

Edwin Herdink (medium shot 2013)

"Alleen wanneer we met elkaar solidair zijn, kunnen we de willekeur van politiek en aanbieders het hoofd bieden." Dat stelt Edwin Herdink, voorzitter CFD, in de nieuwe rubriek Like & Unlike in de nieuwsbrief van VVP.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?
Edwin Herdink: "Door de crisisjaren en de extreme regelgeving waarmee onze branche de afgelopen jaren geconfronteerd is geworden, heeft er een shake-out plaatsgevonden onder advieskantoren. De kantoren die dit allemaal het hoofd hebben weten te bieden zijn ware survivors geweest en plukken daar nu de vruchten van. Menig adviesbedrijf komt tijd te kort om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Het lijkt er zelfs op dat er in de adviesbranche oververhitting ontstaat. Het optimaal gebruik maken van de meest moderne bedrijfsconcepten is een pre om oververhitting te voorkomen en vooral ook te genieten van de goede tijd die is aangebroken."

Wat kan er beter in de financiële sector?
"Zoals ik hierboven aangaf gaat het weer uitzonderlijk goed in onze branche. De misvatting die hierdoor bij veel ondernemers leeft is dat daardoor de bedrijfscontinuïteit onaantastbaar is. Maar het is zeker niet zo dat wanneer het economisch meezit er geen externe dreigingen zijn. Je kan nog zo integer werken en een succesvolle relatie met je klanten onderhouden, maar wanneer verzekeraars je verdienmodel van de één op de andere dag niet meer respecteren dan ben je opeens uiterst kwetsbaar. De organisatiegraad in onze sector moet dan ook drastisch omhoog, want alleen wanneer we met elkaar solidair zijn, kunnen we de willekeur van politiek en aanbieders het hoofd bieden."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Björn Jalving likes & unlikes

Björn Jalving likes & unlikes

"Wat gaan we doen om meer waarde toe te voegen aan financiële producten? Op deze vragen hoor ik in de markt nog te weinig antwoorden." Aldus Björn Jalving...

Richard Meinders likes & unlikes

Richard Meinders likes & unlikes

"Ik zou graag zien dat er een brede dialoog binnen de sector op gang komt om het evenwicht tussen de commerciële en maatschappelijke belangen te behouden dan...

Iris Brik likes & unlikes

Iris Brik likes & unlikes

De zorgplicht naar de klant wordt soms te eng en daarmee in het nadeel van de klant uitgelegd. Dat stelt Iris Brik, directeur Fine Tuning Personal Finance en auteur...

Bart de Nie likes & unlikes

Bart de Nie likes & unlikes

"Al te zeer wordt vakbekwaamheid als een pure kostenpost gezien en niet als een investering in de klant." Aldus Bart de Nie (directeur SEH) in de rubriek Like &...

Christian Bouter likes & unlikes

Christian Bouter likes & unlikes

Veel adviseurs zijn online slecht vindbaar. Een gemiste kans, meent Christian Bouter (Advieskeuze.nl) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van...

Fred de Jong likes & unlikes

Fred de Jong likes & unlikes

"Er staan steeds meer ondernemers op met frisse ideeën en concepten, denkend vanuit klantbelang en uitgaand van de kracht van financieel advies." Aldus onderzoeker/consultant...