Edwin Herdink likes & unlikes

Edwin Herdink (medium shot 2013)

"Alleen wanneer we met elkaar solidair zijn, kunnen we de willekeur van politiek en aanbieders het hoofd bieden." Dat stelt Edwin Herdink, voorzitter CFD, in de nieuwe rubriek Like & Unlike in de nieuwsbrief van VVP.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?
Edwin Herdink: "Door de crisisjaren en de extreme regelgeving waarmee onze branche de afgelopen jaren geconfronteerd is geworden, heeft er een shake-out plaatsgevonden onder advieskantoren. De kantoren die dit allemaal het hoofd hebben weten te bieden zijn ware survivors geweest en plukken daar nu de vruchten van. Menig adviesbedrijf komt tijd te kort om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Het lijkt er zelfs op dat er in de adviesbranche oververhitting ontstaat. Het optimaal gebruik maken van de meest moderne bedrijfsconcepten is een pre om oververhitting te voorkomen en vooral ook te genieten van de goede tijd die is aangebroken."

Wat kan er beter in de financiële sector?
"Zoals ik hierboven aangaf gaat het weer uitzonderlijk goed in onze branche. De misvatting die hierdoor bij veel ondernemers leeft is dat daardoor de bedrijfscontinuïteit onaantastbaar is. Maar het is zeker niet zo dat wanneer het economisch meezit er geen externe dreigingen zijn. Je kan nog zo integer werken en een succesvolle relatie met je klanten onderhouden, maar wanneer verzekeraars je verdienmodel van de één op de andere dag niet meer respecteren dan ben je opeens uiterst kwetsbaar. De organisatiegraad in onze sector moet dan ook drastisch omhoog, want alleen wanneer we met elkaar solidair zijn, kunnen we de willekeur van politiek en aanbieders het hoofd bieden."

Lees meer over
Jan van de Veen likes & unlikes

Jan van de Veen likes & unlikes

In de nieuwe rubriek Like & Unlike in de VVP-nieuwsbrief dit keer volmachtconsultant Jan van de Veen (JV Impuls). "Het vertrouwen tussen volmachtgevers en volmachten...

Michiel Brandt likes & unlikes

Michiel Brandt likes & unlikes

Deze keer in de nieuwe rubriek Like & Unlike in de nieuwsbrief van VVP Michiel Brandt (SVC, Opvolgingsbegeleider en Coach). "De wetgeving was een zure appel,...

John Barkmeijer likes & unlikes

John Barkmeijer likes & unlikes

Dit keer in de nieuwe rubriek Like & Unlike in de nieuwsbrief van VVP John Barkmeijer (Besems verzekeringen en hypotheken, Alblasserdam). "Verzekeraars moeten...

Maurice van den Hemel likes & unlikes

Maurice van den Hemel likes & unlikes

Dit keer in de nieuwe rubriek Like & Unlike van VVP Online Maurice van den Hemel van All-Insure uit Wemeldinge, dat onlangs het 10-jarig bestaan vierde. "De...

Rens van den Boom likes & unlikes

Rens van den Boom likes & unlikes

Deze keer in de nieuwe rubriek in de nieuwsbrief van VVP: Rens van den Boom (Halbertsma van den Boom). “Intermediair over paar jaar dankzij ict adviseur in...

Jurjen Oosterbaan likes & unlikes

Jurjen Oosterbaan likes & unlikes

Deze keer in de nieuwe VVP-rubriek Like & Unlike: Jurjen Oosterbaan (Bureau DFO). "Ik vind dat we als sector nog beter moeten communiceren met de samenleving." Wat...