Helft beroepsbevolking geen inzicht in pensioen

Wijzer in geldzaken logo nieuw

De helft van de beroepsbevolking is zich niet goed bewust van de impact die grote levensgebeurtenissen kunnen hebben op hun pensioen. Dit blijkt uit onderzoek van Wijzer in geldzaken.
 

Uit het onderzoek blijkt dat de verdeling van pensioen bij 36% van de scheidingen niet aan de orde komt. "Bij echtscheiding schakelt 73% van de stellen de ­hulp in van bijvoorbeeld een mediator of scheidingsadvocaat, maar deze wijst vaak niet op het bestaan van een vereveningsformulier van de overheid. Alleen als scheidende stellen dit formulier invullen en binnen twee jaar na echtscheiding opsturen naar de pensioenuitvoerder wordt de pensioenverdeling na pensionering uitgevoerd", aldus Wijzer in Geldzaken.

Ook blijkt dat 72% van de mensen die het formulier niet hebben gebruikt en wel hulp of advies hebben gehad, door de professional niet op het formulier gewezen wordt (de groep die kiest om niet te verdelen buiten beschouwing gelaten). "Van degenen die wel gebruik maakten van het formulier en hulp kregen van een professional, geeft 17% aan dat de advocaat of mediator hen niet op het formulier heeft gewezen of hielp bij het invullen ervan. Wijzer in geldzaken roept mensen daarom op om tijdens de scheidingsprocedure hun pensioenverdeling goed te bespreken en – indien nodig – het vereveningsformulier in te vullen en op te sturen. Ook mediators, scheidingsadvocaten en financieel adviseurs moeten hun cliënten hierop wijzen."

Wijzer in geldzaken wijst erop dat grote levensgebeurtenissen als echtscheiding, baanverlies of overlijden vrijwel altijd financiële gevolgen hebben, zeker voor het pensioen. Uit het onderzoek blijkt dat zes op de tien wel eens heeft nagedacht over de inkomsten en uitgaven na pensionering. "Ruim een kwart maakt zich hier (redelijk) veel zorgen over. Desondanks wil 70% van de ondervraagden niet langer dan de pensioenleeftijd doorwerken om dezelfde levensstandaard te behouden. 69% van de respondenten verwacht overigens eerder AOW te krijgen dan in werkelijkheid het geval zal zijn."
 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Kinderen nemen geldpatronen over van ouders

Kinderen nemen geldpatronen over van ouders

"Veertig procent van de mensen die aangeven slecht met geld om te kunnen gaan, heeft dit voorbeeld van hun ouders meegekregen", aldus onderzoek van Motivaction in...

Hoekstra houdt persconferentie voor kinderen

Hoekstra houdt persconferentie voor kinderen

Minister van Financiën Wopke Hoekstra houdt donderdagochtend 15 maart een persconferentie voor leerlingen van groep 7 en 8 in het basisonderwijs. De persconferentie...

Anita van den Ende voorzitter Wijzer in Geldzaken

Anita van den Ende voorzitter Wijzer in Geldzaken

Anita van den Ende (directeur Financiële Markten bij het ministerie van Financiën) is Gita Salden opgevolgd als voorzitter van Wijzer in geldzaken. Hare...

"Niet te snel afscheid nemen van spaarhypotheek"

"Niet te snel afscheid nemen van spaarhypotheek"

Huizenbezitters met een spaar- of beleggingshypotheek kunnen deze sinds 1 januari in veel gevallen zonder belastingheffing afkopen bij aankoop van een nieuwe woning....

Ffp-directeur geeft startschot Pensioen3daagse

Ffp-directeur geeft startschot Pensioen3daagse

FFP-directeur Ruud Polet heeft vanochtend met een slag op de gong de Amsterdamse Beurs geopend. Daarmee werd tegelijk het startschot gegeven van de Pensioen3daagse....

Veel mensen schatten AOW-leeftijd te laag in

Veel mensen schatten AOW-leeftijd te laag in

Drie op de vijf Nederlanders schat de AOW-leeftijd verkeerd in, zo blijkt uit onderzoek van Wijzer in geldzaken.   Van de respondenten verwacht 69 procent...