Gemiddelde dekkingsgraad pensioenfondsen 94 procent

Pensioen ouder stel op strand

De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is per eind juli gelijk aan 94 procent. Dit betekent een lichte stijging van één procentpunt ten opzichte van vorige maand. Dat blijkt uit de Pensioenthermometer van Aon Hewitt.

DNB maakte begin juli bekend dat verzekeraars een andere, momenteel gunstiger (hogere) rentecurve mogen hanteren om hun langetermijnverplichtingen te berekenen. Deze zogenoemde ‘Ultimate Forward Rate’ (UFR) geldt nog niet voor pensioenfondsen, maar dat zou in de toekomst kunnen veranderen. “In onze Pensioenthermometer berekenen we daarom voortaan ook de dekkingsgraad rekening houdend met de UFR,” zegt Raymond de Kuiper, Director Risk & Financial Management Consulting bij Aon Hewitt. “Als we nu de UFR hanteren, dan is de gemiddelde dekkingsgraad 97 procent.”

Lees meer over

Reacties

Pieter 2 augustus 2012

De gemiddelde dekkingsgraad van alle pensioenfondsen is een overbodig -want niets zeggend- cijfer. Deelnemers willen weten hoe "hun" pensioenfonds er voorstaat. De UFR is een gevaarlijk instrument in een tijd van dalende rente. En tenslotte: dekkingsgraden zijn geen dagkoersen. Maak dat er dan ook niet van.

Dekkingsgraad pensioenfondsen valt terug

Dekkingsgraad pensioenfondsen valt terug

De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is, na een stijging in juli, in augustus teruggevallen naar 106%. De beleidsdekkingsgraad bleef stabiel...

Dekkingsgraad pensioenfondsen stijgt

Dekkingsgraad pensioenfondsen stijgt

De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is, na maanden stabiel te zijn geweest, in juli gestegen naar 107 procent. De beleidsdekkingsgraad,...

Dekkingsgraad pensioenfondsen verbeterd

Dekkingsgraad pensioenfondsen verbeterd

De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is in april met één procent gestegen, van 104 naar 105 procent. De beleidsdekkingsgraad,...

Aon: dekkingsgraad pensioenfondsen stabiel

Aon: dekkingsgraad pensioenfondsen stabiel

De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is in maart gelijk gebleven op 104%. De beleidsdekkingsgraad, die leidend is voor kortingen en indexatie,...

Forse stijging pensioenuitkering bpr

Forse stijging pensioenuitkering bpr

De pensioenuitkering van de gemiddelde beschikbare premieregeling, ook wel bekend als DC-regeling, is in het vierde kwartaal van 2016 fors gestegen van 687 euro...

Dnb-boete van 10.000 euro voor Aon Hewitt

Dnb-boete van 10.000 euro voor Aon Hewitt

DNB heeft Aon Hewitt Risk FInancial Management een last onder dwangsom van een half miljoen euro en een bestuurlijke boete van 10.000 euro opgelegd. De dwangsom...