Financieel Paspoort krijgt vorm

Financieel Paspoort werkconferentie 2016

Na afloop van de werkconferentie vorige week hebben zich vele personen gemeld die als ambassadeur voor Financieel Paspoort willen optreden. Daarnaast hebben 20 organisaties aangegeven te willen bijdragen en op korte termijn daarover in gesprek willen.
 

Stichting Financieel Paspoort "stelt de burger centraal zodat hij zelf zijn eigen financiële zelfraadzaamheid kan vergroten. Onze missie is het verhogen van het financieel bewustzijn van iedere burger door het bieden van financieel overzicht. Wij zetten ons in op het ontwikkelen van een financiële mobiele app voor de burger waarin dit overzicht kan worden bereikt. Wij vinden dat een overzicht van de financiën makkelijk en snel moet kunnen worden verkregen. Net als bij een paspoort is het Financieel Paspoort ook alleen van de burger. Het bevat zijn gegevens en gaat over zijn persoonlijke financiële situatie. De gegevens in het overzicht zijn voor iedereen begrijpelijk. De weergave is simpel en men ziet in één oogopslag welke financiële producten hij allemaal heeft".

In totaal waren er vorige week bijna 100 deelnemers aanwezig van ruim 40 verschillende bedrijven en organisaties op de eerste werkconferntie van de Stichting. Alle deelnemers sloten aan bij één van de zeven discussieonderwerpen, zoals Trends en noodzaak, Ontsluiten van (overheids)bronnen en Producten en processen in de financiële industrie. Na drie ronden van vijftien minuten werden de aanbevelingen van de deelnemers verwerkt in het rapport ter afsluiting van de eerste fase van het Financieel Paspoort. Het rapport met aanbevelingen vanuit de markt werd overhandigd aan Mariette Hamer, voorzitter van de Sociaal Economische Raad (foto).

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Financieel Paspoort ontwikkelt app

Financieel Paspoort ontwikkelt app

De Stichting Financieel Paspoort verwacht in mei de app FP uit te rollen. Met de App FP kan iedereen zelfstandig of geholpen makkelijk een check doen van zijn...

Maakbaarheidsstudies financieel paspoort van start

Maakbaarheidsstudies financieel paspoort van start

 De eerste maakbaarheidsstudies voor Pensioenen-APK en Schuldhulpverlening zijn recent in Utrecht van start gegaan.  De maakbaarheidsstudies zijn onderdeel...

Financieel paspoort krijgt voet aan de grond

Financieel paspoort krijgt voet aan de grond

De Stichting Financieel Paspoort, die een app FP heeft ontwikkeld waar iedere burger gebruik van moet gaan maken, heeft haar route kaart verspreid onder alle organisaties...

Stichting Financieel Paspoort bij Klijnsma

Stichting Financieel Paspoort bij Klijnsma

De Stichting Financieel Paspoort heeft de route kaart ‘de Burger centraal’ overhandigd aan staatssecretaris Jetta Klijnsma van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.  ...