Edwin Herdink likes & unlikes

Edwin Herdink (medium shot 2013)

"Alleen wanneer we met elkaar solidair zijn, kunnen we de willekeur van politiek en aanbieders het hoofd bieden." Dat stelt Edwin Herdink, voorzitter CFD, in de nieuwe rubriek Like & Unlike in de nieuwsbrief van VVP.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?
Edwin Herdink: "Door de crisisjaren en de extreme regelgeving waarmee onze branche de afgelopen jaren geconfronteerd is geworden, heeft er een shake-out plaatsgevonden onder advieskantoren. De kantoren die dit allemaal het hoofd hebben weten te bieden zijn ware survivors geweest en plukken daar nu de vruchten van. Menig adviesbedrijf komt tijd te kort om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Het lijkt er zelfs op dat er in de adviesbranche oververhitting ontstaat. Het optimaal gebruik maken van de meest moderne bedrijfsconcepten is een pre om oververhitting te voorkomen en vooral ook te genieten van de goede tijd die is aangebroken."

Wat kan er beter in de financiële sector?
"Zoals ik hierboven aangaf gaat het weer uitzonderlijk goed in onze branche. De misvatting die hierdoor bij veel ondernemers leeft is dat daardoor de bedrijfscontinuïteit onaantastbaar is. Maar het is zeker niet zo dat wanneer het economisch meezit er geen externe dreigingen zijn. Je kan nog zo integer werken en een succesvolle relatie met je klanten onderhouden, maar wanneer verzekeraars je verdienmodel van de één op de andere dag niet meer respecteren dan ben je opeens uiterst kwetsbaar. De organisatiegraad in onze sector moet dan ook drastisch omhoog, want alleen wanneer we met elkaar solidair zijn, kunnen we de willekeur van politiek en aanbieders het hoofd bieden."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...

Mark de Rijke likes & unlikes

Mark de Rijke likes & unlikes

"Pas wanneer de angst over het actief delen van klantdata met het intermediair weggenomen wordt, zal er sprake kunnen zijn van echte partners in business." Dat zegt...

Paul Robbe likes & unlikes

Paul Robbe likes & unlikes

"Het is goed dat er de laatste tijd in de media en in de politiek meer aandacht is voor het belangrijke thema onverzekerbaarheid." Dat stelt Paul Robbe (directeur...

Jeroen Oversteegen likes & unlikes

Jeroen Oversteegen likes & unlikes

"Geldverstrekkers en verzekeraars zouden binnen de mogelijkheden van het provisieverbod intermediairs vaker kunnen belonen voor de uitbesteding van nazorg." Dat...

Tim Schoonbergen likes & unlikes

Tim Schoonbergen likes & unlikes

"Veel verzekeringsvormen hebben heel wat meer maatschappelijke relevantie dan allerlei 'hippe' producten/diensten van nog hippere bedrijven met astronomische winstmarges",...