Geen samenhang tussen Wonen, Zorg en Pensioen in regeerakkoord

Mark Rutte staand 2017

Meer samenhang tussen Wonen, Zorg en Pensioen, daar gaat het volgens de trendwatchers naar toe. In het dinsdag gepresenteerde regeerakkoord wordt de trend niet of nauwelijks opgepakt. Verder dan dit komt het programma niet: "De hervorming van het tweede-pijlerpensioenstelsel leidt in de opbouwfase tot duidelijkere eigendomsrechten ten aanzien van het pensioenvermogen. Bijkomend voordeel hiervan is dat het eenvoudiger wordt om in de opbouwfase vermogensopbouw in de eigen woning te integreren in de vermogensopbouw in het pensioen. Dit kan aan de orde komen nadat de hervorming van het pensioenstelsel is afgerond."

Vereniging Eigen Huis vindt dat het nieuwe kabinet juist morrelt aan de eigen woning als pensioenvoorziening. VEH: "Uit het regeerakkoord spreekt geen waardering voor de grote maatschappelijke en economische betekenis van het eigen woningbezit. Vereniging Eigen Huis valt vooral de afbouw van bestaande regelingen op, waarbij eerder gedane beloftes worden geschonden. Dat ondermijnt het vertrouwen in het eigen huis als pensioenvoorziening. Omdat het eigen huis maatschappelijk wordt beschouwd als een belangrijke pijler voor het pensioen, wringt dat."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
NN: kabinet stuurt juist aan op hogere verzuimcijfers

NN: kabinet stuurt juist aan op hogere verzuimcijfers

NN voorziet dat de door het nieuwe kabinet beoogde collectivisering voor kleine werkgevers van het tweede jaar loondoorbetaling bij ziekte op termijn juist leidt...

Kabinet slaat gat in pensioenopbouw werknemers

Kabinet slaat gat in pensioenopbouw werknemers

De pensioenplannen uit het regeerakkoord slaan een gat van 20 procent in de pensioenopbouw van werknemers. Om dit te repareren zullen werknemers jaarlijks 2,5 procent...

"regeerakkoord trekt woningmarkt niet vlot"

"regeerakkoord trekt woningmarkt niet vlot"

De Hypotheker vindt dat het Regeerakkoord te weinig bijdraagt aan het vlot trekken van de woningmarkt.   Directievoorzitter Paul van der Meijs: "De Hypotheker...

VEH onaangenaam verrast over regeerakkoord

VEH onaangenaam verrast over regeerakkoord

Vereniging Eigen Huis zegt onaangenaam verrast te zijn dat in het nieuwe regeerakkoord het fiscale onderscheid tussen bestaande en nieuwe hypotheken wordt gehandhaafd....