Inbouwe: online hypotheek afsluiten vanaf 595 euro

Bouwe Kuik

Dynamic Credit lanceert de online hypotheekverstrekker bijBouwe. Consumenten kunnen via bijBouwe.nl direct online een hypotheek afsluiten. "Wij werken buiten de banken om en geven klanten snel duidelijkheid", zegt oprichter Bouwe Kuik. Klanten kunnen de hypotheek afsluiten met of zonder hulp van een hypotheekadviseur. Voor het afsluiten van een hypotheek rekent bijBouwe een vanafprijs van 595 euro.

Het platform van bijBouwe is gebouwd vanuit het perspectief van de klant die snel duidelijkheid wil hebben over de hoogte van de hypotheek en de rente, zegt Kuik (voormalig consultant bij IG&H). ”In een hypotheekmarkt waar banken zich steeds meer terugtrekken, bieden wij klanten een online alternatief." BijBouwe werkt 'buiten de banken' om. Volgens Kuik is de continuïteit gewaarborgd door samenwerking met institutionele beleggers die rechtstreeks de financiering van de hypotheken verzorgen.
BijBouwe koppelt de vraag van consumenten direct aan het aanbod van institutionele beleggers, waaronder pensioenfondsen. Het platform maakt het mogelijk een hypotheekaanvraag volledig online te doen. Klanten hebben de keuze dat zelf te doen, met behulp van een adviseur van bijBouwe óf met een onafhankelijk adviseur. Informatie over de status van de hypotheek is online beschikbaar, voor de consument en voor de adviseur.

BijBouwe biedt consumenten volgens Kuik direct zekerheid over het hypotheekbedrag en de rente. "Een aanvrager heeft binnen tien minuten inzicht in het leenbedrag en de hoogte van de rente. Het geld en de bijbehorende rente worden dan gereserveerd. Een bindende offerte is de volgende werkdag beschikbaar. Binnen vijf werkdagen kan de klant bij de notaris zitten."
BijBouwe biedt hypotheken aan van 37.500 tot 1 miljoen euro. Kuik ziet de hypotheek niet als een transactie, maar als het begin van een lange termijn relatie. "In de dienstverlening ligt de nadruk op kwaliteit, maar de inzet van technologie maakt het traject directer en makkelijker, waardoor de kosten lager kunnen zijn." Dit vertaalt zich in lagere kosten voor het afsluiten van een hypotheek (vanaf 595 euro in totaal) en scherpe rentetarieven. Klanten die een hypotheekadviseur inschakelen, betalen naast het starttarief ook 595 euro aan advieskosten.
"BijBouwe is voor de betrokken institutionele beleggers een efficiënte en aantrekkelijke route om direct te beleggen in Nederlandse woninghypotheken, die een stabiele lange termijn belegging vormen", aldus Kuik. De instroom van extra geld op de hypotheekmarkt zorgt voor meer concurrentie en meer keuze voor consumenten. BijBouwe streeft naar een marktaandeel in Nederland van 3 tot 5 procent.


Dynamic Credit

Dynamic Credit beheert hypotheekportefeuilles voor institutionele partijen die rechtstreeks in de Nederlandse markt willen investeren. Op dit moment heeft zij mandaten van institutionele beleggers voor meer dan 6 miljard euro voor beleggingen in Nederlandse hypotheken. Naast bijBouwe gaat het om de labels Hypotrust Woon Bewust Hypotheek en Hypotrust Elan Hypotheek.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
bijBouwe integreert duurzame huisscan HomeQgo

bijBouwe integreert duurzame huisscan HomeQgo

bijBouwe gaat samenwerken met het innovatieve HomeQgo om de verduurzaming van woningen toegankelijk en betaalbaar te maken. bijBouwe heeft de HomeQgo duurzame huisscan...

BijBouwe verleent eerste volmacht aan Romeo

BijBouwe verleent eerste volmacht aan Romeo

BijBouwe verleent een volmacht aan Romeo. Alle kantoren die zijn aangesloten bij Huismerk, de full servie formule van Romeo, krijgen toegang hebben tot de hypotheken...

Extra geld pensioenfondsen voor bijBouwe

Extra geld pensioenfondsen voor bijBouwe

Een aantal Nederlandse pensioenfondsen steekt extra geld in de hypotheken die worden verstrekt via bijBouwe. Hiermee is het voor bijBouwe weer mogelijk hypotheken...

Kwart klanten bijBouwe ziet af van hypotheekadvies

Kwart klanten bijBouwe ziet af van hypotheekadvies

Bijna een kwart (24,6 procent) van de klanten van bijBouwe ziet af van een hypotheekadvies en sluit zelf een hypotheek af. Dit constateert de online hypotheekverstrekker...

Hypotrust stopt met distributie voor bijBouwe

Hypotrust stopt met distributie voor bijBouwe

Hypotrust stopt met de distributie voor bijBouwe (Dynamic Credit). Vanaf 1 januari 2017 kunnen financieel adviseurs op basis van de bestaande samenwerkingsovereenkomst...

Consument zit nog niet te wachten op online hypotheek

Consument zit nog niet te wachten op online hypotheek

De afgelopen jaren maakte Nederland kennis met online hypotheekverstrekkers, zoals Eyeopen, die onlangs nog een samenwerking met Knab sloot, Hypotheek24, Moneyou...