Eigen risico bij woonpolissen rukt op

MoneyView (logo)

Het aantal inboedelverzekeringen waarbij gekozen kan worden voor ‘geen eigen risico’ neemt af. Het standaard eigen risico is bovendien flink gestegen van 43 euro in 2014 naar bijna 66 euro nu. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van MoneyView naar woonverzekeringen.
 

Tegelijk stijgen de premies van deze producten. Opstalverzekeringen zijn gemiddeld 4 procent duurder geworden. De gemiddelde premie van inboedelverzekeringen steeg met 1,4 procent. "Verzekeraars reageren hiermee op de toenemende schadefrequentie, zonder deze extra lasten volledig in de premie te verwerken."

De vijf sterren voor prijs van inboedelverzekeringen zijn voor Inshared (Inboedelverzekering), Klaverblad (Inboedelverzekering Budget) en De Nederlanden van Nu (Inboedelverzekering). De vijf sterren voor voorwaarden zijn dit jaar voor Delta Lloyd (Inboedelverzekering Compleet), Ohra (Inboedelverzekering Allrisk) en SNS Bank (Inboedelverzekering).
De vijf sterren voor prijs van opstalverzekeringen zijn toegekend aan Aon Direct (Woonhuisverzekering), Kroodle (CasaKroodle) en De Nederlanden van Nu (Opstalverzekering). Voor voorwaarden gaan de vijf sterren naar Huis in Eén Verzekeringen (Opstalverzekering), Nationale-Nederlanden (Woonhuisverzekering Maatwerk All-in) en SNS Bank (Woonhuisverzekering).

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Jongeren tot 20 procent duurder uit bij opstalverzekeringen

Jongeren tot 20 procent duurder uit bij opstalverzekeringen

Ter gelegenheid van het jaarlijkse Special Item over woonverzekeringen heeft MoneyView de invloed van de leeftijd van de verzekerde op de hoogte van...

Premie stijgt meer dan inboedel- en herbouwwaarde

Premie stijgt meer dan inboedel- en herbouwwaarde

De verzekeringspremies stijgen harder dan de inboedel- en herbouwwaarde, aldus MonyeView. Uit het Special Item van juni 2016 bleek al dat met name de allrisk dekkingen...

AFM ziet alleen incidenten bij inzet contra-expertise

AFM ziet alleen incidenten bij inzet contra-expertise

Er zijn af en toe incidenten maar geen structurele problemen bij de inzet van contra-expertise bij woonverzekeringen. Dit constateert de AFM in een verkenning naar...

Independer: forse premieverschillen woonverzekeringen

Independer: forse premieverschillen woonverzekeringen

Volgens Independer verschillen woonverzekeringen enorm in premie. De duurste verzekeringen kosten ruim elf keer meer dan de goedkoopste. Independer analyseerde ruim...

Zekur.nl biedt nu ook woonverzekeringen

Zekur.nl biedt nu ook woonverzekeringen

ZEKUR.nl, door Univé op de markt gebracht als goedkoop zorgverzekeringslabel voor jongeren, biedt nu ook woongerelateerde verzekeringen. De dekkingen worden...