Hypotheekrente waarschijnlijk niet verder omhoog

Huis te koop estata TB

Het aantal renteverhogingen halverwege de maand februari ligt al hoger dan in de hele maand januari. Dat meldt De Hypotheekshop. Of het aantal verhogingen verder oploopt, hangt af - aldus de adviesketen - van de vraag of de rente op de kapitaalmarkt inderdaad tot rust gaat komen of niet. 

De Hypotheekshop Nieuws: "De opmars van de rente op de kapitaalmarkt maakte vorige week pas op de plaats. Wellicht dat bij beleggers de vrees voor een oplopende inflatie in Europa, in tegenstelling tot de situatie in de VS, wat is weggeëbd. De inflatieverwachting voor de komende jaren blijft immers nog onder de ECB-doelstelling. De hypotheekrente, die in de regel zo’n twee tot drie weken achterloopt op de kapitaalmarktrente, steeg afgelopen week nog wel. Dat was met name het geval voor de middel(lange) rentes. De verhogingen werden vooral doorgevoerd door aanbieders als Venn, Argenta en Philips, die over het algemeen wat minder snel reageren op ontwikkelingen op de kapitaalmarkt."

De Hypotheekshop verwacht dat doordat steeds meer pensioenfondsen en regiepartijen de markt betreden de concurrentie nog verder zal toenemen. Zeker op de lange rentevaste perioden als 20 en 30 jaar vast, en de hypotheken hoger dan 80 procent van de woningwaarde. Dit zou dan weer een drukkend effect op de rente kunnen hebben.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Wijze van funding heeft grote invloed op rentebeleid

Wijze van funding heeft grote invloed op rentebeleid

De wijze van funden blijkt sterk bepalend te zijn voor het rentebeleid van een geldverstrekker. Tot die conclusie komt De Hypotheekshop op basis van eigen onderzoek. De...

Hypotheekrente stijgt beperkt mee

Hypotheekrente stijgt beperkt mee

Hoewel de kapitaalmarktrente inmiddels circa 0,40 procentpunt is opgelopen, is de gemiddelde hypotheekrente vooralsnog slechts beperkt meegestegen (0,05 procentpunt...

Concurrentiestrijd dempt stijging hypotheekrente

Concurrentiestrijd dempt stijging hypotheekrente

De kapitaalmarktrente is sinds medio december al zo’n 0,3%-punt opgelopen. Desondanks reageren geldverstrekkers nog niet paniekerig. Dat leest De Hypotheekshop...

Geen grote stijging hypotheekrente

Geen grote stijging hypotheekrente

De Hypotheekshop voorziet geen grote stijging van de hypotheekrente. De keten in De Hypotheekshop Nieuws: "Gezien de grote concurrentie tussen geldverstrekkers,...

Minder rentekorting

Minder rentekorting

Argenta stopt vanaf deze week met de rentekorting van 0,1 procent voor nieuwe klanten als een orv bij Argenta Life wordt gesloten. Dat schrijft De Hypotheekshop...

Ook derde grootbank verhoogt renteopslag op aflossingsvrij

Ook derde grootbank verhoogt renteopslag op aflossingsvrij

Ook de derde grootbank verhoogt de renteopslag op aflossingsvrij, leest De Hypotheekshop Nieuws. "De afgelopen twee weken waren er nauwelijks rentewijzigingen. Rabobank...