Een derde autoverzekeraars weigert senioren

Erik Hordijk

Een derde van de autoverzekereaars weigert senioren, zo blijkt uit onderzoek van Verzekeringssite.nl.

Verzekeraars weigeren niet alleen ouderen, ze rekenen ook een hogere premie voor de autoverzekering. Bij 57 procent van de verzekeraars gaat de premie omhoog nadat een bepaalde leeftijd is bereikt. Deze leeftijdgrens wisselt per verzekeraar. Bij 43 procent van de onderzochte verzekeraars blijft de premie hetzelfde, ook wanneer de verzekerde ouder dan 65 jaar is, aldus de Verzekeringssite.

Van de 37 onderzochte autoverzekeraars hanteren zes verzekeraars (ABN Amro, Bruns ten Brink, Delta Lloyd, Ohra, Inshared en ZLM) geen leeftijdsgrens voor acceptatie en betalen ouderen geen hogere premie voor de verzekering van hun auto.

In vergelijking met vorig jaar hebben ABN Amro, Bruns ten Brink en ING het beleid versoepeld. Zij accepteren voortaan iedereen. ING hanteert echter wel een premieverhoging na 65 jaar. Onna-onna heeft het beleid veranderd en accepteert ouderen boven de 75 jaar niet meer. Terwijl deze autoverzekeraar vorig jaar nog iedereen accepteerde. Bovendien moeten klanten van Onna-onna een hogere premie betalen na hun 70ste.

“Onder autoverzekeraars is een trend aan de gang waarbij zij steeds minder vaak ouderen weigeren maar daar tegenover staat dat ze hogere premies vragen. Dit past in een bredere trend waarbij verzekeraars steeds specifieker hun premies bepalen. Zo wordt de premie steeds verfijnder gebaseerd op postcode en leeftijd van de bestuurder,” licht Erik Hordijk van Verzekeringssite.nl toe.

Lees meer over
Reumapatiënten kunnen in 2014 nauwelijks nog overstappen

Reumapatiënten kunnen in 2014 nauwelijks nog overstappen

Zorgverzekeraars bieden steeds minder uitgebreide aanvullende pakketten aan waar iedereen terecht kan. Hierdoor kunnen mensen die veel zorg gebruiken zoals reumapatiënten...

"zorgverzekering raadsel voor nederlanders"

"zorgverzekering raadsel voor nederlanders"

Voor 82 procent van de Nederlanders is de basisverzekering nog steeds een raadsel, beweert Erik Hordijk, van Verzekeringssite.nl.   Hordijk baseert zijn bewering...

"overstappen bij eigen zorgverzekeraar levert 65 euro op"

"overstappen bij eigen zorgverzekeraar levert 65 euro op"

Nederlanders besparen gemiddeld 65 euro per jaar op hun premie met een goedkopere online versie van hun zorgverzekering", aldus de Verzekeringssite.nl. “Grote...

"zorgpremie modale inkomens fors duurder"

"zorgpremie modale inkomens fors duurder"

Nederlanders met een modaal inkomen betalen 42 procent meer aan premie voor het basispakket van de zorgverzekering door de in het regeerakkoord geplande invoering...

Verzekeringssite onderstreept conclusies nma

Verzekeringssite onderstreept conclusies nma

Alleen al op hun autoverzekering, kunnen Nederlanders in totaal zo;n 800 miljoen euro besparen, beweert de Verzekeringssite. Verzekeringssite.nl onderstreept de...

Pakketkorting verzekeringen sigaar uit eigen door

Pakketkorting verzekeringen sigaar uit eigen door

“De kortingen die verzekeraars geven voor pakketten zijn een sigaar uit eigen doos,” aldus Erik Hordijk van Verzekeringssite.nl in de uitzending van...