"er lopen te veel slechte adviseurs rond"

PvdA (logo)

"Ik vind oprecht dat er te veel slechte adviseurs rondlopen." Dat zegt Henk Nijboer, lid van de Tweede-Kamerfractie van de PvdA, in FFP Magazine.

Nijboer: "Zelf heb ik het meermalen meegemaakt dat ik het product waarover ik advies kreeg beter begreep dan de adviseur. Dat is natuurlijk schandalig, zeker als mensen er dik voor moeten betalen. De sector mag dat niet accepteren en had zelf moeten ingrijpen om te voorkomen dat er een wildgroei van incapabele adviseurs was. Daar willen we nu van af en hard wetgeving helpt daarbij. Dat doet misschien pijn, maar het is nodig."

Nijboer verder: "Veel adviseurs denken: we hebben een toets, dus dat moeten we weten. Nee. de toets meet het minimale niveau. Het is een ondergrens; als je dat niet kunt, dan willen we je niet als adviseur. De wetgever kan geen uitmuntende kwaliteit afdwingen, we kunnen hooguit zeggen: 'We accepteren geen rotzooi meer. De rest is aan de sector."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Ton Gabriëls - 20 mei 2015

Meneer Nijboer (Beste Henk), Sept. 2013 waren we 2x bij U in Den Haag en U wilde niet praten. Alleen uw mening en U wist wel wie en hoe wij waren/zijn? Onlangs heb ik uw Minister Jeroen Dijsselbloem gesproken bij PvdA politiek café te Bergen op Zoom. Ik heb meneer Dijsselbloem persoonlijk uitgenodigd om eens met ons als kleine tussenpersoon in gesprek te gaan (bij voorkeur samen met de commissie CFD). Bij deze nodig ik U graag samen met Jeroen Dijsselbloem uit voor een goed gesprek. Komt U gerust eens polderen in het mooie Lepelstraat. Ik hoop dat U / PvdA deze handschoen oppakt, want wij nemen U graag mee in ons mooie vak. Tot ziens/horens, groet Ton Gabriëls wij

Joost van Nieuwenhuijze - 18 mei 2015

De man is cum laude afgestudeerd en gebruikt zichzelf als norm. Enige werkervaring anders dan bejaarde billen wassen voor hij de politiek in ging had hij niet. Typisch zo'n voorbeeld van zo'n fantastische goede stuurman die aan wal staat.

Dick Aardenburg - 18 mei 2015

Vervang "financiel adviseur" voor "politicus", en lees het artikel opnieuw. Helaas klopt het helemaal, behoudens paragraaf 2. Hoe eerder er een examen en PE-toets wordt ingevoerd voor politici hoer beter. Examen- en toets-vragen uiteraard opgesteld door de burger.

Peter Veldhuizen - 18 mei 2015

Meneer Nijboer is Kamerlid voor de PvdA. Zijn partijgenoot Jeroen is minister van financiën en dus eigenlijk verantwoordelijk voor Reaal en ASR, de 2 staatsverzekeraars. Beide verzekeraars hebben o.a. nog Woekerpolis problemen. Verzekerden zouden zelf bij de verzekeraar een schadevergoeding moeten eisen. De minister verwacht, dat extra druk op de verzekeraars werkt, door ze een boete op te leggen bij nalatigheid en het verder openbaar te maken. De verzekeraars houden heel Nederland een worst voor en doen eigenlijk helemaal niets,( ja, rekken en daarbij blijven) Steeds maar weer verkeerde voorstellingen blijven geven. Als die problemen netjes en snel werden opgelost, komt het vertrouwen in de maatschappij terug.

Nico van Koesveld - 18 mei 2015

Zou best kunnen natuurlijk. Ik denk zelfs dat je gelijk hebt Henk. Vooral als je als adviseur bij een bank werkt en je kunt niet meer dan je bankproduct over de toonbank duwen, dan weet je te weinig, zeker van het vergelijken wat er allemaal in de markt is. Tja, en als Henk, van de zeer betrouwbaar gebleken en goed gewaardeerde PVDA net zo'n adviseur spreekt, dan denk ik dat de politieke frustratie wel compleet is. Dan kakelt dat wel makkelijk, er zijn veel slechte adviseurs. Henk, het is nog veel erger, bij de bank zijn het helemaal geen adviseurs, het zijn productschuivers. En dat weet jij natuurlijk al, want die heb je gesproken. Alleen als we echt in de schijnwerpers staan, dan verliezen de slechte adviseurs het aan alle kanten van de gewone politici. Oei, oei, wat een parlementaire enquêtes zijn er in jullie vak voorbij gekomen. Succes Henk, de laatste loodjes voor je, je hebt weer van de doen spreken. Straks op naar het bedrijfsleven, wellicht als "goede" adviseur.

Martin Schipper - 18 mei 2015

Beste Henk Nijboer, Gelukkig hoef je nog maar even. Dan is jouw partij uitgedund, mede omdat er een schrijnend gebrek is aan mensen die snappen hoe je een volk vertegenwoordigt. Gelukkig krijg je een riante wachtgeldregeling. Kun je op google wel even opzoeken hoe je daar het beste mee om kunt gaan. Die adviseurs zijn toch niet te vertrouwen... En een toets voor Kamerleden, die willen wij als volk wel! Regel jij dat nog even voor je weg gaat? Gaat het volk het minimale niveau voor een kamerzetel bepalen en om het moeilijk te maken gaan we óók een integriteits- en moraliteitstoets invoeren. En dat natuurlijk dan elke vier jaar hè..

Dick Aardenburg - 18 mei 2015

@Roy. Uitstekend verwoord, hopelijk leest dhr. Nijboer dit ook, en zijn collega's.

Wim Bremmers - 18 mei 2015

Er zijn ook teveel slechte media, die zo'n uitmuntend politicus een podium geven, zonder journalistiek door te vragen naar zijn opvattingen. Misschien had Henk net een slechte logopedist of huisarts bezocht, want ja, ook die hebben een ondergrens aan niveau. Waren er geen ziekenhuizen in de media die kankerpatiënten niet onderzoeken? Ach, dat is allemaal niet zo belangrijk, afgezet tegen een slechte financieel adviseur. Beste Henk, wordt hierna toezichthouder (en laat je goed betalen voor je perfecte werk), want er wordt kennelijk ook slecht toezicht gehouden. Hoe zouden die slechte adviseurs nog in de markt kunnen zijn? @Nico heeft helemaal gelijk: banken zouden geen advies meer mogen geven, ofwel moeten communiceren dat zijn enkel productadvies geven. En ook op internet (execution only, begrijp je dat Henk?) zou het woord 'advies' verbannen moeten worden. Dat scheelt al een heleboel slechte adviezen, PE-Plus of niet ...

Gerben Zwiers - 18 mei 2015

Beste heer Nijboer, Ik vind het nogal wat om te roepen ''er lopen veel slechte adviseurs rond''. Waar baseert u dat op? Enkel op het advies wat u zelf heeft gehad? Kortzichtig! Dat is hetzelfde wanneer ik zeg dat er veel slechte politica rond lopen. Volgens mij moet ik daarvoor de mensen in kwestie eerst persoonlijk beoordelen? Dat onze sector aangepakt moet worden is meer dan prima, maar ik stel voor dat u bij mij in de praktijk komt kijken hoe de zaken echt lopen. Dan ziet u ook dat onze studies totaal niet matchen met de praktijk. Het is namelijk ontzettend makkelijk om studies in elkaar te draaien terwijl u voorbij gaat aan de praktijk. Iets wat wel vaker gebeurd in Den Haag? De nieuwe WFT / PE Plus examens gaan namelijk verder dan kennis en kwaliteit, het gaat namelijk om uitdunnen van de adviseurs! Resultaat nog meer werklozen!! Beste heer Nijboer, denk even na voordat u dingen roept!

Geert Sijbring - 18 mei 2015

Dit gaat mij echt te ver , Wat ik wel weet is dat er geen enkele politici rondloop die betrouwbaar en betrokken is. En als de heer Nijboer het dan beter weet waarom hebben ze dan niet eerder gegrepen. Toen de banken en maatschappijen de zaak belazerden, Ik ben het zo zat die overheid !!!!!!. Ze hebben Nederland inmiddels finaal geplunderd, en uit verkocht. ,Om dit geld dan weer te verkwanselen aan onzinnige projecten waar hij en zijn ambtenaren een stakke plasser van krijgen . Het lijk er op dat er andere middelen moeten worden ingezet. om de grootse criminele organisatie van ons land "'de overheid"" een toontje lager te laten zingen . Ik ben een christen en mag niet doden. Maar laatst werd ik midden in de nacht bezweet wakker van een harde knal , Wat bleek ik had gedroomd dat ik en Volkswagen busje vol dynamiet tot ontploffing had gebracht op het binnenhof . Ik ben daarvan erg geschrokken en heb hulp gezocht want als een overheid mij al tot een moordenaar kan maken. Hoe slecht moet zo,n overheid dan zijn. Daarom heb ik ook maanden niet meer gereageerd . Dus dit is niet goed voor mij maar ik kon mij nu niet beheersen. Geert Sijbring

Lees meer over
Kamervragen Nijboer over AFM-leidraad boeterente

Kamervragen Nijboer over AFM-leidraad boeterente

Henk Nijboer (PvdA) heeft Kamervragen gesteld naar aanleiding van de net verschenen AFM-leidraad 'Vergoeding voor vervroegde aflossing van de hypotheek '. Nijboer...

Kamervragen Nijboer over flitskredieten

Kamervragen Nijboer over flitskredieten

Henk Nijboer (PvdA) heeft naar aanleiding van onderzoek door Argos en De Correspondent Kamervragen gesteld over flitskredieten. De aanpak van de AFM, sinds 2011,...

Nijboer: waarom geen rentemiddeling bij Finqus

Nijboer: waarom geen rentemiddeling bij Finqus

Henk Nijboer (PvdA) wil van minister Dijsselbloem weten waarom Finqus (de nieuwe naam van de omgevallen DSB Bank) niet aan rentemiddeling doet en of de bank dit...

PvdA wil bankenbelasting verdubbelen

PvdA wil bankenbelasting verdubbelen

De PvdA wil een verdubbeling van de bankenbelasting. Dit staat in het verkiezingsprogramma van de PvdA dat 24 oktober is gepresenteerd. "Bedrijven betalen 21...

"Dit jaar eerste uitspraken schending bankierseed"

"Dit jaar eerste uitspraken schending bankierseed"

Op dit moment zijn zes klachten aanhangig bij de Tuchtcommissie Banken die moet oordelen over een mogelijke schending van de Bankierseed. De eerste uitspraken zullen...

"Zijn mensen vrij hun eigen tussenpersoon te kiezen?"

"Zijn mensen vrij hun eigen tussenpersoon te kiezen?"

"Zijn mensen vrij hun eigen tussenpersoon te kiezen?" Dat vraagt het PvdA-Kamerlid Henk Nijboer aan minister Dijsselbloem van Financiën na de berichtgeving...