Hypotheekrente waarschijnlijk niet verder omhoog

Huis te koop estata TB

Het aantal renteverhogingen halverwege de maand februari ligt al hoger dan in de hele maand januari. Dat meldt De Hypotheekshop. Of het aantal verhogingen verder oploopt, hangt af - aldus de adviesketen - van de vraag of de rente op de kapitaalmarkt inderdaad tot rust gaat komen of niet. 

De Hypotheekshop Nieuws: "De opmars van de rente op de kapitaalmarkt maakte vorige week pas op de plaats. Wellicht dat bij beleggers de vrees voor een oplopende inflatie in Europa, in tegenstelling tot de situatie in de VS, wat is weggeëbd. De inflatieverwachting voor de komende jaren blijft immers nog onder de ECB-doelstelling. De hypotheekrente, die in de regel zo’n twee tot drie weken achterloopt op de kapitaalmarktrente, steeg afgelopen week nog wel. Dat was met name het geval voor de middel(lange) rentes. De verhogingen werden vooral doorgevoerd door aanbieders als Venn, Argenta en Philips, die over het algemeen wat minder snel reageren op ontwikkelingen op de kapitaalmarkt."

De Hypotheekshop verwacht dat doordat steeds meer pensioenfondsen en regiepartijen de markt betreden de concurrentie nog verder zal toenemen. Zeker op de lange rentevaste perioden als 20 en 30 jaar vast, en de hypotheken hoger dan 80 procent van de woningwaarde. Dit zou dan weer een drukkend effect op de rente kunnen hebben.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
NN verlaagt hypotheekrente automatisch bij aflossing

NN verlaagt hypotheekrente automatisch bij aflossing

Nationale-Nederlanden Bank gaat de hypotheekrente automatisch verlagen wanneer een klant, door aflossingen, in aanmerking komt voor een lagere risico-opslag. Daarnaast...

Focus geldverstrekkers op lagere tariefklassen neemt toe

Focus geldverstrekkers op lagere tariefklassen neemt toe

Een opvallende trend die de laatste weken zichtbaar is, aldus De Hypotheekshop, "is de toegenomen focus van geldverstrekkers als Merius, Syntrus, de labels van Hypotrust...

Verdere daling hypotheekrente voorlopig onwaarschijnlijk

Verdere daling hypotheekrente voorlopig onwaarschijnlijk

De gemiddelde rentemarge - het deel van de hypotheekrente van waaruit geldverstrekkers de kosten en winst betalen - bevindt zich al enkele weken op een erg laag...

Aandeel 12 en 15 jaar vast toegenomen

Aandeel 12 en 15 jaar vast toegenomen

Volgens De Hypotheekshop is het aandeel van 12 en 15 jaar vast in april toegenomen. "Waar 10, 20 en 30 jaar vast nog steeds de klok slaan, proberen ING en Rabobank...

Tijdelijke renteacties in opmars

Tijdelijke renteacties in opmars

"Na eerder NN en ING, maakten Rabobank en wederom ING tijdelijke renteacties bekend. Dit lijkt een nieuwe trend te zijn", meent De Hypotheekshop in haar overzicht...

Helft consumenten verwacht stijging hypotheekrente

Helft consumenten verwacht stijging hypotheekrente

Het consumentenvertrouwen op de woningmarkt is verder gedaald. In maart kwam de Eigen Huis Marktindicator uit op een score van 107. Dit is nog steeds ruim boven...