Fors hogere schadelast autoverzekeringen

Bas de Voogd 2016

De schadelast van autoverzekeraars valt in 2015 flink hoger uit dan in de vier eerdere schadejaren. Op basis van zijn portefeuille van ruim 300.000 autoverzekeringen verwacht Voogd & Voogd dat 2015 voor de gehele branche in het rood eindigt. "Aanzienlijke premieverhogingen voor de nabije toekomst zijn zeer realistisch", aldus ceo Bas de Voogd.

Als serviceprovider voor twintig verzekeraars en 1.800 bemiddelaars kan Voogd & Voogd naar eigen zeggen een redelijk betrouwbare voorspelling doen voor de gehele Nederlandse markt. Over 2015 komt de schadelast inclusief provisie en volmachtbeloning uit op een percentage van 93 procent, terwijl 2014 eindigde op 83 procent. Doorgaans tellen verzekeraars hier nog een kostenopslag van tenminste 10 procent bij op. "Dan eindigt 2015 nu al in het rood", constateert De Voogd.

Bovendien leert de ervaring dat de schadelast in de eerste 12 maanden na afloop van het tekenjaar nog zeker 5 procent oploopt, als gevolg van bijreserveringen op letselschaden en nog niet gemelde schades. De totale schadelast over 2015 zou dus zomaar kunnen eindigen op 108 procent ten opzichte van de premie. Een negatief rendement waar behalve verzekeraars ook toezichthouder De Nederlandsche Bank niet tevreden mee zal zijn. Vorig jaar maakte DNB zich al zorgen over het oplopende technische verlies in de branche Motorrijtuigen Aansprakelijkheid. "Aanzienlijke premieverhogingen voor de nabije toekomst zijn daardoor zeer realistisch te noemen", aldus De Voogd.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Veldhuizen - 25 januari 2016

als verzekeraars de resultaten uitsplitsen naar label, verkoopkanaal /intermediair en de beheerskosten/ reclamekosten e.d .van de doelgroep, dan zal; vermoedelijk blijken, dat internet verkopen, niet zaligmakend zijn. Elk onderdeel moet zijn broek kunnen ophouden. Ik ben benieuwd naar de autotekening van NH (Noordhollandsche)

Lees meer over
Voogd Open: 126 mille voor Prinses Máxima Centrum

Voogd Open: 126 mille voor Prinses Máxima Centrum

Tijdens de elfde editie van het Prinses Máxima Centrum Voogd Open is een recordbedrag van 126.000 euro bijeengebracht. Achttien teams van verzekeraars,...

Partnership NN en Voogd & Voogd

Partnership NN en Voogd & Voogd

Nationale-Nederlanden en Voogd & Voogd willen vanaf de zomer van 2018 samenwerken op het gebied van particuliere schadeverzekeringen. NN blijft risicodrager...

Slimme technologie helpt klanten vooruit

Slimme technologie helpt klanten vooruit

Het vorige artikel van onze hand in een VVP-uitgave, sloten wij af met de woorden: ‘Wij zien de toekomst zonnig tegemoet’. Dat doen we nog steeds....

Voogd & Voogd, Flexfront, Hypotheekadviseur en Krediet Makelaar beste serviceproviders

Voogd & Voogd, Flexfront, Hypotheekadviseur en Krediet Makelaar beste serviceproviders

Voogd & Voogd, Flexfront, de Hypotheekadviseur en de Krediet Makelaar zijn de best presterende serivceproviders van 2017, zo blijkt uit onderzoek van Bureau...

Erik de Voogd weg als aandeelhouder bij Voogd & Voogd

Erik de Voogd weg als aandeelhouder bij Voogd & Voogd

Iinvesteringsmaatschappij Five Arrows Principal Investments (onderdeel  Rothschild Merchant Banking) neemt een belang in Voogd & Voogd. Aandeelhouders Bencis...

We staan nog maare staan nog maar aan het begin

We staan nog maare staan nog maar aan het begin

De deelnemers aan het ronde tafel gesprek over Business support zijn enthousiast over de opmars van chatbots en geautomatiseerde vormen van adviesondersteuning....