Edwin Herdink likes & unlikes

Edwin Herdink (medium shot 2013)

"Alleen wanneer we met elkaar solidair zijn, kunnen we de willekeur van politiek en aanbieders het hoofd bieden." Dat stelt Edwin Herdink, voorzitter CFD, in de nieuwe rubriek Like & Unlike in de nieuwsbrief van VVP.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?
Edwin Herdink: "Door de crisisjaren en de extreme regelgeving waarmee onze branche de afgelopen jaren geconfronteerd is geworden, heeft er een shake-out plaatsgevonden onder advieskantoren. De kantoren die dit allemaal het hoofd hebben weten te bieden zijn ware survivors geweest en plukken daar nu de vruchten van. Menig adviesbedrijf komt tijd te kort om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Het lijkt er zelfs op dat er in de adviesbranche oververhitting ontstaat. Het optimaal gebruik maken van de meest moderne bedrijfsconcepten is een pre om oververhitting te voorkomen en vooral ook te genieten van de goede tijd die is aangebroken."

Wat kan er beter in de financiële sector?
"Zoals ik hierboven aangaf gaat het weer uitzonderlijk goed in onze branche. De misvatting die hierdoor bij veel ondernemers leeft is dat daardoor de bedrijfscontinuïteit onaantastbaar is. Maar het is zeker niet zo dat wanneer het economisch meezit er geen externe dreigingen zijn. Je kan nog zo integer werken en een succesvolle relatie met je klanten onderhouden, maar wanneer verzekeraars je verdienmodel van de één op de andere dag niet meer respecteren dan ben je opeens uiterst kwetsbaar. De organisatiegraad in onze sector moet dan ook drastisch omhoog, want alleen wanneer we met elkaar solidair zijn, kunnen we de willekeur van politiek en aanbieders het hoofd bieden."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Hans Groenhuijsen likes & unlikes

Hans Groenhuijsen likes & unlikes

"Tijd voor verandering, anders word je veranderd." Aldus Hans Groenhuijsen (Advies in Automotive en Mobiliteit) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief...

Paul Rijns likes & unlikes

Paul Rijns likes & unlikes

"Er is nog veel te winnen bij het klantvriendelijk inzetten van digitalisering." Dat zegt Paul Rijns (adviseur Staf Leven bij ASR) op persoonlijke titel in de rubriek...

Janthony Wielink likes & unlikes

Janthony Wielink likes & unlikes

"Risicomanagement betekent dat er meer kennis van de (steeds wijzigende) materie moet zijn en dan volstaat helaas Wft Inkomen niet." Aldus Janthony Wielink (Enkwest...

Peter Abelskamp likes & unlikes

Peter Abelskamp likes & unlikes

"Ik denk dat de adviseurs zich beter laten horen. En ik denk dat er ook beter naar ons geluisterd wordt." Aldus NVIA-voorzitter Peter Abelskamp in de rubriek Like...

Martin Koot likes & unlikes

Martin Koot likes & unlikes

"Doorloopprovisie op schadeportefeuilles zal een ijsschots in warme wateren blijken te zijn." Aldus Martin Koot (MoneyView) in de rubriek Like & Unlike in de...

Christian Dijkhof likes & unlikes

Christian Dijkhof likes & unlikes

Actieve provisietransparantie moet zeer omzichtig worden benaderd. Dat stelt OvFD-voorzitter Christian Dijkhof in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief...