Exact dezelfde autoverzekering tot 460 euro duurder in dezelfde straat

Hans de Kok (Pricewise)

Een deel van de autoverzekeraars hanteert sterk uiteenlopende premies voor dezelfde WA-verzekering terwijl het bestuurdersprofiel en viercijferige postcodegebied verder gelijk zijn. Dat stelt Pricewise. "Hierdoor kan exact dezelfde WA-verzekering van dezelfde verzekeraar aan het begin van de straat tot 77 procent duurder zijn dan aan het einde van de straat. Het verschil in premie kan zo oplopen tot ruim 460 euro op jaarbasis."

"Een ruime meerderheid (64 procent) van de autoverzekeraars past geavanceerde microzoning toe, waarbij premies al kunnen verschillen als de laatste letter van een postcode anders is. Hierdoor kunnen grote verschillen per straat of dorp ontstaan", aldus Pricewise-directeur Hans de Kok.

Pricewise deed onderzoek naar premiedifferentiatie bij 22 autoverzekeraars op meer dan 3.500 postcodes in de vijf grote steden Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Eindhoven. Daarnaast werden nog eens ruim 500 postcodes onderzocht in veertien kleinere gemeenten. Hiervoor werd gebruikgemaakt van data van verzekeraars en dataleveranciers MoneyView en Rolls.

Uit analyse van de data blijkt dat prijsverschillen binnen dezelfde straat kunnen voorkomen als een straat meerdere postcodes beslaat. Dit geldt vooral voor de steden, omdat straten daar over het algemeen langer zijn. Bij de kleinere gemeenten zijn vooral verschillen te zien binnen de dorpen zelf. De Kok: “We hebben dit twee jaar geleden ook al onderzocht en toen kwamen we enorme verschillen tegen. We zien wel dat dit bij sommige verzekeraars minder voorkomt, maar toch moeten we vaststellen dat er nog steeds grote verschillen zijn binnen hetzelfde viercijferige postcodegebied."

 

 

 

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Autoverzekering onterecht beëindigd

Autoverzekering onterecht beëindigd

Op basis van de door de verzekeraar gegeven informatie mocht de consument ervan uitgaan dat de autoverzekering onvoorwaardelijk was geaccepteerd door de verzekeraar....

Maastricht duurste stad voor een autoverzekering

Maastricht duurste stad voor een autoverzekering

Uit onderzoek van Autoverzekering.nl is gebleken dat inwoners van Maastricht de hoofdprijs betalen voor hun autoverzekering. Leeftijd en dekking maken hierbij geen...

Autoverzekering in Nederland versus Amerika: verschillen en leerpunten op een rij

Autoverzekering in Nederland versus Amerika: verschillen en leerpunten op een rij

De verschillen tussen de autoverzekering in Nederland en Amerika zijn groot. Zo zijn de bedragen voor de wettelijke aansprakelijkheid in Amerika vele malen lager...

Autoverzekering in Nederland versus Amerika

Autoverzekering in Nederland versus Amerika

Door Maneesha Bakas, manager VDK assurantiën uit Voorburg Inmiddels heb ik ruim 10 jaar ervaring met autoverzekeringen. Ik kan met enige zekerheid en vertrouwen...

Consumentenbond: "En-blocclausule volstrekt onwenselijk"

Consumentenbond: "En-blocclausule volstrekt onwenselijk"

"De en-blocclausule is volstrekt onwenselijk, het levert consumenten over aan de willekeur van verzekeraars." Aldus de Consumentenbond bij haar bericht dat autoverzekeraars...

Independer: autoverzekering jongeren wordt onbetaalbaar

Independer: autoverzekering jongeren wordt onbetaalbaar

Jongeren tussen 18 en 24 jaar voelen volgens Independer steeds meer pijn van de premieverhogingen bij WA-autoverzekeringen. Op dit moment betaalt deze groep gemiddeld...