Familiehypotheek Woonfonds staat inwonen familieleden toe

Familiehypotheek Woonfonds 2

Na de ruimere mogelijkheden voor zelfstandigen en voor mensen die een woning willen kopen om te verhuren, introduceert Woonfonds de Familiehypotheek. Deze hypotheek staat toe dat klanten familieleden laten inwonen. Het is dan ook toegestaan om een deel van de woning aan hen te verhuren ondanks het huurbeding. Er zijn meerdere varianten mogelijk zoals Kangoeroe wonen, zelfstandig wonen en het plaatsen van een zorgunit.

Paul Bänziger, manager Woonfonds: "Door de vergrijzing en de privatisering van de zorg ontstaan nieuwe behoeftes in de woningmarkt. Bij Woonfonds hielden we al rekening met inkomsten uit lijfrente en nu gaan we nog een stapje verder met toestaan van inwoning en gedeeltelijke verhuur."

Bänziger geeft aan dat Woonfonds met de Familiehypotheek verdere invulling geeft aan de toekomstige seniorenpropositie van Woonfonds. Als eerste bank staat zij inwoning en de daarbij benodigde woningaanpassing van de woning expliciet toe. Voor bijvoorbeeld mantelzorg of dubbele bewoning voor familie tot de 2e graad.

Impact op het adviestraject

Inwoning heeft impact op het adviestraject, omdat er voor de klant en inwoner fiscale, juridische en financiële gevolgen aan kunnen zitten. Daarom werkt Woonfonds intensief samen met haar adviseurs en zorgt zij voor uitgebreide kennisondersteuning ten behoeve van het adviestraject. Bänziger: "Daarnaast heeft inwoning ook impact op gebeurtenissen tijdens de looptijd. Daarom helpt Woonfonds naast de klanten ook de inwoners als het even tegen zit, bijvoorbeeld met Woonfonds Doet."

Woonfonds informeert de adviseurs over de mogelijke fiscale, juridische en financiële gevolgen voor klanten. Woonfonds faciliteert dit in samenwerking met financieel opleider ‘Hoffelijk’. Tijdens het SEH-congres op 18 april geeft Alex Erlings een Masterclass over Kangoeroe wonen. Daarnaast houden Hoffelijk en Woonfonds meer uitgebreidere informatiebijeenkomsten

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Woonfonds:  steeds meer ouders worden huisbaas

Woonfonds: steeds meer ouders worden huisbaas

De vraag naar verhuurhypotheken voor particulieren neemt toe. Steeds vaker kopen ouders een woning voor een kind dat gaat studeren, concludeert Woonfonds uit signalen...

Woonfonds: ruimte voor Woningverhuur Hypotheek

Woonfonds: ruimte voor Woningverhuur Hypotheek

De krapte op woningmarkt biedt ruimte voor de Woningverhuur Hypotheek, aldus onderzoeken van Woonfonds, dat zelf de mogelijkheid biedt een hypotheek af te sluiten...

Woonfonds komt met cursus ‘Taxeren financiering woning verhuurde staat’

Woonfonds komt met cursus ‘Taxeren financiering woning verhuurde staat’

Er is een  groot verschil tussen een woningtaxatie en een taxatie voor commercieel vastgoed. Woonfonds introduceert, samen met Academie voor Vastgoed, een tussenvariant...

Woonfonds biedt Woningverhuur Hypotheek

Woonfonds biedt Woningverhuur Hypotheek

Zo maakt Woonfonds het kopen van een woning om te verhuren eerder haalbaar voor particulieren. Aldus Woonfonds bij de introductie van de Woningverhuur Hypotheek.  De...

Woonfonds biedt pas gestarte zzp'er zelfde leencapaciteit als werknemer

Woonfonds biedt pas gestarte zzp'er zelfde leencapaciteit als werknemer

Woonfonds gaat als eerste intermediairpartij evenveel leencapaciteit bieden aan pas gestarte zelfstandigen als aan werknemers in loondienst. Een zzp’er die...

Woonfonds ontwikkelt adviseurzoeker voor zelfstandigen

Woonfonds ontwikkelt adviseurzoeker voor zelfstandigen

Woonfonds heeft de “adviseurzoeker voor zelfstandigen” ontwikkeld. De nieuwe zoekmachine bevat nu een beperkt aantal geselecteerde adviseurs met goede...