Geldbelangen: overheid moet nu ingrijpen in woekerpolisaffaire

Rob Goedhart 2015

"Er moet een werkgroep of commissie komen die vast stelt welke problemen er nog zijn en of en zo ja,hoe die opgelost kunnen worden. Zo’n werkgroep of commissie moet bestaan uit vertegenwoordigers van verzekeraars, toezichthouders én consumenten." Aldus de Stichting Geldbelangen in een notitie die zij aan de vooravond van het Algemeen Overleg op 15 april over beleggingsverzekeringen aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.

Rob Goedhart, voorzitter van de stichting: "De woekerpolisaffaire staat op het punt zijn tienjarig jubileum te vieren. De zaak sleept zich maar voort. Slecht voor consumenten én verzekeraars. Het voorstel om de AFM bevoegdheden te geven verzekeraars hogere boetes op te leggen zal niets helpen. Het maximum van een paar miljoen boete tikken verzekeraars zo af. En iedereen in de juridische strijd zit te wachten op het oordeel van het Europese Hof (verwacht op 29 april, red.). Mijn voorspelling is dat daarmee misschien een slag gewonnen wordt, maar zeker niet de oorlog. Verzekeraars kunnen hele dure advocaten inhuren die het ongetwijfeld gaat lukken deze zaken nog heel lang te redden.

"De politiek moet nu haar verantwoordelijkheid nemen en zorgen dat er een werkgroep of commissie komt waarin gestructureerd overleg gaat komen tussen verzekeraars, toezichthouders en consumentenvertegenwoordigers. Binnen zo'n werkgroep moeten de problemen geïnventariseerd gaan worden en besproken worden of en zo ja, hoe die tot een oplossing kunnen worden gebracht."

Geldbelangen ziet twee voornaamste knelpunten binnen de woekerpolissen. Er is nog steeds sprake van te veel kosten in veel verzekeringen. "Wij zien voorbeelden waarbij nog steeds 25 tot 40 procent van de inleg van de klanten aan kosten is opgegaan. Alle compensatie op basis van de Wabeke-aanbeveling is veel te gering. En dat er nog steeds overlijdensrisico gedekt wordt op basis van de sterftetafels van de vorige eeuw - terwijl we zelfs de AOW-leeftijd al verschoven hebben omdat we langer leven - is niet anders te verklaren dan dat het een hele grote winstbron voor verzekeraars is."

Geldbelangen vindt dat als de politiek woensdag niet tot zo'n werkgroep of commissie komt "ze de consument zwaar in de kou zet. En dat is koren op de molen van de verzekeraars".

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Geldbelangen blijft inzetten op nationaal overleg woekerpolissen

Geldbelangen blijft inzetten op nationaal overleg woekerpolissen

"Goed om te horen dat ook VEH en VEB stellen dat de woekerpolisaffaire nog lang niet is afgelopen en dat er nog steeds polissen lopen met veel te hoge kosten....

"Niet bank wordt aangepakt, maar Stichting die gedupeerden helpt"

"Niet bank wordt aangepakt, maar Stichting die gedupeerden helpt"

De AFM heeft besloten dat Stichting Geldbelangen niet langer door mag gaan met het ondersteunen van gedupeerde klanten van Interbank.   Deze bank verkocht...

Geldbelangen daagt pensioenverzekeraars uit

Geldbelangen daagt pensioenverzekeraars uit

Stichting Geldbelangen daagt verzekeraars uit te tonen dat ze voortvarend inspelen op de 1 september van kracht geworden Wet verbeterde premieregeling. Voorzitter...

Consumind past tv-commercial aan na klacht rob goedhart

Consumind past tv-commercial aan na klacht rob goedhart

Volgens Stichting Geldbelangen (Rob Goedhart) misleidt Consumind (een initiatief van MTVTD) de consument in commercials, veelal uitgezonden rondom TV-uitzendingen...

"Geef wettelijk recht lopende pensioencontracten open te breken"

"Geef wettelijk recht lopende pensioencontracten open te breken"

Geef houders van een pensioenpolis die worden gedupeerd door de momenteel extreem lage rente "het wettelijk recht hun lopende contract open te breken en in...

Oproep Geldbelangen aan Tweede kamer: dwing herkansing af

Oproep Geldbelangen aan Tweede kamer: dwing herkansing af

Stichting Geldbelangen wil dat de Tweede Kamer herkansing afdwingt voor mensen die de afgelopen jaren pensioenkapitaal hebben moeten laten omzetten in wegens de...