"hypotheekadvies banken van lagere kwaliteit"

Independer Mascotte

Consumenten betalen bij grote banken minder voor hypotheekadvies, maar de kwaliteit van het advies is ook lager dan bij hypotheekketens en intermediairs. Dit blijkt uit een analyse van Independer.nl die gedurende drie jaar gegevens verzamelde over de prijs en kwaliteit van hypotheekadviseurs.

 

Doordat grote banken niet alleen verdienen aan het advies maar ook aan de producten, is hun advies vaak goedkoper dan van onafhankelijke adviseurs. Voor consumenten is het ook belangrijk te letten op de kwaliteit van het adviesproces: een goed advies kan tijdens de looptijd een besparing van duizenden euro’s opleveren, aldus Independer. Sinds 1 januari 2013 sturen adviseurs de klant een aparte rekening voor het advies dat ze geven. Daardoor wordt de afweging prijs versus kwaliteit bij hypotheekadviseurs voor de consument steeds belangrijker.

Hypotheekketens en intermediairs betrekken hypotheken van verschillende banken en verzekeraars in hun advies en scoren (met gemiddeld 8,9 resp. 9,1) hoger op kwaliteit van het advies dan de bank (gemiddeld 8). De klant betaalt voor dit advies wel een hogere prijs (gemiddeld 2.855 resp. 2.714 euro) dan bij een grote bank (gemiddeld 2.036 euro). Bij hypotheekketens en intermediair is de gemiddelde prijs (deels) inclusief afsluitkosten voor overlijdensrisicoverzekering.

Uit de analyse van 9.600 kwaliteitschecks op Independer.nl blijkt verder dat hypotheekadviseurs van grote banken vaker zaken onbesproken laten. De 'kosten van het hypotheekadvies', de 'uitleg over de verhuisregeling', de 'rentekorting', de 'bijleenregeling' en het 'bouwdepot' worden significant minder vaak besproken door bankadviseurs dan door adviseurs van hypotheekketens en het intermediair.

Uit de reviews van 28.500 consumenten op Independer.nl komt bovendien naar voren dat de klanttevredenheid van klanten bij de hypotheekketens en intermediairs met 8,9 resp. 9,1 veel hoger ligt dan bij de grote banken (gemiddelde score: 8)..

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Adviseur moet niet altijd willen mikken op maximale hypotheek

Adviseur moet niet altijd willen mikken op maximale hypotheek

"Vooral in een stijgende woningmarkt, waar de wettelijke regels voor de consument als knellend kunnen worden ervaren, vind ik het belangrijk te benadrukken dat de...

Meer onderscheid maken

Meer onderscheid maken

Hypotheekadviseurs zullen meer onderscheid moeten maken in het eigenlijke advies, het bemiddelingstraject voor het aanvragen en regelen van de hypotheek tot aan...

Execution only hypotheek nauwelijks voordeliger

Execution only hypotheek nauwelijks voordeliger

Een consument die zonder hulp van een adviseur een hypotheek wil afsluiten is nauwelijks voordeliger uit dan een consument die hiervoor wel een hypotheekadvsieur...

Passend hypotheekadvies niet per se het goedkoopste

Passend hypotheekadvies niet per se het goedkoopste

Een passend advies leidt niet per definitie tot de goedkoopst mogelijke hypotheekconstructie. Dit komt naar voren in een recente uitspraak van de Geschillencommissie...

Passend hypotheekadvies niet per definitie goedkoopste

Passend hypotheekadvies niet per definitie goedkoopste

 Passend advies hoeft niet per se in te houden de goedkoopste hypotheekconstructie, oordeelt de Geschillencommissie Financiële Dienstverlening (Kifid)....

Consumentenbond: "hypotheekadvies moet beter"

Consumentenbond: "hypotheekadvies moet beter"

Een steekproef van de Consumentenbond met mysteryshoppers laat zien dat "hypotheekadviestrajecten gebreken vertonen. Met name de onduidelijkheid over het aantal...