Eigen risico bij woonpolissen rukt op

MoneyView (logo)

Het aantal inboedelverzekeringen waarbij gekozen kan worden voor ‘geen eigen risico’ neemt af. Het standaard eigen risico is bovendien flink gestegen van 43 euro in 2014 naar bijna 66 euro nu. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van MoneyView naar woonverzekeringen.
 

Tegelijk stijgen de premies van deze producten. Opstalverzekeringen zijn gemiddeld 4 procent duurder geworden. De gemiddelde premie van inboedelverzekeringen steeg met 1,4 procent. "Verzekeraars reageren hiermee op de toenemende schadefrequentie, zonder deze extra lasten volledig in de premie te verwerken."

De vijf sterren voor prijs van inboedelverzekeringen zijn voor Inshared (Inboedelverzekering), Klaverblad (Inboedelverzekering Budget) en De Nederlanden van Nu (Inboedelverzekering). De vijf sterren voor voorwaarden zijn dit jaar voor Delta Lloyd (Inboedelverzekering Compleet), Ohra (Inboedelverzekering Allrisk) en SNS Bank (Inboedelverzekering).
De vijf sterren voor prijs van opstalverzekeringen zijn toegekend aan Aon Direct (Woonhuisverzekering), Kroodle (CasaKroodle) en De Nederlanden van Nu (Opstalverzekering). Voor voorwaarden gaan de vijf sterren naar Huis in Eén Verzekeringen (Opstalverzekering), Nationale-Nederlanden (Woonhuisverzekering Maatwerk All-in) en SNS Bank (Woonhuisverzekering).

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Fout in waardebepaling melden bij verzekeraar

Fout in waardebepaling melden bij verzekeraar

Infofolio roept consumenten op een terugmelding te doen aan hun verzekeraar als zij denken dat de modelwaarde van hun woning niet klopt. Volgens de Consumentenbond...

Hypotheek op pand voor verhuur weinig aangeboden

Hypotheek op pand voor verhuur weinig aangeboden

Het aantal aanbieders dat een hypotheek verstrekt voor een pand dat verhuurd zal worden, is niet noemenswaardig toegenomen in het afgelopen jaar. Aldus het nieuwe...

Waarom spaarrente maar niet stijgt

Waarom spaarrente maar niet stijgt

Het rentepercentage dat momenteel over spaarrekeningen wordt vergoed, kruipt steeds dichter naar nul procent. Per half september bedraagt het gemiddelde nog maar...

Fatsoenlijke matennaaiers

Fatsoenlijke matennaaiers

‘Nederland’ is zich sinds een jaar of tien meer bewust van het feit dat je een andere partij aansprakelijk kunt stellen voor leed dat je is aangedaan....

MoneyView: daling spaarrente zet voort

MoneyView: daling spaarrente zet voort

Aanbieders blijven de spaarrentes verlagen, aldus MoneyView. De gemiddelde rente voor DOS is in het derde kwartaal met 10 procent gedaald ten opzichte van het tweede...

De Homo Advisicus kan niet achterover leunen

De Homo Advisicus kan niet achterover leunen

Het is zaterdagochtend. De brievenbus kleppert al vroeg. Blij loop je naar de deurmat. Daar ligt, vers van de pers, de extra dikke zaterdagkrant. Nieuwsgierig...