Fors hogere schadelast autoverzekeringen

Bas de Voogd 2016

De schadelast van autoverzekeraars valt in 2015 flink hoger uit dan in de vier eerdere schadejaren. Op basis van zijn portefeuille van ruim 300.000 autoverzekeringen verwacht Voogd & Voogd dat 2015 voor de gehele branche in het rood eindigt. "Aanzienlijke premieverhogingen voor de nabije toekomst zijn zeer realistisch", aldus ceo Bas de Voogd.

Als serviceprovider voor twintig verzekeraars en 1.800 bemiddelaars kan Voogd & Voogd naar eigen zeggen een redelijk betrouwbare voorspelling doen voor de gehele Nederlandse markt. Over 2015 komt de schadelast inclusief provisie en volmachtbeloning uit op een percentage van 93 procent, terwijl 2014 eindigde op 83 procent. Doorgaans tellen verzekeraars hier nog een kostenopslag van tenminste 10 procent bij op. "Dan eindigt 2015 nu al in het rood", constateert De Voogd.

Bovendien leert de ervaring dat de schadelast in de eerste 12 maanden na afloop van het tekenjaar nog zeker 5 procent oploopt, als gevolg van bijreserveringen op letselschaden en nog niet gemelde schades. De totale schadelast over 2015 zou dus zomaar kunnen eindigen op 108 procent ten opzichte van de premie. Een negatief rendement waar behalve verzekeraars ook toezichthouder De Nederlandsche Bank niet tevreden mee zal zijn. Vorig jaar maakte DNB zich al zorgen over het oplopende technische verlies in de branche Motorrijtuigen Aansprakelijkheid. "Aanzienlijke premieverhogingen voor de nabije toekomst zijn daardoor zeer realistisch te noemen", aldus De Voogd.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Veldhuizen - 25 januari 2016

als verzekeraars de resultaten uitsplitsen naar label, verkoopkanaal /intermediair en de beheerskosten/ reclamekosten e.d .van de doelgroep, dan zal; vermoedelijk blijken, dat internet verkopen, niet zaligmakend zijn. Elk onderdeel moet zijn broek kunnen ophouden. Ik ben benieuwd naar de autotekening van NH (Noordhollandsche)

Lees meer over
Nadere inspanningen nodig bij verzekeraars

Nadere inspanningen nodig bij verzekeraars

DNB constateert dat verzekeraars voortgang boeken in het toekomstbestendig maken van de sector, maar dat nadere inspanningen van verzekeraars, toezichthouders en...

Hechtere samenwerking Voogd & Voogd en Van Bruggen Adviesgroep

Hechtere samenwerking Voogd & Voogd en Van Bruggen Adviesgroep

Voogd & Voogd gaat het grootste gedeelte van de verzekeringen van Van Bruggen Adviesgroep onder haar hoede nemen. Na de focus op hypotheken wil Van Bruggen...

AFM focust op keuzebegeleiding bij pensioenen

AFM focust op keuzebegeleiding bij pensioenen

"Eén op de drie Nederlanders is ontevreden over hun pensioenfonds. En wat ik nog zorgwekkender vind: veel mensen bouwen minder pensioen op dan verwacht. Zij...

DNB publiceert good practice uitbesteding

DNB publiceert good practice uitbesteding

DNB heeft de definitieve good practice Uitbesteding voor verzekeraars gepubliceerd. De good practice zet de relevante wet- en regelgeving voor de uitbesteding door...

Dirk Scheringa gaat medewerkers DNB formeel horen

Dirk Scheringa gaat medewerkers DNB formeel horen

Bijna negen jaar na het faillissement van DSB zullen op bevel van de rechter op 3, 4 en 5 september 2018 getuigenverhoren plaatsvinden over “het opzettelijk...

Olaf Sleijpen wordt DNB-divisiedirecteur Toezicht Verzekeraars

Olaf Sleijpen wordt DNB-divisiedirecteur Toezicht Verzekeraars

Per 15 oktober wordt Olaf Sleijpen divisiedirecteur Toezicht Verzekeraars bij DNB.  Sleijpen (48) studeerde economische wetenschappen aan de universiteit van...