Ffp-directeur geeft startschot Pensioen3daagse

Opening pensioen3daagse 2016

FFP-directeur Ruud Polet heeft vanochtend met een slag op de gong de Amsterdamse Beurs geopend. Daarmee werd tegelijk het startschot gegeven van de Pensioen3daagse. De gongslag vormde ook de aftrap voor de campagne 'Op de toekomst kun je rekenen' van de FFP.

Polet sloeg op de gong in het bijzijn van diverse partners van de Pensioen3daagse, die is opgezet door Wijzer in Geldzaken, een initiatief van het ministerie van Financiën. Als lid van de programmaraad van de Pensioen3daagse werd FFP gevraagd om de openingshandeling te verrichten.

Met haar campagne ‘Op de toekomst kun je rekenen’ laat de FFP zien dat financiële planning voor steeds meer Nederlanders cruciaal wordt. Het aantal huishoudens met een complexe financiële situatie neemt toe, onder meer door een stijgend aantal scheidingen, pensioenonzekerheid, de toename van het aantal zzp’ers en het ontstaan van steeds meer samengestelde gezinnen. Tegelijk neemt het aantal sociale voorzieningen af: de AOW-leeftijd gaat omhoog (nu opnieuw voor mensen die na 1954 zijn geboren) terwijl pensioenregelingen worden versoberd. Uit onderzoek van Wijzer in Geldzaken blijkt dat veel mensen geen goed zicht hebben op het effect dat deze veranderingen op hun financiële situatie hebben. "Een goede financiële planning geeft mensen inzicht in hun financiële situatie, voor nu en in de toekomst. Dit inzicht maakt hen wendbaarder en weerbaarder. Ook geeft het rust en zekerheid in complexe financiële situaties", aldus de FFP.

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
FFP omarmt verbod op binaire opties

FFP omarmt verbod op binaire opties

FFP zegt blij te zijn met het besluit van de Europese Autoriteit voor Effecten en Markten (ESMA) om maatregelen te treffen die retailbeleggers moeten beschermen...

Piet Jonkers nieuw bestuurslid FFP

Piet Jonkers nieuw bestuurslid FFP

Piet Jonkers (47) is benoemd tot bestuurslid Federatie Financieel Planners. Jonkers is momenteel bij ABN Amro verantwoordelijk voor Human Resources in het management...

Rob van den Aker nieuwe voorzitter FFP

Rob van den Aker nieuwe voorzitter FFP

Rob van den Aker is Marc van Poeteren opgevolgd als bestuursvoorzitter FFP.  Van den Aker (51) heeft ruim 25 jaar ervaring in de bancaire sector in diverse...

Finalisten Planner van het Jaar bekend

Finalisten Planner van het Jaar bekend

Fons de Bilde (Inzicht en Advies, Utrecht), Stefan Mertens (ABN Amro Bank, Leiden) en Berry van Zuidam (Raasveld Bennis Financieel Planners en Raasveld Bennis Scheidingsmediators,...

Tien genomineerden titel financieel Planner van het Jaar

Tien genomineerden titel financieel Planner van het Jaar

De FFP heeft de namen bekend gemaakt van de tien gecertificeerd financieel planners die nog in de race zijn om de titel FFP-Financieel Planner van het Jaar 2017.  ...

Van Poeteren benoemd tot voorzitter FPSB europe

Van Poeteren benoemd tot voorzitter FPSB europe

FFP-bestuursvoorzitter Marc van Poeteren is tevens benoemd tot voorzitter van FPSB Europe, het orgaan van acht Europese financiële planningsorganisaties met...