Graafsma van start met Financieel Verbond

René Graafsma

Met de publicatie van het artikel 'Claimclubs bundelen krachten' in het FD ziet het Financieel Verbond het levenslicht. Initiatiefnemer is René Graafsma (Claimexperts) die samenwerkt met Pieter Lijesen (Woekerpolisproces), Ab Flipse (Woekerpolis.nl) en Bert Jan Tiesinga (Wakkerpolis). De website financieelverbond.nl biedt een podium voor "alle claimclubs, hun acties en hun tarieven".

"Het Financieel Verbond is geen kleinschalig en plotseling initiatief", zegt Graafsma. Er zijn al verschillende besprekingen geweest met bestaande claimorganisaties die zich bezighouden met het verhalen van de schade op ´woekerpolissen´. "Enkele weken geleden was er een initiatief van BNR Nieuwsradio om een gesprek te hebben over de communicatie betreffende de compensatieregelingen van de verzekeraars", vertelt Graafsma. "Omdat de verzekeraars niet aan de uitzending wilden deelnemen ging het verhaal niet door." Het Financieele Dagblad pakte het onderwerp wel op en sprak onder meer met vertegenwoordigers van de grootste claimclubs.

Volgens Graafsma is de tijd inmiddels rijp voor een krachtenbundeling van de claimclubs. "Op dit moment zijn er meerdere bepalende procedures aan de orde, bij rechtbanken en bij het klachteninstituut Kifid (vele tientallen ‘speerpuntdossiers’). De zaken staan alle met elkaar in verband, regelmatig zijn er schikkingen en uitspraken. Daardoor ontstaat er een gemeenschappelijke lijn waardoor een ‘Verbond’ ook vanzelf ontstaat. Om niet verzand te raken in eindeloze procedures bij het klachteninstituut of bij de rechtbanken ligt een goede samenwerking van de relevante organisaties voor de hand."

 

Missie

Op de website beschrijft Graafsma de 'missie' van het Financieel Verbond: "Het initiatief beoogt, in eerste instantie, organisaties en krachten te bundelen die werken aan het verhalen van schade, het realiseren van claims, op verzekeraars die ten opzichte van de polishouders schadeplichtig zijn omdat er sprake is van beleggingsverzekeringen die ‘woekerpolissen’ bleken te zijn."

"Met de tijd zal het Financieel Verbond zich verder ontwikkelen als de vertegenwoordiger van de belangenbehartigers, voor die zaken waarin een gemeenschappelijk belang kan worden gevonden. Gesprekken met ‘de politiek’, ‘de toezichthouders’ en ‘organisaties van verzekeraars en intermediairs’ zijn daar een voorbeeld van."

Het Financieel Verbond gaat een nieuwsbrief uitbrengen. Aanmelden kan via deze

link

.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Graafsma: "Wikkel woekerpolissen af volgens 'Allianz-regeling'"

Graafsma: "Wikkel woekerpolissen af volgens 'Allianz-regeling'"

René Graafsma roept de Tweede Kamer op om zijn zogeheten 'Allianz-regeling' over te nemen voor de afwikkeling van het slepende woekerpolisdossier. Graafsma...

NN betaalt in slepende woekerpoliszaak

NN betaalt in slepende woekerpoliszaak

De Commissie van Beroep van Kifid ziet geen grond de procedure tussen een woekerpolishouder en NN voort te zetten. Daarmee lijkt een eind gekomen aan een van de...

Hof: "Zeer hoge provisie voor enkel invullen aanvraagformulier"

Hof: "Zeer hoge provisie voor enkel invullen aanvraagformulier"

"De stelling van verzekeraars dat bij het afsluiten van woekerpolissen kosten niet gespecificeerd hoefden te worden en dat kon worden volstaan met een rekenvoorbeeld,...

Aandeelhouders aangesproken op woekerpolisaffaire

Aandeelhouders aangesproken op woekerpolisaffaire

Om aandacht te vragen voor het lot van woekerpolisgedupeerden, bezoekt de Consumentenbond de aandeelhoudersvergaderingen van verzekeraars ASR en Nationale-Nederlanden....

Kantelpunt in woekerpolisaffaire?

Kantelpunt in woekerpolisaffaire?

Het gerechtshof Den Bosch heeft bepaald dat ASR door haar ingehouden kosten op een woekerpolis aan de klant moet terugbetalen.    Het gaat om de eerste...

ASR voor rechter om waerdye-polis

ASR voor rechter om waerdye-polis

De Consumentenbond stapt naar de rechter, "omdat ASR weigert woekerpolisklanten gelijk te behandelen. Gesprekken van de Consumentenbond met ASR hierover zijn...