Independer maakt vergelijken adviseurs eenvoudiger

Independer Mascotte

Independer zegt dat bezoekers nu betere voorselecties kunnen maken bij vergelijkingen van adviseurs.

Independer: "Mensen die een breed hypotheekaanbod willen kunnen nu kiezen om bank- en verzekeringsadviseurs vooraf weg te filteren uit hun zoekresultaat. Ook kan de bezoeker nu vooraf aangeven of hij gebruik wil maken van tussenpersonen die uitsluitend telefonisch advies geven."

De nieuwe filters bieden selectiemogelijkheden voor het type adviseur en voor de manier waarop het advies wordt gegeven. Bezoekers kunnen selecteren op hypotheekadviseurs van banken en verzekeraars of onafhankelijke adviseurs. Daarnaast kan de bezoekers filteren op het type adviseur: adviseurs die kantoor houden, adviseurs die bij je thuis komen, adviseurs die alleen gesprekken voeren via webcam of telefoon, gebonden of onafhankelijk advies.

Independer zegt het belangrijk te vinden dat mensen weten dat er verschil is tussen het advies van een bank of verzekeraar en dat van een onafhankelijk tussenpersoon. "Bank- of verzekeringsadviseurs hanteren vaak lagere adviestarieven dan een onafhankelijk tussenpersoon, maar hun aanbod beperkt zich bijna altijd tot producten van hun eigen bedrijf. De klant krijgt dus geen advies over producten van andere hypotheekbanken, die misschien wel beter bij hem passen. Een onafhankelijk adviseur berekent vaak een wat hoger gesprekstarief. Maar omdat hij niet vastzit aan één partij, is zijn productaanbod veel breder. De klant heeft hierdoor ruimere keuze voor een passende hypotheek dan bij een bank of verzekeringsadviseur."

 

“Vanaf het moment dat het provisieverbod is ingegaan, hebben we gezien dat veel hypotheekadviseurs andere bedieningsconcepten inzetten, zoals adviesgesprekken via de webcam”, aldus Joop Cohen, manager bancaire producten van Independer. “Maar we merkten dat klanten niet altijd op die vernieuwende concepten zitten te wachten. Daarom stellen we voortaan extra vragen op de site. Zo krijgen bezoekers direct de adviseurs te zien die advies bieden op de manier die de bij de bezoeker past. Independer probeert haar vergelijkingen zo gemakkelijk mogelijk te maken voor haar bezoekers. We blijven in deze snel veranderende markt werken aan een vergelijking waarbij al deze verschillen rondom hypotheekadviseurs en -advies voor de consument in kaart worden gebracht. Wij zijn dan ook verheugd dat dagelijks zo’n 1100 consumenten onze site gebruiken om een kwalitatief goede maar ook voordelige hypotheekadviseur te vinden.”

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Premie autoverzekering elektrische auto nauwelijks hoger

Premie autoverzekering elektrische auto nauwelijks hoger

Het herstellen van schade aan een elektrische auto is een stuk duurder dan een reparatie bij een ‘gewone’ auto. Maar voor een autoverzekering betaalt...

Obvion, Tulp en NN in zee met Independer

Obvion, Tulp en NN in zee met Independer

Ook Obvion, Tulp en Nationale-Nederlanden zijn in zee gegaan met Independer, dat nu met 23 partijen samenwerkt. Marga Lankreijer-Kos (manager Hypotheken): “Het...

"Provisieverbod heeft niet voor alle markten goed uitgepakt"

"Provisieverbod heeft niet voor alle markten goed uitgepakt"

Minister Hoekstra heeft zich positief uitgelaten over het provisieverbod op complexe producten, maar hoe zit dat met andere partijen? Hoe kijken zij aan tegen provisietransparantie?...

83% jongeren vindt digitale communicatie volwaardig alternatief

83% jongeren vindt digitale communicatie volwaardig alternatief

83 procent van de consumenten tussen de 18-35 jaar beschouwt digitale communicatie als een volwaardig alternatief. Bij 65+’ers ligt dat op 59 procent. Dit...

Voor elke klant het juiste kanaal

Voor elke klant het juiste kanaal

Of het nu om execution only, online geautomatiseerd advies of een adviseur gaat, elke klant heeft recht op het juiste kanaal. Dat wil zeggen dat het voor klanten...

Jongeren betalen zich blauw aan premies voor hippe auto's

Jongeren betalen zich blauw aan premies voor hippe auto's

Jongeren onder de 25 betalen fors meer voor een autoverzekering voor een Golf, Polo of Audi A3, aldus Independer. Jongeren rijden graag in een Volkswagen Polo,...