GroenLinks: spoedwet tegen salarisverhoging ING-topman

Tweede Kamer 600

GroenLinks werkt aan een spoedwet waarmee de salarisverhoging van ING-topman Ralph Hamers kan worden geblokkeerd. Dat zei Jesse Klaver zondag in het televisieprogramma Buitenhof. Hij deed een dringende oproep aan partijen van links tot rechts om de wet te steunen.

Klaver wil de wet uiterlijk komende vrijdag af hebben en voor een spoedadvies naar de Raad van State sturen. De wet zou dan nog voor de aandeelhoudersvergadering op 23 april door de Tweede en Eerste Kamer behandeld moeten zijn.

 De spoedwet regelt dat salarisverhogingen van bestuurders van systeembanken vooraf voor goedkeuring moeten worden voorgelegd aan de minister van Financiën. Daarnaast moet de wet de sluiproute dichten waardoor het vaste deel van bankierssalarissen in variabele bestanddelen, zoals aandelenpakketten, kan worden uitgekeerd. De spoedwet wijzigt de huidige Wet beloningsbeleid financiële ondernemingen.

Afgelopen donderdag steunden 148 Kamerleden een motie van Bart Snels (GroenLinks) waarin de Tweede Kamer zich uitspreekt tegen de voorgenomen salarisverhoging van 50 procent tot 3 miljoen euro per jaar. Klaver riep in Buitenhof zijn collega parlementariërs op om het niet te laten bij verontwaardiging, maar de wet mee te tekenen.

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Kleinere banken profiteren van Hamers-rel

Kleinere banken profiteren van Hamers-rel

ASN zag de instroom van nieuwe klanten vlak na commotie over het salaris van ING-topman Ralph Hamers vertienvoudigen, meldt het Financieele Dagblad (FD). Triodos...

Adviseur at van twee walletjes

Adviseur at van twee walletjes

Een adviseur die bij zijn beloning van twee walletjes at, moet de consument 6.747,21 euro vermeerderd met wettelijke rente terugbetalen. De adviseur bracht...

We maken ons graag kleiner dan we zijn

We maken ons graag kleiner dan we zijn

Hoe het komt dat financieel adviseurs zo’n slecht imago hebben? “we vergelijken onszelf niet met tweedehands autoverkopers, maar zo wordt de gemiddelde...

Top verplicht met OR in gesprek over beloning

Top verplicht met OR in gesprek over beloning

Het kabinet zal voor de zomer een wijziging van de Wet op de ondernemingsraden indienen die de bestuurders voortaan verplicht met de OR in gesprek te gaan over de...

"Beloning bij zorgpolissen niet goed zichtbaar"

"Beloning bij zorgpolissen niet goed zichtbaar"

"Het is nog altijd niet goed zichtbaar voor consumenten welke provisies of vergoedingen er zijn voor vergelijkingssites, tussenpersonen en volmachten."...

Ing verhoogt beloning commissarissen fors

Ing verhoogt beloning commissarissen fors

ING wil de beloning van zijn commissarissen flink verhogen, meldt het ANP.   De voorzitter van de commissarissen krijgt in het nieuwe plan vanaf 2016 een jaarvergoeding...