"er lopen te veel slechte adviseurs rond"

PvdA (logo)

"Ik vind oprecht dat er te veel slechte adviseurs rondlopen." Dat zegt Henk Nijboer, lid van de Tweede-Kamerfractie van de PvdA, in FFP Magazine.

Nijboer: "Zelf heb ik het meermalen meegemaakt dat ik het product waarover ik advies kreeg beter begreep dan de adviseur. Dat is natuurlijk schandalig, zeker als mensen er dik voor moeten betalen. De sector mag dat niet accepteren en had zelf moeten ingrijpen om te voorkomen dat er een wildgroei van incapabele adviseurs was. Daar willen we nu van af en hard wetgeving helpt daarbij. Dat doet misschien pijn, maar het is nodig."

Nijboer verder: "Veel adviseurs denken: we hebben een toets, dus dat moeten we weten. Nee. de toets meet het minimale niveau. Het is een ondergrens; als je dat niet kunt, dan willen we je niet als adviseur. De wetgever kan geen uitmuntende kwaliteit afdwingen, we kunnen hooguit zeggen: 'We accepteren geen rotzooi meer. De rest is aan de sector."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Ton Gabriëls - 20 mei 2015

Meneer Nijboer (Beste Henk), Sept. 2013 waren we 2x bij U in Den Haag en U wilde niet praten. Alleen uw mening en U wist wel wie en hoe wij waren/zijn? Onlangs heb ik uw Minister Jeroen Dijsselbloem gesproken bij PvdA politiek café te Bergen op Zoom. Ik heb meneer Dijsselbloem persoonlijk uitgenodigd om eens met ons als kleine tussenpersoon in gesprek te gaan (bij voorkeur samen met de commissie CFD). Bij deze nodig ik U graag samen met Jeroen Dijsselbloem uit voor een goed gesprek. Komt U gerust eens polderen in het mooie Lepelstraat. Ik hoop dat U / PvdA deze handschoen oppakt, want wij nemen U graag mee in ons mooie vak. Tot ziens/horens, groet Ton Gabriëls wij

Martin Schipper - 18 mei 2015

Beste Henk Nijboer, Gelukkig hoef je nog maar even. Dan is jouw partij uitgedund, mede omdat er een schrijnend gebrek is aan mensen die snappen hoe je een volk vertegenwoordigt. Gelukkig krijg je een riante wachtgeldregeling. Kun je op google wel even opzoeken hoe je daar het beste mee om kunt gaan. Die adviseurs zijn toch niet te vertrouwen... En een toets voor Kamerleden, die willen wij als volk wel! Regel jij dat nog even voor je weg gaat? Gaat het volk het minimale niveau voor een kamerzetel bepalen en om het moeilijk te maken gaan we óók een integriteits- en moraliteitstoets invoeren. En dat natuurlijk dan elke vier jaar hè..

Roy van Zijp - 18 mei 2015

Tja er zijn slechte adviseurs en er zijn slechte politici. Het verschil alleen is dat de verzekeringsbranche heel hard zijn best doet om beter te worden en dat helaas dat van politici niet gezegd kan worden. Iedereen kan politicus worden, maar op dit moment kan niet iedereen meer adviseur worden. Onduidelijke producten wordt onder meer door dezelfde politiek veroorzaakt. Hadden wij niet een mooi product levensloop?, Spaarloonregelingen? Mocht de burger daar niet op vertrouwen? Zou er een vitaliteitsregeling komen? Ineens allemaal afgeschaft met overgangsmaatregelen. Kom op zeg politicus, ga eerst eens na hoe je met fatsoenlijk wetgeving er voor kan zorgen dat producten begrijpelijk worden voor de consument en dat niet elk jaar de producten moeten veranderen omdat de politiek zonodig weer iets moet veranderen( lees nivelleren?). Roy van Zijp, Masters Juristen B.V.

Pieter Oorlog - 18 mei 2015

Wie is dat dan Henk Nijboer, nooit van gehoord, dus niet relevant wat hij aangeeft. Als een echte autoriteit dit soort zaken aangeeft dienen wij ons wel zorgen te maken. Laten we allen uitgaan van het positieve en er met elkaar voor zorgen dat wij een sublieme beroepsgroep gaan worden en wij allen juist die lat hoger willen leggen. Dan vallen de rotte appels of de zakkenvullers vanzelf af en blijven de liefhebbers en vaklieden over. Tevens zou het mooi zijn als er eindelijk meer vrouwen in onze beroepsgroep gaan komen voor een betere balans. Goede zaken.

Gerben Zwiers - 18 mei 2015

Beste heer Nijboer, Ik vind het nogal wat om te roepen ''er lopen veel slechte adviseurs rond''. Waar baseert u dat op? Enkel op het advies wat u zelf heeft gehad? Kortzichtig! Dat is hetzelfde wanneer ik zeg dat er veel slechte politica rond lopen. Volgens mij moet ik daarvoor de mensen in kwestie eerst persoonlijk beoordelen? Dat onze sector aangepakt moet worden is meer dan prima, maar ik stel voor dat u bij mij in de praktijk komt kijken hoe de zaken echt lopen. Dan ziet u ook dat onze studies totaal niet matchen met de praktijk. Het is namelijk ontzettend makkelijk om studies in elkaar te draaien terwijl u voorbij gaat aan de praktijk. Iets wat wel vaker gebeurd in Den Haag? De nieuwe WFT / PE Plus examens gaan namelijk verder dan kennis en kwaliteit, het gaat namelijk om uitdunnen van de adviseurs! Resultaat nog meer werklozen!! Beste heer Nijboer, denk even na voordat u dingen roept!

Peter Huizinga - 18 mei 2015

@Albert van der Poll.... Of hij is bij de Groninger lokale boerenleenbank aan de balie geweest en meet daaraan alle adviseurs in geheel Nederland af. Zit je nu zelf niet een beetje te generaliseren? Onderschat de kennis in onze provincie niet!!! En als ik Herman Finkers mag geloven kan men daar in Almelo maar beter z'n mond houden!

Dennis Jellema - 18 mei 2015

Zoals Henk het verkondigd, is het een mening, en niet een feit. Henk mag zijn mening hebben. Zo vind ik Jeroen een slechte minister van Financien dat is ook een mening! En ook ik mag mijn mening hebben.

Peter Veldhuizen - 18 mei 2015

Meneer Nijboer is Kamerlid voor de PvdA. Zijn partijgenoot Jeroen is minister van financiën en dus eigenlijk verantwoordelijk voor Reaal en ASR, de 2 staatsverzekeraars. Beide verzekeraars hebben o.a. nog Woekerpolis problemen. Verzekerden zouden zelf bij de verzekeraar een schadevergoeding moeten eisen. De minister verwacht, dat extra druk op de verzekeraars werkt, door ze een boete op te leggen bij nalatigheid en het verder openbaar te maken. De verzekeraars houden heel Nederland een worst voor en doen eigenlijk helemaal niets,( ja, rekken en daarbij blijven) Steeds maar weer verkeerde voorstellingen blijven geven. Als die problemen netjes en snel werden opgelost, komt het vertrouwen in de maatschappij terug.

Geert Sijbring - 18 mei 2015

Dit gaat mij echt te ver , Wat ik wel weet is dat er geen enkele politici rondloop die betrouwbaar en betrokken is. En als de heer Nijboer het dan beter weet waarom hebben ze dan niet eerder gegrepen. Toen de banken en maatschappijen de zaak belazerden, Ik ben het zo zat die overheid !!!!!!. Ze hebben Nederland inmiddels finaal geplunderd, en uit verkocht. ,Om dit geld dan weer te verkwanselen aan onzinnige projecten waar hij en zijn ambtenaren een stakke plasser van krijgen . Het lijk er op dat er andere middelen moeten worden ingezet. om de grootse criminele organisatie van ons land "'de overheid"" een toontje lager te laten zingen . Ik ben een christen en mag niet doden. Maar laatst werd ik midden in de nacht bezweet wakker van een harde knal , Wat bleek ik had gedroomd dat ik en Volkswagen busje vol dynamiet tot ontploffing had gebracht op het binnenhof . Ik ben daarvan erg geschrokken en heb hulp gezocht want als een overheid mij al tot een moordenaar kan maken. Hoe slecht moet zo,n overheid dan zijn. Daarom heb ik ook maanden niet meer gereageerd . Dus dit is niet goed voor mij maar ik kon mij nu niet beheersen. Geert Sijbring

Albert van der Poll - 18 mei 2015

@ Peter Huizinga, het mag ook de Boerenleenbank of de Raiffeisenbank in Almelo zijn hoor, het gaat me erom dat er geen enkel verschil wordt gemaakt tussen ongebonden adviseurs, en gebonden loondienstadviseurs, en dat de heer Nijboer in de val van de zelfoverschatting trapt. Herman heeft net een nieuwe CD uit met lofliederen! op Almelo, die vindt ons veel te bescheiden, en is al helemaal geen voorstander van je mond houden.

Lees meer over
HuninkDorgelo lijft BuroPost in

HuninkDorgelo lijft BuroPost in

HuninkDorgelo en BuroPost zijn samengaan. "Er wordt verder gegaan onder de naam HuninkDorgelo terwijl het DNA van BuroPost sterk terug zal komen in de dienstverlening...

Financieel adviseur is de zilveren kogel

Financieel adviseur is de zilveren kogel

De financieel adviseur is de ideale persoon om proactief klanten in beweging te krijgen. Dat blijkt zonneklaar uit het AFM-rapport ‘Experimenten: samen leren...

Adviseur ruim 8 procent meer kwijt aan kosten doorlopend toezicht

Adviseur ruim 8 procent meer kwijt aan kosten doorlopend toezicht

De kosten van het doorlopend toezicht door de AFM stijgen in 2017 met gemiddeld zes procent. Voor adviseurs en bemiddelaars bedraagt de kostentoename ruim 8 procent....

Nps-score adviseurs Nh1816 verder gestegen

Nps-score adviseurs Nh1816 verder gestegen

De Net Promotor Score van met Nh1816 samenwerkende adviseurs is in 2016 gestegen tot +60 bij advies en +59 bij het afhandelen van schade. Al jaren en als een van...

Kamervragen Nijboer over AFM-leidraad boeterente

Kamervragen Nijboer over AFM-leidraad boeterente

Henk Nijboer (PvdA) heeft Kamervragen gesteld naar aanleiding van de net verschenen AFM-leidraad 'Vergoeding voor vervroegde aflossing van de hypotheek '. Nijboer...

Kamervragen Nijboer over flitskredieten

Kamervragen Nijboer over flitskredieten

Henk Nijboer (PvdA) heeft naar aanleiding van onderzoek door Argos en De Correspondent Kamervragen gesteld over flitskredieten. De aanpak van de AFM, sinds 2011,...