Hypotheekrente waarschijnlijk niet verder omhoog

Huis te koop estata TB

Het aantal renteverhogingen halverwege de maand februari ligt al hoger dan in de hele maand januari. Dat meldt De Hypotheekshop. Of het aantal verhogingen verder oploopt, hangt af - aldus de adviesketen - van de vraag of de rente op de kapitaalmarkt inderdaad tot rust gaat komen of niet. 

De Hypotheekshop Nieuws: "De opmars van de rente op de kapitaalmarkt maakte vorige week pas op de plaats. Wellicht dat bij beleggers de vrees voor een oplopende inflatie in Europa, in tegenstelling tot de situatie in de VS, wat is weggeëbd. De inflatieverwachting voor de komende jaren blijft immers nog onder de ECB-doelstelling. De hypotheekrente, die in de regel zo’n twee tot drie weken achterloopt op de kapitaalmarktrente, steeg afgelopen week nog wel. Dat was met name het geval voor de middel(lange) rentes. De verhogingen werden vooral doorgevoerd door aanbieders als Venn, Argenta en Philips, die over het algemeen wat minder snel reageren op ontwikkelingen op de kapitaalmarkt."

De Hypotheekshop verwacht dat doordat steeds meer pensioenfondsen en regiepartijen de markt betreden de concurrentie nog verder zal toenemen. Zeker op de lange rentevaste perioden als 20 en 30 jaar vast, en de hypotheken hoger dan 80 procent van de woningwaarde. Dit zou dan weer een drukkend effect op de rente kunnen hebben.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Conclusies DNB gaan niet voor de hele hypotheekmarkt op

Conclusies DNB gaan niet voor de hele hypotheekmarkt op

Met name de langere hypotheekrentes en de tarieven zonder NHG zijn wel degelijk gedaald. Dat stelt De Hypotheekshop in reactie op recente DNB-conclusies.  De...

Kwart nieuw afgesloten hypotheken heeft rente die langer vaststaat dan 10 jaar

Kwart nieuw afgesloten hypotheken heeft rente die langer vaststaat dan 10 jaar

Nederlandse huishoudens (bestaande uit particulieren, inclusief eenmanszaken en samenwerkingsverbanden) zijn recent hun hypotheekrente voor een langere periode gaan...

Hypotheekrente bereikt opnieuw laagterecord

Hypotheekrente bereikt opnieuw laagterecord

"Op dit moment staan maar liefst 5 van de 10 gemiddelde hypotheekrentes die wij monitoren (variabel, 5, 10, 20 en 30 jaar vast; met en zonder NHG) op de laagste...

Verdere daling zeker mogelijk

Verdere daling zeker mogelijk

De bijna afgelopen junimaand is al de vierde maand op rij waarin geldverstrekkers hun hypotheektarieven per saldo verlagen, aldus De Hypotheekshop. De adviesketen:...

Meer geldverstrekkers verlagen rente

Meer geldverstrekkers verlagen rente

De Hypotheekshop sluit niet uit dat meer geldverstrekkers de komende tijd de rentetarieven verlagen. De adviesketen: "Vorige week verlaagden diverse geldverstrekkers...

"Langlopende hypotheekrente zal licht stijgen"

"Langlopende hypotheekrente zal licht stijgen"

De langlopende hypotheekrente zal licht stijgen, de kortlopende hypotheekrente blijft gelijk. Dat voorspellen de financiële experts van De Hypotheker.  "De...